گرافیک GTX

کمپانی انویدیا قابلیت Ray-tracing را برای کارت‌های گرافیک GTX سری ۱۰ و ۱۶ فعال کرد

قابلیت Ray-tracing در کارت های میان رده انویدیا

به گزارش ایستگاه بازی به نقل از dualshockers، هر یک از کمپانی‌ها و استودیوهای بزرگ بازی‌ساز در دنیا به این فکر هستند که هر چه زودتر از فناوری Ray-tracing  در بازی‌های ویدئویی خود استفاده کنند و دائما بر سر این مسئله با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. بسیار از استودیوهای بازی‌ساز حتی در جریان کنفرانس GDC 2018 اعلام کردند که قصد دارند هر چه زودتر از فناوی مذکور در بازی‌های خود استفاده کنند. همه استودیوها و کمپانی‌های تولیدکننده بازی‌های ویدئویی تاکنون اعلام کرده‌اند که حتما و به زودی از این فناوری در توسعه بازی‌های ویدئویی خود استفاده می‌کنند اما این حرف را همه آن‌ها گفته‌اند و این مهم است که کدام استودیو و یا کمپانی به عنوان اولین بازی‌سازی که از فناوری مذکور در بازی‌های ویدئویی خود استفاده می‌کند مهم است.

اولین شرکتی که توانست زودتر از همه شرکت‌ها و کمپانی‌های بازی‌سازی از فناوری Ray-tracing استفاده کند شرکت، انویدیا بود. درواقع این شرکت برای استفاده از این فناوری از کارت‌های سری RTX خود استفاده کرد که با استفاده از این کارت‌ها توانست این تکنولوژی را به صورت کاراتر و خیلی سریع‌تر از آنچه که فکرش را بکنید به دنیای بازی‌های ویدئویی خود بیاورد.

براساس اخبار سخت‌افزار که به تازگی منتشر شده است اکنون متوجه شده‌ایم که صرفا داشتن کارت‌های RTX که این کمپانی از آن‌ها استفاده می‌کرد برای استفاده از فناوری Ray-tracin  لازم نیست چراکه اکنون افراد زیادی می‌توانند تنها با به‌روزرسانی جدید درایورهای Nvidia از این قابلیت در بازی‌های ویدئویی استفاده کنند.

درواقع کمپانی مایکروسافت جرقه استفاده از این فناوری روی کارت‌های خارج از سری RTX را زده است. به‌گونه‌ای که این کمپانی در این زمینه از واسط برنامه‌نویسی DXR استفاده کرده است که همین مسئله موجب فعال‌سازی فناوری Ray-tracin بر روی کارت‌های دیگری به جزء کارت‌های RTX شده است. از این‌رو کمپانی Nvidia تا به امروز به کارت‌هایی که جزء سری RTX نبودند این اجازه را نمی‌داد که از واسط برنامه‌نویسی استفاده کنند اما خوشبختانه اکنون براساس جدیدترین بروزرسانی که شماره آن ۴۲۵٫۳۱ است و برای همه درایورهای انویدیا منتشر شده است اغلب کارت‌های دیگر مانند کارت‌های سری GTX 1080 نیز این امکان را دارند که از این واسط برنامه‌نویسی استفاده کنند. و همچنین از قابلیت Ray-tracin لذت ببرند.

دسته بندی
اخباراخبار فناوریمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط