پلی استیشن ۵

طراحی پلی استیشن ۵ سونی این چنین خواهد بود

با وب سایت ایستگاه بازی همراه باشید

به گزارش وب سایت ایستگاه بازی، به نقل از t3، شرکت سونی در سال آینده نسل جدید کنسول بازی خود یعنی پلی استیشن ۵ را رونمایی می کند. کنسولی که تاکنون شایعات متعددی پیرامون آن منتشر شده و هیچ یک به تایید یا تکذیب سونی نرسیده است.

در حالی که فاصله زمانی طولانی تا رونمایی از نسل نهم کنسول های بازی باقی نمانده، به تازگی اولین تصاویر رندر شده پلی استیشن ۵ به بیرون درز کرد. بسیاری از طرفداران پلی استیشن انتظار دارند، سونی ویژگی های بهبودیافته و بهتری به پلی استیشن ۵ بیافزاید و آن را به عنوان یک کنسول کاملا جدید معرفی کند. البته ژاپنی ها نیز چنین برنامه ای در سر دارند و می خواهند سخت افزار بسیار قدرتمند و طراحی نوینی را به کار گیرند. سونی در طراحی کنسول های شیک بسیار شناخته شده است و مدل های پیشین نیز طراحی جالبی به همراه داشتند.

در این میان انتظار داریم نسل بعدی به عنوان یک مدل کاملا جدید، با طراحی جذاب و هیجان انگیزی همراه شود. چیزی که مهندسان طراحی سونی چنین موضوعی را در ذهن می پرورانند و قصد دارند یک طراحی قابل قبول را به کار گیرند. البته گذشته از سونی، مایکروسافت نیز توسعه نسل بعدی کنسول خود را از چندی قبل آغاز کرده و در حال حاضر نیز روی آن مشغول کار است. در بخش سخت افزاری انتظار داریم پلی استیشن ۵ دارای پردازنده هشت هسته ای رایزن با معماری ZEN پلاس شرکت AMD باشد و گرافیک قدرتمند Vega با حافظه گرافیکی GDDR6 برای آن در نظر گرفته خواهد شد. پیشتر نیز سونی پتنتی را به ثبت رساند که کنترلر DualShock 5 را صفحه نمایش لمسی نشان می داد.

انتظار داریم پلی استیشن ۵ بتواند با وضوح ۸K بازیها را اجرا کند، اگرچه چنین کیفیتی فراگیر نیست و بعید است کمپانی سونی با هدف وضوح ۸کی سخت افزاری را در نظر گیرد. گذشته از آن هر چه قدرت سخت افزاری کنسولی بالاتر رود، بدون شک باید انتظار قیمت بالایی هم داشت. به هر حال سونی در E3 2019 شرکت نمی کند تا طی رویدادی اختصاصی برنامه های بزرگی از جمله کنسول نسل نهمی PS5 را معرفی کند. با این حساب باید تا سال آینده و برنامه هایی که شرکت ژاپنی در سر دارد، منتظر ماند.

 

دسته بندی
اخبار بازیپلی استیشنمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط