Game of Thrones : تمام جزئیات فصل هشتم سریال

آنچه که تاکنون از فصل هشتم می‌دانیم

سریال Game of Thrones در سال‌های اخیر، بعنوان یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین سریال‌های شناخته شده تبدیل شد و توانست مخاطبان بسیاری را به سمت خود بکشاند. شبکه تلویزیونی HBO با انتشار هفت فصل مختلف، داستانی جذاب از شخصیت‌های دوست داشتنی را به نمایش گذاشت و حال به فصل هشتم و آخرین فصل سریال نزدیک می‌شویم و این موضوع باعث می‌شود بسیاری از هواداران علاوه بر انتظار کشیدن برای دیدن آخرین شش اپیزود پایانی، از تمام شدن سریال موردعلاقه شان ناراحت شوند.

هواداران به زودی سرنوشت شخصیت‌های جان اسنو با بازی کیت هرینگتون (Kit Harington)، تیریون لنیستر با بازی پیتر دانکلیج (Peter Dinklage)، دنریس تارگریان با بازی امیلی کلارک (Emilia Clarke) و بسیاری دیگر را شاهد خواهند بود. جورج آر.آر. مارتین (George R.R. Martin) بعنوان نویسنده، کسی است که پایان اصلی را می‌داند. حال که مراحل تولید سریال به انتها رسیده است، برخی دیگر چون کارگردان و تهیه کنندگان اجرایی سریال نیز از پایان داستان آگاه هستند و قرار نیست اطلاعات زیادی را در اختیار ما قرار دهند.

حال که به انتهای داستان Game of Thrones نزدیک می‌شویم، هیچ زمانی بهتر از الان برای آغاز نبرد با وایت واکرها و اتفاقاتی بزرگ دیگر نیست. در ادامه مطلب، آنچه که از فصل هشتم سریال می‌دانیم را مظالعه کنید.

فصل هشتم سریال در ماه آوریل ۲۰۱۹ پخش خواهد شد ولی تاریخ دقیق آن هنوز کاملا مشخص نشده است. البته تنها داستن ماه انتشار نیز، به شور و هیجان طرفداران اضافه می‌کند. پس از پایان فصل هفتم، کیسی بلویس (Casey Bloys) از شبکه HBO اعلام کرد که مدت زمان بیشتری بین دو فصل هفتم و هشتم وجود خواهد داشت و طی مصاحبه خود با hollywoodreporter گفت که مراحل فیلم‌برداری پیچیده است و باید در قاره‌های متفاوت و تکنیک‌ها و جلوه‌های ویژه آنها را تهیه کنیم که زمان زیادی را در بر خواهد گرفت. پس از آن در اوایل سال ۲۰۱۸، تاریخ حدودی انتشار فصل آخر مشخص شد.

اینکه چه کسی در نهایت بر تخت آهنین می‌نشیند و آیا تخت آهنینی در انتها باقی می‌ماند، هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هوادارن سوالات متعدد دیگری را نیز در سر دارند که با انتشار فصل هشتم سریال Game of Thrones همه چیز مشخص می‌شود. در حالی که بازیگران سریال هم از گفتن هر گونه نشانه‌ای از پایان داستان به سکوت روی آورد‌ه‌اند، تنها امیلی کلارک، یک سرنخ داد و آن هم این است که فیلم‌برداری فصل آخر، پایان‌های متفاوتی خواهد داشت که محتوای اصلی به هیچ وجه لو نرود و کسی نتواند درمورد پایان اصلی داستان سریال مطمئن باشد. او در این رابطه گفت:

من حتی نمی‌دانم که خودم دارم چکار می‌کنم و قرار است نقش من چگونه به پایان می‌رسد. من کاملا جدی‌ام و آنها چیزهای زیادی را فیلم‌برداری کرده‌اند که حتی من درمورد قطعیت آنها مطمئن نیستم و فکر می‌کنم تهیه کنندگان حتی هم به ما اعتماد ندارد. پایان‌های متفاوتی قرار است رخ دهد و ما قرار است همه آنها را تهیه کنیم و به ما چیزی نمی‌گویند که کدام یک از آنها قرار است پایان اصلی باشد.

شش اپیزود پایانی سریال، توسط David Nutter ،Miguel Sapochnik و خالقان سری یعنی David Benioff و D.B. Weiss کارگردانی خواهد شد. Sapochnik برای کارگردانی اپیزودهای اکشنی چون Hardhome و Battle of the Bastards معروف است و همچنین کارگردانی اپیزود شوکه کننده و پایانی فصل ششم با عنوان The Winds of Winter را نیز بر عهده داشته است. از طرفی Nutter اپیزود The Rains of Castamere که رویداد بزرگ عروسی خونین در آن اتفاق افتاد را کارگردانی کرده است و گفته می‌شود، Benioff و Weiss در حال کارگردانی قسمت‌های پایانی فصل هشتم هستند.

اولین چشم انداز فصل پایانی سریال، در ماه آگوست ۲۰۱۸ در قالب تیزری کوتاه توسط شبکه HBO به انتشار درآمد. این تیزر در حالی که محتوای زیادی برای نمایش دادن نداشت، اما برخلاف تیزر قبلی، مدت زمان بیشتری داشت و جان اسنو را در حالی نشان داد که به خانه اجدادی استارک‌ها بازگشته و برای نبرد بزرگ خود با Night King و وایت واکرهایی که در پایان فصل هفتم موفق شدند بلاخره دیوار عظیم وستروس را نابوده کرده و به سمت جنوب حرکت کنند، آماده می‌شود. در حالی که Game of Thrones لحظه به لحظه به پایان خود نزدیک‌تر می‌شود، برخی از اعضای تیم بازیگری نظرات و افکار خود درمورد پایان و نتیجه گیری داستان سریال را ارائه داده‌اند. در این خصوص، سوفی ترنر (Sophie Turner) بازیگر نقش سانسا استارک، طی مصاحبه ای گفت:

پایان کار ما برای فصل هشتم بسیار تلخ و شیرین بود. اولین روزی که بازیگران گرد هم آمدند و چنین پروژه‌ای آغاز شد، همه ما آخرین فیلمنامه خود را به دست گرفته بودیم و بسیار متاثر کننده و سخت بود. در پایان فیلمنامه با صدای بلند گفتند پایان Game of Thrones و زمانی که همه این را شنیدند، اشک‌هایشان سرازیر شد. در آن جمع تشویق و تحسین حضار برای تهیه کنندگان اجرایی David Benioff و Dan Weiss بلند شد و همگی به کف زدن پرداخته بودیم.

از طرفی دیگر ایان گلن (Iain Glen) گفت:

زمانی که فیلمنامه را خواندم، تصور می‌کردم درخشان‌تر از چیزی باشد که گمان می‌کنم. من نیز به طریقی طرفدار سریالم و بارها انتظاراتم برطرف شده است. اما باید صبر کنید تا خودتان ببینید. سریالی بزرگ همچون Game of Thrones طبیعتا انتظارات همه را برطرف نخواهد کرد و باید انتظار هرچیزی را داشت.

اسحاق همپستد رایت (Isaac Hempstead Wright) نیز در مصاحبه خود بیان کرد:

من آن جور که مردم انتظار دارند، عمل نخواهم کرد. برای برخی مردم بسیار خوشحال کننده یا بسیار غمیگین کننده یا حالت دیگری خواهد بود که درواقع بخاطر ذات پایان یک چیز است. زمانی که در حین ساخت فیلم قرار داریم، همیشه این فکر وجود دارد که داستان در حال ادامه یافتن است و مدام به سمت جلو می‌رویم تا روند ساخت را انجام دهیم. حال زمانی که به نتیجه گیری می‌رسیم، دیگر به پایان کار رسیده‌ایم و محتوای جدیدی در کار نخواهد بود و این پایان مردم را اذیت می‌کند. اما به هر حال قرار است شاهد اتفاقات هیجان انگیزی در پایان باشیم.

در حالی که منتظر آمدن فصل هشتم هستیم، هنوز باید شاهد داستان‌ها ناتمام و ناگفته وستروس باشیم. شایان ذکر است، جورج آر.آر. مارتین هنوز رمان A Song of Ice and Fire که این سریال نیز بر اساس آن ساخته شده، ناتمام مانده است. در سال ۲۰۱۸ اعلام شد که داستان مورد انتظار The Winds of Winter در قالب کتابی جدیدی به نام Fire and Blood که براساس تاریخچه پادشاهان  Targaryen بوده و بدون تاریخ انتشار مانده است، در تاریخ ۲۹ آبان (۲۰ نوامبر) منتشر خواهد شد.

شبکه HBO از طرفی، در حال آماده سازی برنامه‌های خود برای ساخت سریالی پیش درآمد Game of Thrones است که توسط Martin و Jane Goldman خلق شده است. این سریال حدود هزاران سال پیش از داستان تاج و تخت رخ می‌دهد و بر واقعه the Long Night که در آن انسان‌ها و وایت واکرها برای اولین بار به نبرد با یکدیگر پرداختند، تمرکز دارد. ساخت این سریال در اوایل سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد. همچنین دیگر اسپین آف‌های دنیای وستروس، در روند ساخت خود قرار خواهند گرفت و طبق گفته مارتین، یکی از پروژه‌های جاری، بزودی بطور رسمی روند ساخت خود را آغاز می‌کند.

دسته بندی
Game of Thronesاخبار سینمابازی تاج و تختدسته‌بندی نشدهمطالبمقالاتنقد و بررسی

یک دیدگاه

مطالب مرتبط