PUBG

بازی PUBG به سومین بازی پرفروش تاریخ استیم تبدیل شد

رکورد جدید دیگری برای بازی محبوب PUBG

بازی PUBG شاید در بعضی از زمینه‌ها رقابت را به Fortnite واگذار کرده باشد ولی باز هم موفق به کسب دستاورد جدیدی روی شبکه‌ی Steam شده است. رئیس استیم، آقای گیب نیوول (Gabe Newell) طی مصاحبه‌‌ای با وبسایت IGN اعلام کرد که بازی مذکور به سومین بازی پرفروش تاریخ استیم تبدیل شده است:

شما می‌توانید بازی جدیدی مانند PUBG داشته باشید و این بازی می‌تواند روی تمام بازی‌های چند نفره و تمام تکنولوژی‌ها تاثیرگذار باشد. واقعیت این است که چین بازار بزرگی برای تمام توسعه دهندگان رایانه‌های شخصی را دارا است. بنابراین PUBG از ناکجا ظاهر شد و توانست به سومین بازی پرفروش تاریخ استیم تبدیل شود. همچنین توسعه دهندگان PUBG توانسته‌اند در مدت زمانی کوتاه درامد هنگفتی کسب کنند.

با این حال هنوز مشخص نیست که اولین و دومین بازی پرفروش روی استیم کدام بازی‌ها هستند و شاید هیچگاه گفته نشود.

این بازی در مارچ سال ۲۰۱۷ به صورت دسترسی زودتر از موعد با قیمت ۳۰ دلار، روش شبکه‌ی استیم قرار گرفت و با عرضه‌ی ورژن ۱.۰، این بازی به صورت رسمی به دست استودیو Blue Hole عرضه شد و تا به حال آپدیت‌های متعددی برای این این بازی منتشر کرده است.

طبق آخرین آمار منتشر شده بازی PUBG موفق به فروش ۳۰ میلیون نسخه روی شبکه‌ی استیم شده است. عنوان مذکور موفق شده است بازی‌های رایانه‌ای را به سطح جدیدی وارد کند. شاید این بازی در رتبه‌ی سوم پرفروش‌ترین‌های استیم باشد ولی در آمار تعداد بازیکنان همزمان رتبه‌ی اول را دارا است و رتبه‌ی دوم در اختیار DOTA 2 است. جالب‌تر اینکه PUBG با قیمت ۳۰ دلار عرضه می‌شود ولی DOTA 2 یک بازی رایگان است.

بازی مذکور اخیرا برای Xbox One نیز منتشر شده و به احتمال بسیار روی PS4 نیز منتشر گردد. توسعه دهنده‌ی PUBG علاقه دارد این عنوان در همه جا مانند برنامه‌های تلوزیونی و فیلم‌ها نمایش داده شود.

دسته بندی
اخبار بازیمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط