بهترین بازی های Open World

بهترین بازی های Open World- قسمت اول

در دنیایی وسیع غرق شوید

PC به عنوان یکی از محبوب ترین پلتفرم‌های بازی شناخته می‌شود و با وجود هزینه‌ی بیشتر سخت افزاری آن نسبت به کنسول ها طرفداران دو آتیشه‌ی زیادی دارد. بازی‌های Open World نیز جزو یکی از مهم ترین و محبوب‌ترین سبک‌های بازی در میان گیمر‌ها است.‌این بازی ها آزادی عمل زیادی در اختیار مخاطب  قرار می‌دهند و معمولا از محیط‌های زیبا و پر محتوا برخوردار هستند. در‌این مقاله بهترین بازی های Open World بر روی PC را معرفی کرده‌ایم.

Assassin’s Creed: Origins

بهترین بازی های Open World

از سال ۲۰۰۷ تا کنون Assassin’s Creed‌های زیادی منتشر شده‌اند، اما هیچکدام زیبایی دنیای Assassin’s Creed: Origins را ندارند، حال وسعتش بماند. Ubisoft در بازسازی مصر باستان سنگ تمام گذاشته و به زیبایی هر چه تمام‌تر کار خود را انجام داده است. از کروکودیل‌های ترسناک که در نیل فرمانروایی می‌کنند گرفته تا شیر‌هایی که در صحرا و دشت‌ها پرسه می‌زنند، همه‌ی‌این‌ها جزو طبیعت وحشی بازی Assassin’s Creed: Origins است که به مصر باستان جانی تازه می‌بخشد. خیابان‌هایی که از سربازان بی رحم پر شده است و کشاورز‌های فقیری که از جور ستمگران به تنگ آمده‌اند. به هر حال خود را برای یک ماجراجویی تازه در یکی از فرانچایزهای قدیمی Ubisoft آماده کنید، ماجراجویی که جانی تازه به‌این فرانچایز بخشیده است.

Subnautica

بهترین بازی های Open World

برای پیدا کردن یک کشتی گم شده می‌روید اما به جای پیدا کردنش خودتان را در سیاره‌ای ناشناخته پیدا می‌کنید. Subnautica یک بازی سبک بقا و ماجراجویی است که داستان مرموزی دارد. سازندگان موفق به ساخت یک اکو سیستم کامل شده‌اند، جایی که ماهی‌های کوچکتر منبع تغذیه‌ای برای ماهی‌های بزرگتر هستند؛ در واقع قانون طبیعت در این بازی رعایت شده است. گشت و گذار در یک دنیای زیر آب که با موجودات ناشناخته پر شده سفر وسوسه انگیز و شگفت‌انگیزی به نظر می‌رسد.

Kingdom Come: Deliverance

بهترین بازی های Open World

اگر بدنبال تجربه کردن زندگی در Bohemia سال ۱۴۰۳  هستید، Kingdom Come: Deliverance بازی مورد نظر شماست. میزان توجه به جزئیات در‌این بازی خیره کننده است، چه بسا تیم سازنده آن از لحاظ بودجه و یا اعضای تیم چندان قوی به نظر نمی‌رسیدند. البته اگر باگ‌های بازی بگذارند که از بازی لذت ببرید، Kingdom Come: Deliverance یکی از بهترین تجربه‌های Open World شما خواهد شد، مخصوصا روی پلتفرم PC. با‌این که بازی بسیار گسترده است اما همچنان انسجام خود را حفظ می‌کند. محیط تقریبا بزرگ و زیبای بازی خستگی سفر‌ها را از تنتان در می‌آورد. Kingdom Come: Deliverance مطمئنا یکی از بهترین بازی های Open World روی PC است، البته اگر از مشکلات گرافیکیش بگذریم.

Forza Horizon 3

بهترین بازی های Open World

شاید حضور یک بازی مسابقه‌ای در‌این لیست عجیب باشد، اما دنیای Forza Horizon 3 به قدری زیبا و بزرگ است که بلیط ورود به‌این لیست را برای خود بدست آورده. اگر به کشور استرالیا علاقه دارید تجربه‌ی Forza Horizon 3 از واجبات است. از آن بهتر ‌این که منظره‌های ‌این کشور را با ماشین‌هایی نظیر Ferrari LaFerrari یا Chevrolet دهه ۵۰ می‌نوردید. Forza Horizon 3 قطعا جزو یکی از بهترین بازی های Open World و تجربه‌ی آن روی PC لذت بخش‌تر است.

Stalker: Shadow of Chernobyl

بهترین بازی های Open World

دنیای آخر الزمانی سری بازی‌های Stalker با بقیه‌ی دنیا ها کمی فرق دارد. دنیای سری Fallout محشر است اما آن ترس از تنهایی که بازی‌های Stalker به مخاطبش القا می‌کند را ندارد و البته هدفش هم‌ این نیست. اما Stalker در ترساندن مخاطبش بسیار موفق است، چیزی که کم و بیش در بازی Metro 2033 نیز دیدم با‌این تفاوت که Stalker: Shadow of Chernobyl یک بازی Open World است. در کل Stalker: Shadow of Chernobyl تجربه‌ای متفاوت از بقیه‌ی بازی‌های آخر الزمانی ارائه می‌دهد و تصویری کامل از یک دنیا که توسط تشعشعات رادیواکتیو به نابودی کشیده شده است را نشان می‌دهد.

Grand Theft Auto 5

بهترین بازی های Open World

وقتی صحبت از بازی‌های Open World می‌شود، کمپانی بهتر از Rockstar نمی‌شناسیم. هر دفعه که خبری از یک بازی جدید Rockstar می‌رسد، طرفداران بازی‌های Open World سر از پا نمی‌شناسند تا پرچمدار جدید ‌این کمپانی را تجربه کنند. هر بازی جدید‌این شرکت استاندارد‌های جدیدی برای سبک Open World تعریف کرده است و GTA 5 گل سر سبد بازی‌های‌این شرکت است. هر چقدر که Red Dead Redemption در دنیای وسترن درخشید، GTA 5 در دنیای مدرن کولاک کرد. GTA 5 باری دیگر به شهر چراغ‌ها یعنی Los Angeles می‌رود و‌ این بار زیباتر از همیشه به نظر می‌رسد. از ساحل‌های آفتابی گرفته تا شهر صحرایی، GTA 5 یکی از زنده ترین محیط‌های سری را به پلتفرم‌های شما می‌آورد و باید گفت که تجربه‌ی GTA 5 بر روی PC بسیار جذاب است.

The Witcher 3: Wild Hunt

بهترین بازی های Open World

موفقیتی که CD PROJECT RED در The Witcher 3: Wild Hunt بدست آورد، آرزوی هر کمپانی است. The Witcher 3: Wild Hunt یک شاهکار تمام عیار است. عنوانی که تاکنون رکورد بیشترین جایزه دریافتی را از آن خود کرده است و‌این موفقیت قطعا بی دلیل نیست. از لحاظ گرافیکی، The Witcher 3 یک دستاورد فنی بزرگ است. با وجود فیلتر‌های گوناگون و وسعتی که بازی دارد، باز هم یک فریم ریت مناسب با سخت افزار معقول را تحویل می‌دهد، کاری که خیلی از شرکت ها نتوانستند به آن دست یابند. از لحاظ طراحی هنری نیز CD PROJECT RED سنگ تمام گذاشته است. تنوع محیطی بازی بسیار بالا است، از سرزمین ابری و بارانی Skellige تا زمین‌های خشک و باتلاقی Velen هر کدام یک آب و هوا و تصویر متفاوت را ارائه می‌دهند. در کل The Witcher 3: Wild Hunt یکی از بهترین بازی‌های نسل هشتم است که هم از طرف منتقدین و هم از طرف طرفداران سری بازخورد بسیار خوبی دریافت کرد.

Assassin’s Creed 4: Black Flag

بهترین بازی های Open World

بعد از دیدن فیلم‌هایی همانند دزدان دریای کارائیب تجربه‌ی یک بازی خوب در نقش یک دزد دریایی تقریباً به آرزوی هر شخصی بدل شده بود. به لطف Ubisoft ‌این خواسته  جامه‌ی عمل به خود پوشید. Assassin’s Creed 4: Black Flag شاید تنها بازی کشتی رانی و دریایی است که استاندارد‌های یک بازی اکشن/ ماجراجویی را رعایت کرده. در AC 4، ما به جزیره‌های دریای کارائیب می‌رویم؛ جایی که جولان‌گاه دزدان دریایی و نیرو‌های انگلیسی بود. درگیری کشتی ها با‌ این که گاهی تکراری می‌شد اما همچنان جذاب بود و گرفتن قلعه‌های بزرگ و کوچک تجربه‌ای تکرار نشدنی را رقم زد. Assassin’s Creed 4: Black Flag شاید بهترین نسخه در سری نباشد اما مطمئنا از جایگاه مناسبی برخوردار است.

The Elder Scrolls 3: Morrowind

بهترین بازی های Open World

در بین طرفداران قدیمی سری Elder Scrolls، آن‌هایی که نسخه سوم را بازی کرده‌اند، عموما‌ این بازی را بهترین در سری می‌دانند. با ‌این بازی بود که سری Elder Scrolls معروف شد و نظر منتقدان و طرفداران سبک RPG را به خود جلب کرد. البته با وجود بازی‌های The Elder Scrolls 4: Oblivion و Skyrim انتخاب بین ‌این سه کار بسیار سختی بود. با‌این که جهان Skyrim بسیار بزرگ و زیبا بود اما در مقایسه با Morrowind حرفی برای گفتن نداشت. با‌این که Morrowind در یک سیاره دیگر است اما محیطش بسیار زنده به نظر می‌رسد و مکان‌های منحصر به فرد زیادی دارد و در کل تحسین شما را بر می‌انگیزد.

Metal Gear Solid 5

بهترین بازی های Open World

پنجمین شماره و آخرین متال گیری که کوجیما روی آن کار کرد شاید بهترین جهان را در سری داشت. دنیای Metal Gear Solid 5 بسیار بزرگ و پر محتواست و استفاده از هلیکوپتر برای جا به جایی در‌این نقشه ظلمی بزرگ در حق آن است. آزادی عملی که در‌این بازی دارید اگر بیشتر از بازی‌های RPG نباشد، کمتر نیست. ماموریت‌های فرعی زیاد و متنوع بازی و سیستم‌های جدیدی همانند ارتقای پایگاه و جمع آوری سرباز و تجهیزات برای‌این پایگاه، گشت و گذار در‌این دو نقشه‌ی بزرگ را ارزشمند می‌سازد. در کل Metal Gear Solid 5 بهترین متال گیر برای تازه واردان به‌این سری است، و طرفداران قدیمی سری نیز می‌توانند از گیم پلی و مکانیزم‌های جدید بازی لذت ببرند.

 

دسته بندی
مطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط