راهنمای کنترل نسخه XBOX ONE بازی PUBG

راهنمای کنترل نسخه XBOX ONE بازی PUBG

با وب سایت ایستگاه بازی همراه باشید

راهنمای کنترل نسخه XBOX ONE بازی PUBG

بازی Playerunknown’s Battlegrounds یا همان PUBG را در حال حاضر می‌توان یکی از محبوب‌ترین عناوین آنلاین و چندنفره دانست. بازی که در ابتدا به PC آمد و با اختلاف چندین ماهه برای XBOX ONE منتشر شد.

در حالی که چند هفته‌ای از انتشار نسخه XBOX ONE بازی می‌گذرد، در این مطلب می‌خواهیم راهنمای کنترل نسخه XBOX ONE بازی PUBG را برای شما شرح دهیم تا بتوانیم به صورت آسان تجربه گیم پلی داشته باشید:

فهرست

Battlegrounds یک بازی تیراندازی تاکتیکی نسبتا پیچیده است و شما باید به کنترل تمام حرکات شخصیت‌ها بپردازید و این موضوع شامل تغییر سلاح نیز می‌شود. نقشه‌هایی از بازی Playerunknown در وب سایت رسمی ایکس باکس وجود داشته که افراد می‌توانند با اتکا به آن تجربه چندنفره آنلاین کاملی با نقشه‌های بزرگ داشته باشند.

برای برداشتن چیزی از روی زمین کافیست کلید X را فشار دهید که این می‌تواند شامل سلاح یا هر چیز دیگری باشد. البته می‌توان چند سلاح را با خود به همراه داشته باشید و این می‌تواند شامل تپانچه، سلاح جدید یا چوب دستی شود.

در تصاویر زیر ما توانستیم به سلاح AKM، برخی سلاح‌های سرد و چندی دیگر دست پیدا کنیم. برای گرفتن آنها کافیست کلید X را روی کنترلر XBOX One فشار دهید. برای بارگیری سلاح کافیست روی X برای مدت زمان کوتاهی نگهدارید و برای تغییر سلاح نیز از کلید Y استفاده کنید.

راهنمای کنترل نسخه XBOX ONE بازی PUBG

تجهیزات

برای تجهیز هر سلاح ابتدا باید روی دکمه منو کلیک کنید تا بخش سلاح‌های خود بروید. هنگامی که چیزی وجود دارد، در صفحه‌نمایش به ستون‌های عمودی تقسیم شده است. اولین ستون سمت چپ برجسته شده، اقلام روی زمین را نشان می‌دهد. برای انتخاب هر یک از آنها باید کلید را به حرکت درآورید و ضربه بزنید. سپس می‌توانید از D-Pad کمک گیرید تا موارد خاصی را برای انتخاب برجسته کنید. البته تجهیزاتی را که می‌خواهید انتخاب کنید روی گزینه A فشار دهید و سپس روی کلید باری دیگر کلیک کنید.

هنگامی که سلاح‌های بیشتری دارید این کمی پیچیده می‌شود. یک نقطه قرمز رنگ روی سلاح پدیدار خواهد شد و این شامل سلاح ثانویه نیز می‌شود. شما باید باری دیگر از D-Pad استفاده کنید تا سلاح اصلی را انتخاب کنید و سپس A را کلیک می‌کنید.

موارد سلامتی، رانندگی و سلاح‌ها

در این بخش می‌خواهیم شما را با نحوه کنترل رانندگی وسایل نقلیه، بهبود سلامتی و کنترل سلاح آشنا سازیم. سوئیچ کردن بین سلاح اولیه ، ثانویه و برخی دیگر با کمک کلید Y انجام می‌گیرد. اسلحه اولیه و ثانویه را می‌توان تعویض کرد که با انجام بازی روی زمین سلاح‌های مختلفی جهت تعویض دو مورد نخست وجود دارد.

هنگامی که به تعویض می‌پردازید، سلاح قدیمی روی زمین خواهد افتاد و سلاح جدید را به دست می‌گیرید. این روش را عمدتا در بیشتر عناوین شوتر شاهد هستید. D-pad می‌تواند در برخی مواقع مورد استفاده قرار گیرد. با تغییر جهت‌ها در D-pad می‌توانید به پرتاپ نارنجک، تجهیز سلاح و برخی عملیات‌های دیگر بپردازید. همچنین در یکی از حالات نیز حالت تدافعی خواهید داشت.

راهنمای کنترل نسخه XBOX ONE بازی PUBG

هدف‌گذاری

هنگامی که شما از سلاح محرمانه‌ای برخوردار هستید باید به سمت چپ ماشه ضربه بزنید تا در حالت down sights قرار گیرد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا محدوده هدف گذاری گسترده‌ای داشته باشید و با تجهیز بودن می‌توانید از طریق کنترل پایین D-pad به تنظیم هدف بپردازید.

هنگامی که سلاح را پایین می‌آورید با فشردن کلید سمت چپ می‌توانید نفس خود را در حالت نرمال قرار دهید. برای بین حالت اول شخص و سوم شخص باید کلید راست را فشار دهید. حالت اول شخص بیشتر مناسب مبارزات نزدیک است و برای میادین جنگ بهتر می‌باشد از حالت سوم شخص بهره گیرید. اگر در میدان جنگ نمی‌توانید با دید سوم شخص جنگ کنید بهتر از حالت را به اول شخص تغییر دهید.

البته بازی کردن در حالت سوم شخص مزایای بیشتری دارد. به طور کلی گیم‌پلی پابجی اگرچه شبیه دیگر عناوین شوتر است اما قوانین خاص خود را داشته و در هر پلتفرم باید از کلیدهای منحصربفردی بهره گرفت.

بنابراین کمی با آموزش بدست آمده می‌توانید تجربه گیم‌پلی بهتر و حرفه‌ای‌تری داشته باشید.

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط