نقد بازی Far cry new dawn | از دیدگاه منتقدان

در این مطلب به مطالعه نقدهای بازی Far Cry New Dawn می‌پردازیم.

قسمت جدید سری بازی‌های فارکرای با نام Far Cry: New Dawn در تاریخ ۲۶ بهمن ۹۷ منتشر شد. این بازی توسط استودیو بازی‌سازی Ubisoft ساخته شده‌است. بازی در سبک شوتر اول شخص بوده و داستانش به ادامه قسمت پنجم برمی‌گردد. پس از پایان قسمت قبل، زمین درگیر جنگ اتمی شده و انسان‌های زیادی کشته شده‌اند، بقیه افرادی که زنده ماندند نیز در پناهگاه‌ها به مدت ۱۷ سال به زندگی خود ادامه داده‌اند. پس از این مدت طولانی بالاخره تصمیم می‌گیرند تا از پناهگاه‌ها خارج شده و به سطح زمین بروند، ولی برخلاف تصور همگان، که انتظار دنیایی نابود شده و تیره و تار را دارند، جهان New Dawn پر از رنگ و طراوت است. این اولین تفاوت آشکار نسبت به سایر بازی‌های آخرالزمانی است که محیطی تاریک و خشک دارند. ولی باز هم با تفاوت‌هایی که با المان‌های خود ایجاد کرده، دارای مشکلاتی از قبیل تکراری بودن جهان بازی و شباهت زیاد آن به قسمت قبل است. نمره این بازی در سایت Metacritic با احتساب ۵۵ نقد، ۷۳ از ۱۰۰ شده‌است.

در این مطلب به مطالعه نقدهایی از این بازی می‌پردازیم.

GamingTrend
۹۰

FarCry New Dawn یک بازی محشر از این سری است، مخصوصا که برای اولین بار در ادامه قسمت قبل جریان دارد. مبارزات حس عالی به بازیکن القا می‌کند، ولی این حس نباید شما را فریب دهد تا بدون تجهیزات شروع به مبارزه کنید. در طرف روشن داستان، شخصیت‌های زیادی برای سرگرم کردن بازیکن در طول مسیر سخت بازی، طراحی شده‌اند.

 

BaziCenter
۸۵

به طور شگفت‌آوری FarCry New Dawn پا را فراتر از یک نسخه فرعی و یا حتی یک افزونه گذاشته و در خیلی از موارد، به این بازی می‌توان به چشم شماره اصلی فارکرای نگاه کرد.

 

IGN Italia
۸۱

بازی Far Cry: New Dawn نسخه فرعی خوبی برای Farcry 5 است، اما ارزش این که قسمت اصلی برای این مجموعه باشد را ندارد. اگر از Farcry 5 لذت بردید ولی برایتان کافی نبود، این نسخه می‌تواند شما را راضی کند.

 

 

GameCrate
۸۰

Far Cry New Dawn یک عنوان از سری محبوب Far Cry است که نکات خوبی را کنار هم قرار داده و توانسته است با بکارگیری داستان Hope County نتیجه‌ی رضایت‌بخشی را کسب کند. این بازی مانند عناوین قبلی سرگرم‌کننده و جذاب است.

 

Gamersky
۸۰

اگرچه Far Cry: New Dawn مانند دیگر قسمت‌های بازی Far Cry است، ولی از جهاتی با بقیه فرق دارد. دنیای آخرالزمانی مخلوطی از وحشی‌گری و زیبایی خاصی است. اگر از بازی‌های جهان‌باز Ubisoft لذت می‌برید، حتما این نسخه را امتحان کنید.

 

Hobby Consolas
۸۰

Far Cry: New Dawn دارای ایده‌های جدیدی است که این نسخه را قبلی‌های جدا می‌کند، ولی شباهت‌های زیادی نیز وجود دارد که نادیده گرفتن آن‌ها سخت است. ولی اگر از بازی انتظار سرگرمی ، تیراندازی و انفجار وسایل دارید، به هیچ وجه شما را ناامید نمی‌کند.

 

Hardcore Gamer
۸۰

Far Cry New Dawn ادامه‌ی غیرمنتظره قسمت قبل یعنی Far Cry 5 است. Hope County مکانی لذت‌بخش، پر شده از کاراکترهای بیادماندنی در جنگ علیه یکی از سرسخت‌ترین افراد شرور Far Cry بوده و این بسیار زیبا است که برای پاک کردن فاجعه‌ای که Joseph Seed در آن درست کرده به آنجا برگردیم.

Critical Hit
۸۰

ممکن است واقعا چیز جدید و بخصوصی را ایجاد نکرده باشد، ولی Far Cry New Dawn تجربه‌ای است که می‌تواند تمام چیزهای این فرانچایز را ارائه دهد. این بازی برای افرادی که بازی‌های شوتر Ubisoft را در چند سال اخیر تجربه کرده‌اند، حس آشنایی دارد.

 

+GamesRadar
۸۰

بازی جدید Far Cry ممکن است یک بازی اسپین‌آف برای سری اصلی باشد، اما مطمئناً تأثیر پایداری را بر آنچه که در مورد Far Cry قکر می‌کنیم برای ما به ارمغان آورده‌است.

 

Destructoid
۸۰

اینکه درباره آینده Far Cry هیچ چیزی نمی‌دانیم، خیلی هیجان‌انگیز است.

 

Meristation
۷۸

Far Cry New Dawn در واقع ادامه مستقل بازی Far Cry 5 است و برای اینکه یه نسخه جداگانه و اوریجینال باشد، زیاد بزرگ و وسیع نیست، و فرمول بازی نیاز به کمی نواوری دارد، اما مکانیزم‌های RPG به همراه سیستم تیراندازی و کاراکترهای خوب، باعث می‌شوند که تجربه واقعا سرگرم‌کننده‌ای داشته باشید.

 

GamePro Germany
۷۸

من دوباره در شهر Hope County سرگرم شدم. باوجود چیزهای زیادی که من را ازار می‌داد و مجبور به مخفی کردن نکته‌های کلیدی شدم، خوشبختانه، هنوز هم اکشن‌های هیجان‌انگیز سری Far Cry در آن حفظ شده‌است.

 

Everyeye.it
۷۸

New Dawn عنوانی سرگرم کننده است و برای طرفداران Far Cry رضایت‌بخش بوده، اما اینده این بازی حماسی به این بستگی دارد که گزینه‌های کاملا جدیدی را روی میز بیاورد.

 

(Post Arcade (National Post
۷۵

این نسخه از Far Cry در واقع کاهش عناصر اصلی در هر دو جهت خوب و بد است.

 

TrueGaming
۷۵

بازی FarCry New Dawn مانند قسمت قبل دارای داستانی قانع کننده است، به علاوه بعضی موارد جزئی که به بازی اضافه شده تا تجربه‌ای لذت‌بخش را برای بازیکنان به ارمغان بیاورد، اما این پیشرفت نیاز به نواوری‌های بیشتری دارد.

 

۳DJuegos
۷۵

 FarCry New Dawn ادامه جذابی برای بازی Far Cry 5، با یک مولفه RPG قدرتمند و یک طراحی هنری چشمگیر است. با این حال، شباهت بسیار زیادی به هسته گیم‌پلی Far Cry 5 دارد.

InsideGamerr.nl
۷۰

بازی Far Cry New Dawn چیزهای جدیدی را امتحان کرده و سبک تازه‌ای به دنیای شناخته شده اضافه کرده است، اما در کل نکته زیاد مثبتی نیست. اگر هنوز از FarCry قبلی خسته نشده‌اید، این بازی سرگرم کننده است، ولی اگر بازی قبلی را تمام کرده‌اید، New Dawn همان بازی قبلی است.

XGN
۷۰

اگر چه بازی New Dawn سرگرم کننده است، ولی نسبت به Far Cry 5 یک عقب‌گرد به حساب می‌آید. یک داستان معمولی، شخصیت منفی ضعیف و خالی بودن بیشتر جهان بازی، تنها با استانداردهای این فرانچایز یعنی گرافیک و مبارزات، قابل تحمل می‌شوند.

 

Eurogamer Italy
۷۰

شهر New Hope پس از اتفاقات آخرالزمانی به کلی تغییر کرده و نسل جدید تشنه جنگ و مبارزه است. هسته سرگرم‌کننده بازی مانند همیشه می‌باشد، وقت آن شده که Ubisoft به خود جرأت داده و طرح و مکانیزم جدیدی را برای بازی‌هایش به کار ببرد.

 

GameSpot
۶۰

ایده‌هایی که در New Hope کاشته شده‌اند، پتانسیل بالایی دارند، اما برای تعداد زیادی از آن‌ها فضای کافی برای نفس کشیدن و رشد کردن وجود ندارد.

 

نظر شما درباره این بازی چیست؟ آیا Ubisoft تنها با استفاده از عناصر بازی قبل و تغییر گرافیک آن، قصد دارد تا بازیکنان را فریب دهد و به سوددهی برسد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار بازیمطالبنقد و بررسینقد و بررسی بازی

یک دیدگاه

مطالب مرتبط