درز اطلاعاتی از کنسول بازی نسل جدید پلی استیشن ۵

PS5 و PS VR 2 در راهند

شرکت سونی در سال ۲۰۱۹ طی نمایشگاه E3 2019 حضور ندارد و این بدان معناست ژاپنی ها سخت روی کنسول نسل جدید خود مشغول کار هستند. کنسول بازی که تاکنون شایعات بسیاری پیرامون آن منتشر شد اما هیچ یک به تایید یا تکذیب نرسید.

به تازگی یکی از کاربران به نام RuthenicCookie اطلاعاتی مربوط به کنسول پلی استیشن ۵ منتشر کرد. کنسولی که با طراحی جدید و مشخصات قابل توجه بزودی معرفی و عرضه می شود. به گفته این کاربر کنسول پلی استیشن ۵ سال ۲۰۱۹ از راه می رسد و قیمتی ۴۹۹ دلاری دارد. اگر این قیمت حقیقی باشد، پلی استیشن ۵ صد دلار گران تر از پلی استیشن ۴ است. این نشان می دهد اختلاف قیمت همانند ایکس باکس وان سال ۲۰۱۳ و ایکس باکس وان ایکس است. در بحث سخت افزاری RC ادعا می کند، پلی استیشن ۵ کنسول بسیار قدرتمندی خواهد بود و عملکرد بالایی را باید انتظار داشت.

اگرچه اطلاعات دقیقی در دست نیست اما انتظار می رود سونی پردازنده هشت هسته ای رایزن AMD را برای پلی استیشن ۵ در نظر گیرد. علاوه بر پلی استیشن ۵، جزئیاتی درباره پلی استیشن وی آر ۲ منتشر شده که انتظار داریم سال ۲۰۱۹ همراه با پلی استیشن ۵ معرفی شود.  گفته می شود پلی استیشن وی آر ۲ جزئی از پلی استیشن ۵ است و در کنار آن عرضه می شود. این هدست دارای دوربین جدید و سنسورهای جایگزینی است. گذشته از آن کنترلر دوالشاک ۵ قابلیت جدیدی داشته و فاقد چراغ است.

به نظر می رسد سونی روی کنترلرهای جدیدی مشغول کار است و یکی از آن نسل جدید کنترلر PS Move می باشد. البته این اطلاعات شایعه ای بیش نیستند و نمی توان جزئیات گفته شده را حقیقی پنداشت. زیرا همیشه پیرامون محصولات آینده، شایعاتی در کار است و باید منتظر ماند تا مشخص شود ژاپنی ها چه برنامه ای برای نسل جدید کنسول بازی خود در سر دارد.

گفتنیست مایکروسافت روی نسل جدید کنسول بازی خود مشغول کار است و این کمپانی نیز سال آینده از XBOX Two رونمایی خواهد کرد.

 

دسته بندی
اخبار بازیمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط