Xbox One

پنج بازی مستقل جذاب که برای کنسول Xbox One منتشر شده یا قرار است منتشر شوند

در این مطلب بررسی کوتاهی روی این پنج بازی برتر مستقل خواهیم داشت

چند سالی است که کمپانی Microsoft تمرکز بیشتری روی بازی‌های مستقل یا به اصطلاح ایندی (Indie) گذاشته است. این کمپانی امسال نیز انتشار چند بازی مستقل قابل توجه را به عهده گرفته است که برای کنسول Xbox One و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهند شد.

در این مطلب قصد داریم‌ به معرفی پنج بازی برتر که برای Xbox One منتشر شده یا قرار است منتشر شوند بپردازیم پس با PSArena همراه باشید:

Trailmakers

بازی Trailmakers یک بازی جهان باز ماشینی است که تفاوتی عمده با دیگر بازی‌های هم‌سبک خود دارد. تفاوت این بازی این است که به شما اجازه می‌دهد انواع و اقسام وسایل نقلیه‌ را با سلیقه‌ی خود بسازید و طراحی کنید. در ابتدا تنها امکانات ساخت وسایل نقلیه‌ی ساده‌تر به شما داده می‌شود ولی به مرور زمان با باز شدن قطعات و انجین‌های مختلف می‌توانید وسایل نقلیه‌ی پیچیده‌تری را سرهم‌بندی کنید. شما این امکان را دارید که هواپیما، هلیکوپتر‌، هاورکرفت و هرچیزی را که در ذهن خود تصور می‌کنید را با توجه به امکاناتی که بازی در اختیار شما قرار می‌دهد بسازید‌.

بخشی رقابتی نیز در بازی قرار داده شده است که علاوه بر مسابقه با دیگر بازیکنان، می‌توانید مراحل خود را نیز طراحی و با دیگر بازیکنان به اشتراک بگذارید و از همه جالب‌تر طراحی‌های ماشین‌های خود را به صورت یک فایل با فرمت png برای دوستان خود ارسال کنید. شرکت سازنده‌ی این بازی یعنی Flashbulb یکی از منابع الهام خود برای ساخت این بازی را مجموعه‌ی Star Wars اعلام کرده است. Trailmakers به صورت دسترسی پیش از موعد برای بازیکنان PC در دسترس است و در تاریخ نامعلومی در سال ۲۰۱۸ برای کنسول Xbox One نیز منتشر خواهد شد.

Robocraft Infinity

Robocraft Infinity نیز مانند بازی Trailmakers روی ساخت‌وساز ماشین تمرکز دارد با این تفاوت که این بازی در مورد ساختن ماشین‌های جنگی و ربات‌هایی است که باید برای مبارزه با بازیکنان دیگر طراحی کنید و آن‌ها را در زمین مبارزه به جان هم بیاندازید. در این بازی علاوه بر ابزار لازم برای ساخت ماشین‌های جنگی‌، سلاح‌های مختلفی مانند سلاح‌های لیزری، برای سوار کردن روی ربات‌ها در نظر گرفته شده است‌.

Robocraft Infinity برای پلتفرم PC به صورت Free to Play در دسترس است و نسخه‌ی مخصوص کنسول Xbox One با امکانات انحصاری برای این کنسول نیز با تمام محتویاتش با قیمت ۲۰ دلار قابل دریافت است.

Descenders

اگر دلتان برای بازی‌های ورزشی لذت‌بخشی مانند Skate یا SSX Tricky تنگ شده است بازی دوچرخه‌سواری Descenders مناسب سلیقه‌ی شما است. این بازی در کوه‌های منطقه‌ی Biking جریان دارد.

Descenders دست شما را برای چگونه لذت بردن از بازی، باز میگذارد. به عنوان مثال می‌توانید روی جاده‌های صاف و هموار حرکت کنید و به سرعت‌های بالا دست پیدا کنید یا از روی موانع پرش کنید و حرکات نمایشی اجرا کنید یا به دل جاده‌های فرعی بزنید و از مکان‌های دارای دست‌انداز و موانع طبیعی عبور کنید و لذت ببرید. با پیشروی در بازی می‌توانید به مرور دوچرخه‌های جدیدی را آنلاک کنید. در هر صورت این عنوان در حال حاضر به صورت دسترسی زودتر از موعد برای پلتفرم رایانه‌‌های شخصی در دسترس است و به زودی در تابستان سال جاری روی سیستم Xbox Game Preview نیز قرار خواهد گرفت.

DayZ

زمانی که هنوز بازی‌های سبک Battle Royal به جایگاه کنونی نرسیده بودند و بازی‌هایی مانند Fortnite و Playerunknown’s Battlegrounds وجود نداشتند، توسعه دهنده‌ی این بازی یعنی Bohemia بازی DayZ را معرفی و منتشر کرد. زمان زیادی از انتشار این عنوان میگذرد، حال استودیو Bohemia قصد دارد DayZ را با تغییراتی گسترده دوباره راهی بازار داغ این روز‌های سبک Battle Royal کند.

بازی DayZ نیز مانند پسرعمویش یعنی PUBG یک بازی شبیه سازی نظامی است که در این زمینه دست پابجی را از پشت می‌بندد و مشکل‌تر است. ولی همین مورد می‌تواند امضای خاص این بازی باشد و باعث تمایز این عنوان با Fortnite و PUBG شود. در هر صورت قبل انتشار نسخه‌ی کامل DayZ روی Xbox One می‌توانید نسخه‌ی Early Access این عنوان را که قرار است برای Xbox Game Preview منتشر شود را تجربه و تا انتشار نسخه‌ی کامل بازی صبر کنید.

Moonlighter

چه اتفاقی می‌افتاد اگر زندگی شما به صورتی بود که روز‌ها فروشگاه خود را اداره می‌کردید و شب‌ها به اکتشاف سیاه‌چاله‌ها می‌پرداختید؟! این سوالی است که بازی Moonlighter برای آن جوابی دارد و قصد دارد سیستم مدیریتی را با دنیای تاریک سیاه‌چاله‌ها ترکیب کند. می‌پرسید چگونه؟ روند بازی به این صورت است که شب‌ها به اکتشاف سیاه‌چاله‌ها برای یافتن سلاح‌ها و لوازم قدرتمند می‌پردازید و روز‌ها این لوازم را به بالاترین قیمت ممکن در فروشگاهتان به مشتریان خود می‌فروشید.

بازی Moonlighter موفق به ترکیب دو ژانر کاملا متفاوت با یکدیگر شده است که این اثر را متفاوت جلوه می‌دهد‌. این عنوان در تاریخ ۲۹ می (۸ خرداد) برای پلتفرم‌های Xbox One ,PS4 و PC منتشر خواهد شد. ورژن Switch این بازی نیز چند ماه بعد برای این کنسول منتشر می‌شود.

دسته بندی
ایکس باکسمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط