بازی Fortnite | هر آنچه که در فصل ۸ اضافه شده‌ است.

بالاخره فصل هشتم با تغییرات جالب خود آغاز شد.

همانطور که زمستان آمد و رفت، به همان سرعت نیز فصل هفتم بازی Fortnite هم تمام شد. البته نباید ناراحت بود، زیرا پس از پایان هر فصل در Fortnite، فصل جدید با آیتم‌های نو و چالش‌های بیشتر آغاز می‌شود. در این مطلب تمام قسمت‌های جدید و تغییرات ایجاد شده این فصل را بررسی می‌کنیم.

تغییرات  نقشه

فصل هشتم بازی محبوب فورتنایت به روی سرورها رفته است، و مانند فصل‌های قبل، شاهد تغییراتی در نقشه بازی هستیم. اگر فصل هفتم شاهد برخورد یک کوه یخی با نقشه بودیم، فصل هشتم نیز با فوران آتشفشان شروع می‌شود که به همان اندازه چشم‌گیر و دراماتیک است.

در فصل هشتم Fortnite به نقشه مواد مذاب اضافه شده است، همانطور که از فوران هر آتشفشانی انتظار می‌رود. وقتی روی آن راه می‌روید، به ازای هر قدم ۱ damage به شما وارد می‌شود، حتی اگر روی سطح آن پرش کنید. Volcano Vent ها نیز در نقشه ظاهر شده‌اند، درواقع گودال‌هایی هستند که در زمین ایجاد شده‌اند و از آن‌ها هوای داغ بیرون می‌زند، که بازیکن با رفتن روی آن می‌تواند به هوا رفته و با استفاده از گلایدر مسیری را طی کند، حتی اگر با وسایل نقلیه روی آن‌ها بروید، آن وسیله نیز به آسمان پرتاب می‌شود.

دو مکان جدید هم در نقشه برای مبارزه و لوت کردن اضافه شده‌اند. اسم این دو مکان Sunny Steps و Lazy Lagoon می‌باشد.

در نهایت می‌توانید در نقشه پایگاه‌های دزدان دریایی (Pirate Camps) را پیدا کنید. این پایگاه‌ها تمام از ساخته‌های چوبی هستند که می‌توانید کمپ فایر (Camp Fire) و توپ دزدان دریایی (Pirate Canon) که آیتم جدیدی است را در آن‌ها پیدا  کنید.

Party Assist

اگر چالش‌های روزانه و هفتگی فورتنایت را نمی‌توانید به تنهایی انجام دهید، فصل هشتم با معرفی بخش جدید Party Assist اینکار را راحت‌تر کرده‌است. کاری که این بخش انجام می‌دهد این است که درواقع شما می‌توانید با کمک دوستان حاضر در پارتی خود، یک چالش معین را تکمیل کنید.

قبل از اینکه وارد بازی شوید، Party Assist را برای یک چالش روزانه یا هفتگی فعال کنید، تا درون بازی یارانتان نیز در تکمیل آن شما را همراهی کنند و بتوانید آن چالش را بی هیچ دردسری به اتمام برسانید.

فقط این را در ذهن داشته باشید که این امکان تنها برای افرادی که به تیم دعوت می‌شوند فعال می‌شود، و برای افرادی که به صورت رندوم با شما بازی می‌کنند و یا در مودهایی که مثلا ۵۰ نفر یار دارید، این بخش فعال نمی‌شود.

توپ دزدان دریایی (Pirate Canon)

توپ دزدان دریایی جدیدترین اسلحه اضافه شده در فصل هشتم Fortnite است. این توپ مانند تمام سلاح‌های دیگر در سرتاسر نقشه یافت می‌شود و به نوعی سلاح انفجاری برای نبردهای دوربرُد به حساب می‌آید.

گرچه نمی‌توانید آن را به راحتی دیگر اسلحه‌ها در جیب خود جا کنید، بلکه باید آن را به مکان مورد نظر خود حمل کنید و هرجایی که نیاز به انفجار دارد را نابود کنید. چیز جالبی که این اسلحه دارد این است که علاوه بر شلیک توپ‌های انفجاری، می‌توانید از آن برای پرتاب بازیکن نیز استفاده کنید. قصد دارید مسیر طولانی را بروید و در مسیر هر سازه‌ای وجود داشت را نابود کنید؟ قطعا این اسلحه بهترین فرصت برای این کار است.

جسمی که توسط این توپ پرتاب می‌شود (چه بازیکن باشد چه توپ جنگی) علاوه بر نابودی سازه‌ها، به بازیکنان نیز آسیب می‌رساند، در صورت برخورد مستقیم ۱۰۰ Damage و ۵۰ Damage به اطرافش وارد می‌کند.

اسکین‌ها و وسایل تزئینی جدید

شروع فصل هشتم Fortnite به این معنی است که شاهد معرفی بتل پس (Battle Pass) جدیدی هستیم، یعنی بازیکنان باید سخت بازی کرده تا اسکین‌ها و وسایل تزئینی آن را باز کنند و با آن‌ها به جنگ بروند و خود را به نمایش بگذارند. تم فصل هشتم، دزدان دریایی است.

بتل پس فصل هشتم در قالب ۱۰۰ tier، Wrapهای جدید، Petها، ایموت‌ها و کلی آیتم‌ دیگر معرفی کرده‌است.

اسکین‌های این فصل کمی به سمت شخصیت‌های شیطانی‌تری نسبت به فصل قبل تغییر جهت داده است، اما هنوز هم شاهد آیتم‌های جذاب و شاد برای ماجراجویی در بازی هستیم.

رفع باگ‌های کلی و بهبود رابط کاربری

رفع باگ در فصل هشتم Fortnite زیاد چیز بخصوص و بزرگی نیست، ولی می‌توان از آن‌ها استقبال کرد.

بازیکنان دیگر نمی‌توانند در هنگام پرش به سمت پایین نشانه‌گیری کنند. Aim Assist نیز هم‌اکنون از میان پنجره‌ها هم عمل می‌کند و همچنین بازیکنان می‌توانند راحت‌تر آیتم‌هایی که در نزدیکی دوطرف زیپ‌لاین‌ها افتاده‌اند را جمع کنند.

خشاب‌گذاری خودکار (Auto-Reloading) نیز دیگر ایموت را قطع نمی‌کند، همینطور زمانی که بسته‌ای از آیتم‌ها را بیرون می‌اندازید و یا اخرین آیتم از بسته‌های انفجاری یا مصرفی را استفاده می‌کنید، دیگر بازی خودبه‌خود به روی قسمت تله‌ها نمی‌رود.

تغییراتی که در رابط کاربری رخ داده است نیز جالب هستند، یادداشت‌ پچ‌ها (Patch Notes) دیگر در بخش اخبار (News) در دسترس هستند، اسم هم‌تیمی‌ها و همینطور علامت‌هایشان شامل تغییرات بصری جدیدی شده‌اند، همینطور نشانه‌گذاری‌ها در نقشه نیز تغییر کرده‌اند.

علامت‌گذاری در کنار بازیکنان باعث می‌شود تا آن‌ها قابل مشاهده شوند. اگر دکمه World Marker را دوبار کلیک کنید، و یا وقتی که نشانه‌گیری کرده‌اید یکبار روی مکانی کلیک کنید، علامت خطر در آن منطقه پدیدار می‌شود.

شاخص‌های دوبُعدی باعث شده‌اند تا World Marker برای ردیابی ایتم‌ها بسیار ساده‌تر عمل کند، زمانی که برروی یک آیتم نشانه‌گذاری می‌کنید، شکل آن آیتم به همراه درجه نادر بودن آن به نمایش در‌می‌آید.

این تمام چیزهای جدیدی بود که در فصل هشتم فورتنایت به بازی اضافه شده‌اند. به نظر شما فصل هشتم می‌تواند کاری کند که محبوبیت بازی بیشتر شود؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار بازیمطالبمعرفینقد و بررسی

یک دیدگاه

مطالب مرتبط