Clash Royale: استراتژی و تاکتیک های این بازی

استفاده از تاکتیک های بهتر برای پیروزی

راه های زیادی برای موفقیت در بازی Clash Royale وجود دارند و اکثر اوقات همین ریزه کاری ها و روش های ساده است که سرنوشت بازنده و برنده را تعیین می کند. ولی متاسفانه از این جزئیات چشم پوشی می شود و موجب انجام خطاهای غیر قابل برگشت خواهد شد.

هدف ما از ایجاد این مقاله ی راهنما نیز دقیقا بررسی و رسیدگی به جزئیات و ریزه کاری هایی می باشد که مسیر موفقیت را برایتان هموار تر و ساده تر خواهند کرد. در این مقاله ی راهنما یک مرور کلی برای بازیکنان آماتور و تازه کار و همچنین بازیکنان حرفه ای و پیشرفته می شود تا به لذت شما علاقه مندان از تجربه ی این بازی بیافزاید.

بعضی از راه و روش ها ممکن است برای بازیکنان قدیمی کمی تکراری و واضح باشد اما هرگز یادتان نرود که هر کس یک جایی شروع می کند. اضافه کنم که اگر شما هم روش ها و ترفندهایی یرای بهبود گیمپلی بازیکنان در بازی Clash Royale دارید می توانید با استفاده از بخش نظرات آن ها را با دیگران به اشتراک گذاشته و به بحث و گفت و گو بپردازید.

ما نظرات و دیدگاه های مفیدی را که در بخش نظرات به اشتراک گذاشته اید را به دقت ارزیابی خواهیم کرد و این مقاله را روز به روز با اضافه کردن ترفندهای بیشتر و بهتر گسترده تر خواهیم کرد تا بازیکنان با مطالعه ی آن تجربه ی بهتری را بتوانند کسب کنند.

Clash Royale

Clash Royale: راهنماهایی برای مبتدیان

 • از همان ابتدا، بهتر است که یک ترکیب متعادل و متناسب میان واحدهای خود ایجاد کنید. بنابراین فقط از واحدهای قدرتمند بهره گیری نکنید که اکسیر زیادی برایشان باید خرج کنید، از ضعیف تر ها و آن هایی که به سرعت بازسازی می شوند نیز استفاده ببرید.
 • در لحظاتی که حریف مقابلتان فشار زیادی وارد می کند و موجب می شود که یک برج را از دست دهید کنترل خودتان را حفظ کنید و آشفته نشوید. کسی که عصبانی شود از همان موقع بازنده محسوب می شود و بازی را باخته است.
 • مواقعی که فقط یک دقیقه به پایان و انتهای بازی مانده است از تمان واحدهای خودتان برای شکست رقیبتان استفاده نکنید. به این نکته توجه داشته باشید که باید برجتان و برج پادشاه( برجی که وسط قرار گرفته است) در امان خواهند بود.

یک سوال از شما خوانندگان مقاله: چه پیشنهادات و راهنمایی هایی برای مبتدیان دارید؟

یکی از خواننده های این مقاله پیشنهاد کرده است که در آغاز از غول و دسته سربازهایی که برای جنگیدن در فواصل دور ایجاد شده اند، استفاده ببرید. این اعمال را تکرار کنید تا اولین برج را ببرید و بعد از اینکه وارد حالت دفاعی شدید صبر کنید تا حریفتان  حرکات خود را انجام دهد. وی برای آن دسته از بازیکنانی که به سطح سه رسیده اند، پیشنهاد کرده است از تاکتیک به اصطلاح شاهزاده استفاده کنید.

بازیکن نیرویی را ارسال می کند که توانایی مقاومت بالایی در مقابل فشار داشته باشد و بعد از آن از دسته سربازهایی با قدرت پرواز استفاده خواهد برد. خواننده ی ما به شخصه اغلب اوقات از بالون ها و سپس از شاهزاده بهره می برد و این روش را ادامه می داد تا جایی که حریف روبه رویش شکست بخورد.

Clash Royale: راهنمای دست کارت ها

هر شخصی که بخواهد وارد بازی Clash Royale شود و قصد پیروزی دارد نه تنها نیاز به یک تاکتیک پیچیده و قوی بلکه همچنین به یک دست خوب نیز نیازمند است. این نکته یادتان نرود که هیچ دست فوق العاده و هیچ تاکتیک فوق العاده ای وجود ندارد. با این حال شما نیاز دارید برای موفق شدن در بازی Clash Royale از دستورات راهنمای زیر پیروی کنید:

 • همانطور که در راهنمای مبتدیان اشاره شد، فقط از دسته و واحدهای قدرتمند برای مبارزه استفاده نکنید. همچنین به این معنا نیست که فقط بیاید و دستتان را پر از واحدهای ارزان قیمت کنید، بلکه باید تعادل مناسبی میان این دو حالت ایجاد کنید تا بتوانید یک دست متعادل و قدرتمند برای شکست رقبایتان خلق کنید.
 • به عنوان یک قاعده و ساختار کلی شما بازیکنان احتیاج دارید از واحدهای سریع، واحدهایی که در مقابل حملات هوایی آمادگی لازم را دارند و در مقابل این حملات مقاومند، واحدهای تخریب برج و همچنین واحدهایی که فقط برای دفاع کردن و حالت دفاعی ایجاد شده اند(برای مثال، برج های دفاعی) نیز استفاده ببرید تا بتوانید تعادل و تناسب مناسبی میان واحدهایی که در اختیار دارید ایجاد کنید.
 • کارت های شما باید با سبک مبارزه ای که می کند همخوانی داشته باشد و بتوانند اولویت های تاکتیکیتان را در بازی پیاده سازی کنند. اگر شما به سبک بازی سریع علاقه مندید و دوست دارید به سرعت به حریف پیش رویتان فشار وارد بیاورید از واحدهایی استفاده ببرید که می توانند با سرعت بالایی حرکت کنند. اما برای کسانی که ترجیح می دهند سبک و تاکتیک دفاعی را پیش بگیرند از واحدهایی استفاده ببرند که مقاومت و استقامت زیادی در مقابل خسارت های وارد شده دارند. اما واقعیت امر و نکته ی اصلی همان ترکیب و تعادل میان واحدهاست. از میزان و میانگین اکسیر خود با خبر باشید تا بتوانید تشخیص دهید که در چه مواقعی می توانید کارت هایتان را بازی کنید. هر چقدر این زمان کمتر و پایین تر باشد، بازی بهتری را تجربه خواهید کرد.

یک سوال از شما خوانندگان این مقاله: چه کارت هایی در دسته ی Clash Royale شما وجود دارند و چرا آن کارت ها را انتخاب کرده اید(با مشخص کردن سطحی که در آن هستید)؟

Clash Royale

راهنمای دست کارت ها از یکی از خوانندگان مطلب

من به شخصه به صورت رندوم از سه دست کارت استفاده می برم. من یک بازیکن سطح شش در میدان چهارم هستم.

 1. در تمات دست کارت ها از minion horde به خاطر قدرت بالایی که دارند، استفاده می کنم.
 2. طلسم خشم بسیار مفید است، مخصوصا در مواقعی که از کارت های با تعداد زیاد و واحدهای متعدد بهره می برید. وقتی یک دسته از گابلین ها نزدیکی یک برج هستند، با استفاده از این تکنیک در مدت زمان بیسار کوتاهی کارشان را یکسره می کنم.
 3. جادوگر یکی از موارد مورد علاقه ی من می باشد زیرا قابلیت حمله به یک اژدها در حینی که اسکلت ها مشغول پرت کردن حواس یا حمله کردن به واحد زمینی هستند را دارد.
 4. کلبه های گابلین نیز مورد بسیار خوبی هستند. در مواقعی بسیار مفید هستند که حریفتان نیز آن را داشته باشد، می توانید حداقل یک سمت و قسمت از قلمروی خودتان را متعادل کنید. وقتی که این اشخاص کمی تاخیر در کارشان می افتد، اوضاع خیلی پیچیده می شود.
 5. بچه اژدها ها فوق العاده هستند. خسارتی که از حمله ی قدرتمند آن ها وارد می شود می تواند با یک ضربه یک کارت Spear Goblin را به کلی از میان ببرد.
 6. موشک ها نیز بسیار باحال و هیجان انگیز می باشند. بعضی اوقات شما هم احساس می کنید که حریفتان با استفاده از چهار کارت ساختمان های تولیدی و ساختمان های دفاعی، قصد اذیت کردنتان را دارد? این جاست که موشک ها به کارتان می آیند که حدود ۲۵۰ دمیج در سطح اول وارد خواهند کرد. همچنین قادر هستند یک جمعیت گسترده را نیز از بین ببرند.

دسته ی دوم کارت های من:

 1. من عموما از باربارین ها برای نگهداری حملات استفاده می کنم. بسیار قدرتمند هستند و برای از بین بردنشان به مقداری زمان نیاز است.
 2. بهره گیری از بمب افکن های سطح بالا نیز برای از بین بردن دسته ای از گابلین ها یا هر دسته ی دیگر بسیار لذت بخش است.

Clash Royale: استراتژی ها و تاکتیک ها

بازیکنانی که به سرعت در مقابل حملات رقیبشان عکس العمل نشان نمی دهند و همینطوری تعداد کمی واحد برای دفاع به میدان می فرستند هیچ شانسی برای پیروزی در Clash Royale نخواهند داشت. بازیکنان باید تصمیم بگیرند که هر بازی قرار است چگونه پیش برود.

Clash Royale

با ما همراه باشید تا نکاتی را برای بهبود تاکتیک و استراتژیتان با شما علاقه مندان به اشتراک بگذاریم:

 • صبر کنید تا میزان اکسیرتان به حداکثر رسیده و کاملا پر شود(۱۰) و سپس از آن استفاده کرده و کارت هایتان را بازی کنید.
 • نیروها و واحدهایی که برای جنگ های راه دور ایجاد شده اند را توسط واحد های جنگی قدرتمند حفاظت کنید. به عنوان مثال قبل از یک غول و پشت بمب افکن ها.
 • پیروزی خودتان را حفظ کنید. اگر برج دشمن را از بین بردید، یک مزیت برایتان محسوب می شود و می توانید به حملات دشمن به خوبی واکنش نشان دهید. انجام این امر میان بازیکنان با تجربه بسیار آشکار و مشهود است. توصیه می شود در هنگام دفاع تمرکزتان را وفق تخریب برج کنید.
 • اگر معلوم شد که یکی از برج هایتان تخریب خواهد شد، نیروهایتان را به برج محرک دشمن ارسال کنید. این موضوع به جنگ های سرسختی که انرژی کمی در آن مانده است کمکی نمی کند و اغلب توسط توپ های آتشین نابود پذیر است.
 • برج های شما می توانند در مقابل بسیاری از دشمنان دفاع کنند. به عنوان مثال اگر دسته ای از گابلین ها از کلبه ی گابلین به سمت برج شما حمله کنند حتمی به اینکه یک جنگنده را در جایگاه مستقر کنید احتیاجی ندارید. ممکن است بر برجتان کمی خسارت وارد شود اما مقاومت خواهد کرد.
 • واحدهایی مانند شوالیه ها، غول ها و … که توانایی تخریب سریع برج ها را دارند بسیار پر دردسر هستند و واحدهای جنگی دیگر به آن ها ارجحیت دارند. کاملا منطقی است که آن ها را از برجتان دور نگه دارید و یک سازه در راهشان قرار دهید(مانند یک کلبه ی لغزشی).
 • مطمئن شوید که به خوبی از طعنه و تمسخرها به خوبی بهره ببرید که در پایین صفحه در بخش چت قابل استفاده هستند. با مغز حریفتان بازی کنید و کمی سر به سرش بگذارید تا بتوانید با استفاده از نقاط ضعفش به راحتی شکستش دهید. هرگز فراموش نکنید که جوانمردانه بازی کنید.

یک سوال برای شما خوانندگان این مقاله: شما از چه استراتژی ها و تاکتیک هایی استفاده می کنید؟

راهنماهایی از طرف یکی از خوانندگان مطلب

با توجه به حرف های خواننده ی مطلب، استفاده از ترکیب hog rider و freeze spell بسیار موثر است. به جای بهره گیری از hog rider می توانید prince را نیز جایگزینش کنید. Prince بسیار تطبیق پذیر است و می تواند در انتهای بازی شما را از چاله ی دفاعی نجات دهد.

Clash Royale: بهبود کارت ها

در این بازی شما می توانید کارت های خود را با استفاده از طلاهایی که از رسیدن به سطوح بالاتر دریافت می کنید، بهبود ببخشید.

سوال اصلی اینجاست که چه واحدهایی را باید ارتقا داد? چند راهنمایی ساده تا به شما کمک کنیم تصمیم گیری بهتره داشته باشید:

 • اگر یک کارت در اولویت شماست آن را ارتقا دهید. بسیار ساده است.
 • هر شخصی که از پول واقعی در بازی Clash Royale استفاده می کند با توجه به طلایی که دریافت می کند توانایی ارتقا اکثر واحدهایش را دارد.
 • بعضی اوقات بهبود کارت هایی که در دسته ی بازیکن قرار ندارند ممکن است کار مفید و سود بخشی باشد. با ارتقاهایی که انجام می دهید نه تنها کارت ها را قدرتمندتر می کنید بلکه استفاده از آن در آینده گسترده خواهد بود و در تاکتیک های بیشتری قابل بهری گیری خواهند بود.

سوالی از خوانندگان این مقاله: چه واحدهایی را ارتقا دادید؟

Clash Royale

Clash Royale: گنجینه ها و جواهرات

 • گنجینه ها بعد از مدتی صبوری قابل گشایش می باشند. اگر نمی خواهید که صبر کنید از جواهراتی که در اختیار دارید استفاده کنید.
 • بازیکنان با دریافت جوایز می توانند جواهر جدیدی را باز کنند. مثلا اگر یک بازی را در Tv Royale مشاهده کنید، پنج جواهر دریافت خواهید کرد.
 • حواستان به زمان گشایش گنجینه ها باشد، ممکن است وقتی مشغول به یک فعالیت دیگر هستید زمان باز شدن گنجینه ها بگذرد.

گنجینه های کلن

اگر شما در یک کلن حضور دارید ابتدای هر فصل می توانید گنجینه های کلن را بگشایید. شما می توانید در سرور های معمولی بر روی نردبان رنک بندی شده با اهدای تاج ها کمک رسانی کنید.

Big drops

از ۲۰ام دسامبر، بازیکنان دراپ های بزرگی از گنجینه های کلن ها را گزارش کرده اند. پس مطمئن شوید که وارد یک کلن شده و شروع به فعالیت کنید و بر روی ردیف های گنجینه های کلن متمرکز باشید. وقتی که وارد یک کلن شدید، وارد صفحه ی گنجینه ها شده و مسیر رسیدن به گنجینه ی بعدی را مشاهده کنید. یادتان باشید که برای دریافت گنجینه ی کلن فقط احتیاج به اهدای یک تاج دارید، پس همین الان این کار را انجام دهید تا فراموشتان نشده است.

Clash Royale: تقلب ها

تا به امروز میانبری برای این بازی وجود نداشته است و تقلبی نمی توان انجام داد مگر اینکه بخواهید کمی پول خرج از دست رفتن اطلاعات شخصیتان کنید. پس حواستان را خوب جمع کنید تا اکانت شما به دست سارقان نیافتد. از آنجایی که این دو از لحاظ گرافیکی به یکدیگر شباهت داشته، Clash Royale و Clash of Clans 2 از نظر تاکتیکی و استراتژی نیز شباهاتی با همدیگر دارند. سربازهای زیادی از Clash of Clans در Clash Royale حضور دارند، به عنوان مثال باربارین ها و غول ها، اما با ظاهری متفاوت. با این وجود از نظر گیم پلی این دو عنوان تفاوتی اساسی با هم دارند.

Clash Royale سیستم عامل اندروید ترکیبی از دفاع از برج و بازی کارتی Hearthstone: Heroes of Warcraft می باشد. مبارزات توسط کارت ها انجام می شود و میدان وسطی بازی توسط رودخانه ای جداسازی شده است. بازیکنان از طریق دو پل می توانند از این مسیر عبور کنند. هر بازیکن سه برج داراست که باید از آن ها به خوبی دفاع و محافظت کند. اگر برج اصلی از بین برود بازی تمام است و بازنده مشخص می شود.

اگر بعد از گذشت سه دقیقه یکی از بازیکنان از حریف مقابلش برج های سالم بیشتری داشت، برنده است. برای جلوگیری از این امر بازیکن مبارزان متعددی به میدان میفرستد و از جادوها برای دشمنان مختلف استفاده می برد. اگر جنگنده ها پایین بیایند، بازیکن توانایی کنترل آن ها را نخواهد داشت و به صورت خود به خودی جنگجوها به وظایف خود عمل خواهند کرد.

Clash Royale

جنگجو ها توسط کارت هایی که در پایین صفحه می باشند قابل بازی هستند. هر کارت موقعی در بازی می تواند در بازی قرار بگیرد که به اندازه ی کافی مانا موجود داشته باشد. اگر یک بازیکنی درون بازی قرار گرفت ممکن است مدتی زمان ببرد تا دیگری بتواند در بازی وارد شود. بازیکن به سرعت باید تصمیم گیری کند که از چه جنگجوهایی می خواهد استفاده کند و کجا می خواهد از آن ها بهره گیری کند.

راه موفقیت: یک دست کارت متعادل و خوب

هر کسی که بازی Hearthstone: Heroes of Warcraft را تجربه کرده باشد یا بازی کارتی دیگری به نام Magic: The Gathering به خوبی می داند که کارت های خوب راه موفقیت بازیکن می باشند. بازیکنی که فقط از سربازها و جنگنده های قدرتمند که اکسیر زیادی مصرف می کنند استفاده می برد در مقابل کسی که از تعداد زیادی سرباز ارزان و سریع بهره می برد هیچ شانسی نخواهد داشت.

تعادل و تناسب است که دست خوب را ایجاد می کند و هر شخص با توجه به سبکی که بازی می کند باید دست مناسبش را پیدا کرده تا بتوانند در رقابت ها پیروز میدان باشد. انتخاب جنگجویان و جادوها بسیار شسته رفته است و ممکن است با طلا بهبود یابد. طلا ها توسط گنجینه ها موجود می شوند که بعد مدت مشخصی قابل دسترسی هستند که ممکن است میان ۳ تا ۱۲ ساعت به طول باینجامد. این بازه ی زمانی توسط جم هایی که از گنجینه ها دریافت می شوند قابل کاهش یافتن است. همچنین بازیکنان می توانند از پول واقعی در بازی برای ارتقا استفاده کنند که امری حیاتی نیست و توصیه نمی شود. اگر بازیکنان مدت زمان لازم را صبر کنند تا بتوانند گنجنه هایشان را باز کنند قادر خواهند بود یک یا دو تا از جنگنده هایشان را تقویت کنند.

عنوان Clash Royale شامل تکرارهای بازی دیگر بازیکنان می باشد که می توانید با تماشای آن ها بازی خود را بهبود بخشیده و از اشتباهاتشان درس بگیرید. کلن ها نیز بخش جداناپذیری از این بازی می باشند و پیوستن به یکی از این کلن ها می تواند به شما در دریافت کارت ها کمک کند تا ساده تر و راحت تر به کارت های جدید دسترسی داشته باشید. Clash Royale یک بازی عظیم و گسترده می باشد که حاوی آیتم های قابل باز کردن زیادیست اما این امر در این عنوان منکوب کننده نمی باشد.

بعد از سپری زمان کمی برای تمرین، اکثر تازه واردان به خوبی با بازی آشنا می شوند و می توانند تمرکزشان را صرف تاکتیک ها و استراتژی های خاص خود کرده تا بتوانند مبارزات هیجان انگیزتری را تجربه کنند.

یک بازی عالی با چند تغییر و تناقض

در اکثر عناوین استراتژی و دفاع از برج سیستم عامل های اندروید و کامپیوترها بازیکن احتیاج دارد تا زمان زیادی را صرف پایه سازی و ساخت و ساز کند قبل از اینکه بتوانند وارد میدان مبارزه ی اصلی شود. اما از سوی دیگر در عنوان Clash Royale اوضاع اینگونه نمی باشد. گیم پلی بازی از یک رویداد هیجان انگیز آغاز می شود و همینطور ادامه پیدا می کند. چه بخواهید در لاک دفاعی رفته و دفاع کنید و چه بخواهید با حمله های متعدد دشمنان خود را از پای در بیاورید این بازی یک تجربه ی هیجان انگیز در همه ی لحظات است. Clash Royale چیزی از تنش و هیجان نمی کاهد. تنها بازیکنانی که بر روی زمانی بازی متمرکز هستند و به خوبی از سربازهای خود بهره گیری می کنند می توانند پیروز و برنده ی میدان مبارزه باشند.

مبارزات بسیار لذت بخش و ارضا کننده می باشند زیرا هر جنگجویی یک نیروی علیه خود دارد که باعث شده میدان جنگ بازی بسیار بالانس و متعادل بوده و تجربه ی آن لذت بخش تر باشد. به سبک سنگ کاغذ قیچی، در این بازی هیچ نیرویی وجود ندارد که نشود مقابل آن جنگید و هیچ جنگجویی بیش از حد نیاز قوی یا ضعیف نمی باشد تا گیم پلی متناسبی را از این عنوان شاهد باشیم.

هر چه یک بازیکن بیشتر در بازی پیشرفت و پیشروی می کند در ادامه ی مسیر با رقبای قدر و قوی تری رو به رو خواهد شد، و خیلی کم پیش می آید که یک بازیکن در مقابل حریف خود زیادی قوی یا ضعیف باشد که نکته ی قابل توجهی برای Supercell می باشد. در کل موردی نیست که بخواهیم از آن شکایتی داشته باشیم. گرافیک کارتونی بازی بسیار عالی و دیدنی بوده و کنترلی که بر مبارزات دارید منجر شده اند که با عنوانی ممتاز و برجسته همراه باشیم. حتی اگر بازی کمی گیج کننده شود همچنان بازیکن توانایی کنترل سربازهای خود را به خوبی خواهد داشت. موسیقی پس زمینه جذاب و شنیدنی هستند و صدای مبارزات به خوبی گنجانده شده اند اما برای من به شخصه کمی دلسرد کننده می باشند.

نتیجه گیری

‘بازی باید ادامه پیدا کند’ این جمله به خوبی شامل حال بازیکنان Clash Royale می شود، زیرا هنگامی که شروع به تجربه ی این عنوان کنید، دیگز متوقف نخواهید شد. موردی که Clash Royale را از دیگر بازی های مشابه در این نسل جدا می کند ترکیب متناسب بین کارت بازی و دفاع از برج ها می باشد. به صورت ساده بهترین عناصر این دو سبک گیم پلی به خوبی در کنار هم در این عنوان خو گرفته اند و ترکیب لذتبخشی را حاصل کرده اند. و در کنار همه ای این ها، گرافیک جذاب و دیدنی و همچنین کنترل بازی به زیبایی آن بسیار افزوده اند.

تنها نکته ای که می توان به آن شکایت کرد عدم وجود مدهای کافی در بازی است و افزایش آن می تواند تجربه ی Clash Royale را قشنگ تر و متنوع تر سازد. بدون توجه به این یک مورد ناچیز، یادتان باشد Clash Royale یک بازی تاپ بوده و حالا حالا ها با همراه خواهد بود. فقط حواستان باشد که بسیار اعتیاد آور است.

دسته بندی
Esportراهنما و آموزشمقالاتورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط