Xbox One X

بهترین بازی‌های ۴K کنسول Xbox One X

تجربه گرافیکی فوق العاده روی Xbox One X

شرکت مایکروسافت اگرچه کنسول ایکس باکس وان را در سال ۲۰۱۳ معرفی و عرضه کرد، اما مدتی بعد نسخه های دیگری از این کنسول معرفی شدند. از جمله باید به کنسول ایکس باکس وان اس و ایکس باکس وان ایکس اشاره کرد.

هر یک از این کنسولها دارای مشخصات خاص خود هستند اما Xbox One X یکی از بهترینهای نسل هشتم محسوب می‌شود که قادر است بازی‌ها را با وضوح ۴K اجرا کند. اگرچه بیشتر بازی‌ها با وضوح ۱۰۸۰ پیکسلی یا کمتر روی کنسول‌های فعلی اجرا می‌شوند، اما کنسول ایکس باکس وان ایکس قادر است با عملکرد بالایی بازی‌های AAA روز و انحصاری را اجرا کند.

تا سال‌های قبل تنها سیستم‌های کامپیوتری یا همان پی سی‌ها می‌توانستند با وضوح ۴کی بازیها را بی نقص اجرا کنند، حال شرکت‌ها با توسعه مدل‌هایی با سخت افزار قدرتمند، محصولاتی را توسعه دهند که در خور توجه است.

البته بهتر است اگر از کنسول ایکس باکس وان ایکس برخوردار هستید، باید از تلویزیون UHD 4K بهره ببرید. با این حساب می‌توان تجربه کاربری فوق العاده‌ای در کنار این دو دستگاه به عنوان ست گیمینگ بدست آورید. در این مطلب می‌خواهیم شما را با بهترین بازی‌های ۴K کنسول Xbox One X آشنا کنیم. بدون شک تجربه بازی با وضوح بالا شگفت انگیز است و افراد تمایل بیشتری در اجرا بازی با وضوح گرافیکی بیشتر دارند.

به هر حال اگر می‌خواهید از بازی‌های فوق العاده ایکس باکس وان ایکس بهره ببرید به لیست زیر مراجعه کنید:

۱- بهترین بازی: Red Dead Redemption 2 

 Xbox One X

شرکت راکستار در سال جاری بازی Red Dead Redemption ۲ را روانه بازار کرده و این عنوان تنها برای دو پلتفرم ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ به فروش می‌رسد. یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۸ همین عنوان راکستار گیمز است. بازی که انتظار داشتیم در همین سالها رونمایی شده و به بازار راه پیدا کند. در نهایت این کمپانی سال‌های گذشته معرفی داشته و سپس عرضه بازی را انجام داده است. Red Dead Redemption ۲ رامی‌توان یکی از برترین‌ها در اجرا با کیفیت ۴K روی کنسول ایکس باکس وان ایکس دانست.همانطور که می دانید، کنسول بازی ایکس باکس وان ایکس مایکروسافت قابلیت اجرا بازی‌هابا وضوح ۴ کی را دارد. از این رو عجیب نیست که چنین وضوحی را شاهد باشیم. تکسچرها، جزئیات و برخی دیگر با کیفیت بالایی قابل مشاهده است و به سختی می‌توان ایرادی درزمینه گرافیکی گرفت. نسخه دیجیتالی و فیزیکی Red Dead Redemption ۲ بیش از ۶۰دلار قیمت دارد و افراد می‌توانند آن را به مراجعه به استور مایکروسافت خریداری کنند.

۲- Forza Horizon 4

Xbox One X

شرکت مایکروسافت هر سال نسخه جدیدی از بازی Forza را معرفی می‌کند. در سال ۲۰۱۸ نیز بازی  Forza Horizon 4 با گرافیکی پویاتر از قبل و اتومبیل‌های جذاب معرفی شد. این عنوان شرکت ردموندی در بحث گرافیکی روشنایی و پویایی بالایی دارد که خیره کننده است. از این رو افراد می‌توانند تجربه گیمینگ فوق العاده‌ای داشته و بی‌نظیر است. گیم پلی مهیج این عنوان و انجام آن در کنار دوستان بسیار لذت بخش است و می‌تواند برای گیمرهای ایکس باکس وان ایکس فوق العاده به نظر رسد.

از آنجایی که گرافیکی پویایی در این بازی قابل مشاهده است، باید آن را در لیست بهترین عنوان ۴K کنسول ایکس باکس وان ایکس قرار داد. بازی  Forza Horizon 4 نسخه جدیدی از سری بازی‌های ریسینگ  Forza Horizon است که در زمینه گرافیک و گیم پلی برترین عنوان اتومبیل‌رانی محسوب می‌شود. این بازی در نسخه دیجیتالی ۶۰ دلار و در نسخه فیزیکی بیش از ۴۰ دلار قیمت دارد. با این حساب بازیکنان کنسول ایکس باکس وان ایکس می‌توانند یک عنوان ریسینگ قابل توجه را با کیفیت گرافیکی بالا تجربه کنند.

۳- Gears of War 4

Xbox One X

سری بازی‌های Gears of War همیشه موردتوجه گیمرهای رایانه شخصی و ایکس باکس قرار گرفته و در این میان شرکت مایکروسافت با خرید این آی پی سری بازی‌های Gears of War را به انحصاری ایکس باکس تبدیل کرده است. عنوانی که اخیرا نسخه چهارم آن با نام Gears of War 4 برای دو پلتفرم ایکس باکس وان و ویندوز ۱۰ منتشر شد. این عنوان با مراحل جذاب و گیم پلی هیجان انگیز خود بازیکنان را ساعت‌ها سرگرم می‌سازد. این بازی توسط استودیو کوالیشن توسعه یافت و با موتورگرافیکی جدید نه تنها طراحی ظاهری قابل توجهی را می‌توان شاهد بود، بلکه تجربه گیم پلی بی‌نظیری ارائه خواهد داد. Gears of War 4 عنوان برجسته‌ای محسوب می‌شود و حضور آن در لیست بهترین های ۴K ایکس باکس وان ایکس عجیب نیست و حقیقتا چنین عنوانی برازنده آن محسوب می‌شود. این بازی نه تنها کیفیت ۴کی بالایی روی ایکس باکس وان ایکس دارد، بلکه از فناوری صوتی دالبی اتمز نیز پشتیبانی به عمل م‌ آورد. این بازی با قیمت ۴۰ دلار در فروشگاه مایکروسافت قابل تهیه است.

۴-The Witcher 3

Xbox One X

تاکنون بازی‌های مختلفی برای کنسول ایکس باکس وان منتشر شد که روی XBOX ONE X نیز قابل اجرا هستند. اما یکی از عناوین سال‌های گذشته که کیفیت گرافیکی بالایی داشته و یکی از بهترین عناوین تمامی پلتفرم‌ها از جمله ایکس باکس وان ایکس است، The Witcher 3 شرکت سی دی پراجکت است. این بازی با دنیایی وسیع و سرسبز نظر هر فردی را به خود جلب کرده و باید آن را عنوانی گیرا و جذاب دانست. البته در این مطلب تنها به بازی‌هایی اشاره می‌شود که از کیفیت گرافیکی بالایی روی ایکس باکس وان ایکس برخوردار هستند و در این میان توجهی به دیگر موارد نمی‌شود. The Witcher 3 نه تنها از گرافیک پویا و چشمگیری روی کنسول ایکس باکس وان ایکس برخوردار بوده، بلکه در باقی موارد از جمله گیم پلی، داستان و چندی دیگر، عنوان برجسته‌ای به شمار رفته است. این بازی با قیمت ۵۰ دلار از استور مایکروسافت قابل تهیه است و افراد باید آن را به عنوان نسخه ایکس باکس وان تهیه کنند.

۵-Battlefield V

Xbox One X

یکی از عناوین هیجان انگیز سال ۲۰۱۸ را باید بازی Battlefield V شرکت الکترونیک آرتز دانست. این عنوان که با داستان جنگ جهانی دوم همراست، دنباله‌ای برای نسخه پیشین یعنی Battlefield 1 محسوب شده و کیفیت گرافیکی بالایی برای آن در نظر گرفته شده است. سری بازی‌های Battlefield همیشه از کیفیت گرافیکی بالایی برخوردار بودند و توانستند نظر مخاطبان و طرفداران خود را جلب کنند. تاکنون شاهد رونمایی نسخه‌های مختلفی از Battlefield بودیم که باید آنها را بازی‌های برجسته شرکت EA دانست. حضور بازی Battlefield V نیز در لیست برترین عناوین باکیفیت گرافیکی بالا یا همان ۴K کنسول ایکس باکس وان عجیب نیست. این بازی را می‌توان یکی از بهترین عناوین با داستانی در دوره جنگ جهانی دوم یا همان WW2 دانست. بازی با گرافیکی خیره کننده که نظر هر فردی را در هنگام اجرا گیم پلی جلب می‌کند. Battlefield V  را می‌توان با قیمت ۵۶ تا ۶۰ دلار به صورت دیجیتالی یا فیزیکی تهیه کرد.

۶-Assassin’s Creed Origins

Xbox One X

شرکت یوبیسافت تقریبا هر سال نسخه جدیدی از Assassin’s Creed را با سبک گیم پلی نقش آفرینی معرفی می‌کند. سال گذشته نیز شاهد معرفی و عرضه بازی Assassin’s Creed Origins بودیم که داستان آن به مصر باستان باز می‌گشت. این بازی اگرچه فاقد نبردهای گسترده دریایی بود و تنها در برخی مراحل بازیکنان می‌توانستند با سوار بر کشتی به جنگ دشمنان بروند، اما در گیم پلی روی خشکی تجربه بی‌نظیری ارائه می‌دهد. یکی از ویژگی‌های برجسته Assassin’s Creed Origins کیفیت گرافیکی بالایی‌ست که می‌توان روی کنسول میان نسلی اخیر ایکس باکس وان ایکس شرکت مایکروسافت تجربه کرد. وضوح گرافیکی Assassin’s Creed Origins به ۴K می‌رسد و باید آن را باجزئیات بالا و فوق العاده دانست. یوبیسافت اگرچه در کارنامه خود آی پی‌های بزرگ با گرافیک بالایی دارد، این بازی نیز بی‌نظیر است. این بازی سال ۲۰۱۷ شرکت یوبیسافت را می‌توان در نسخه فیزیکی با ۳۱ دلار و در نسخه دیجیتالی با قیمت ۶۰ دلار تهیه کرد.

۷- The Evil Within 2

Xbox One X

بازی The Evil Within 2 نسخه جدید از سری بازی‌های ترس و بقا شرکت بتسداست. عنوانی که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و طرفداران در انتظار انتشار آن بودند که در نهایت این امر صورت گرفت. یکی از ویژگی‌های بارز بازی سال‌های قبل بتسدا، اجرا آن با وضوح ۴K روی کنسول XBOX ONE X است. اجرا این عنوان روی کنسول بازی میان نسلی جدید مایکروسافت به صورت با کیفیتی بوده که افراد قادرند به تجربه آن بپردازند و لذت گرافیکی بالایی را مشاهده کنند. البته بتسدا این عنوان را برای پلتفرم‌های مختلفی منتشر کرده که XBOX ONE یکی از آنها بوده است. شایان ذکر است این بازی با قیمت ۲۰ دلار به صورت فیزیکی و با قیمت ۶۰ دلار به صورت دیجیتالی از استور مایکروسافت قابل تهیه است.

نتیجه گیری

شما برای اجرا بازی خود روی کنسول XBOX ONE X باید از تلویزیون ۴K برخوردار شوید و در غیر این صورت نمی‌توانید وضوح بالا ۴کی را مشاهده کنید. بازی‌های مورد اشاره نیز هر یک در نوع خود قابل توجه بوده و از گیم پلی جذاب و گیرایی بهره می‌برند. البته از میان آنها چندی انحصاری ایکس باکس وان هستند و بسیاری می‌توانند با تجربه هریک لذت بالایی کسب کنند. با تمام این تفاسیر اگر می‌خواهید بازی‌های فوق را اجرا کنید یک تلویزیون ۴K نیز تهیه کنید تا بتوانید کیفیت واقعی را مشاهده نمایید.

دسته بندی
ایکس باکسمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط