نحوه غیرفعال سازی V-Sync در بازی Battlefield 5

نحوه غیرفعال سازی V-Sync در بازی Battlefield 5

با وب سایت ایستگاه بازی همراه باشید

بازی شوتر اول شخص Battlefield 5 شرکت الکترونیک آرتز در حال حاضر از طریق سرویس Origin Premier Access برای تجربه گیم پلی و انجام آن دردسترس است. بازیکنان می توانند از طریق این سرویس به تجربه نسخه پی سی  بازی Battlefield 5 بپردازند.

اگرچه الکترونیک آرتز آن را برای دو پلتفرم دیگر ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ نیز منتشر کرده است. اگر شما این عنوان را روی پی سی اجرا می کنید و می خواهید بدانید بهترین تنظیمات گرافیکی برای تجربه بی نقص و لذت بخش روی کامپیوتر خانگی  Battlefield 5 چیست، بدون شک نیاز به راهنمایی دارید.

به طور پیش فرض در تنظیمات گرافیکی بازی Battlefield 5 ، گزینه V-Sync فعال است و می تواند در عملکرد گرافیکی بازی تاثیر منفی گذاشته و مشکلاتی ایجاد کند. در این بین افرادی می خواهند این قابلیت را غیرفعال سازند تا بتوانند تجربه بدون مشکلی را شاهد باشند.

در این مطلب می خواهیم شما را با نحوه غیرفعال سازی V-Sync در بازی Battlefield 5 نسخه پی سی آشنا سازیم:

نحوه غیرفعال سازی V-Sync

نحوه غیرفعال سازی V-Sync در بازی Battlefield 5

غیرفعال سازی V-Sync در Battlefield 5 پیچیده نیست و تنها باید با چند کلیک در بخش تنظیمات گرافیکی آن را غیرفعال سازید. البته آنهایی که از گیمرهای حرفه ای پی سی هستند بدون شک به آسانی می توانند این کار را انجام دهند اما آن دسته از گیمرهایی که حرفه ای نیستند، شاید این سوال برای آنها به وجود آید.

ابتدا وارد بخش تنظیمات می شوید و سپس قسمت Video settings را انتخاب می کنید. در این بخش برای انجام تنظیمات گرافیکی باید دست به کار شد و تنظیمات دیگری را در برنمی گیرد.  با مراجعه به این بخش، غیرفعال سازی  V-Sync بسیار ساده است و نیازی به انجام فرآیند پیچیده ای ندارد. البته برای اینکه کاملا آن را غیرفعال سازید به قسمت Quality Settings مراجعه کرده و تنظیمات AUTO را تغییر دهید.

هنگامی که این گزینه را تغییر می دهید، قابلیت فعال یا غیرفعال سازی برخی گزینه ها دردسترس قرار می گیرد. از جمله آنها باید به V-Sync اشاره کرد. متاسفانه Battlefield 5 فریم ریت آن روی ۶۰fps قفل شده و در صورتی که از نمایشگری با نرخ تجدید ۱۲۰ یا ۱۴۴ هرتزی بهره می برید، ممکن است با مسئله ای رو به رو شوید.

غیرفعال کردن  V-Sync کمک بزرگی به بهبود کیفیت تصویر بازی خواهد کرد، زیرا اگر سیستم قدرتمندی نداشته باشید، نمی تواند روی سیستم شما عملکرد خوبی نشان دهد. بنابراین اگر از نمایشگری با نرخ تجدید ۶۰هرتزی بهره می برید، بدون شک تجربه گیم پلی خوبی را خواهید داشت.

به هر حال نحوه غیرفعال سازی  V-Sync در بازی Battlefield 5 پیچیده نیست و با انجام فرآیند فوق به آسانی صورت می گیرد. بازی Battlefield 5 در ۲۳ نوامبر سال جاری برای پلی استیشن ۴، پی سی و ایکس باکس وان منتشر شد.

دسته بندی
Esportراهنما و آموزشمطالبورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط