Valve

کمپانی Valve به بازیسازی باز‌ خواهد گشت

آقای Gabe Newell این موضوع را طی مصاحبه‌ ای با وبسایت PCGamer بیان کرد

رئیس کمپانی Valve یعنی آقای گیب نیوول (Gabe Newell) اعلام کرد که تیم آن‌ها فعالیت‌های خود در زمینه‌ی بازیسازی را افزایش خواهد داد. آقای نیوول این موضوع را طی مصاحبه‌ای در روز گذشته اعلام کرد و گفت که قصد دارد دوباره به دنیای بازیسازی بازگردد. او همچنین دلایل دور بودن کمپانی Valve و دلیل تغییر نظرشان در این مورد را نیز اعلام کرد.

به بیان وبسایت PCGamer, در سال گذشته بیشتر تمرکز این کمپانی روی بازی کارتی Artifact از دنیای Dota 2 بوده است اما آقای نیوول اعلام داشت که این بازی تنها بازی در دست ساخت آن‌ها نیست. او صراحتا اعلام داشت که بازی Artifact تنها یکی از چندین بازی است که در دست توسعه‌ی این کمپانی قرار دارد. بعد از انتشار بازی Dota 2 بیشتر تمرکز Valve روی ساپورت بازی Team Fortness 2 بوده است.

در مورد دور بودن این کمپانی از بازیسازی، آقای نیوول گفت، او نگران این بوده که رایانه‌های شخصی بیشتر شبیه یک سیستم بسته شوند. او افزود که سرمایه گذاری Valve روی روی هدست واقعیت مجازی Vive یکی از تلاش‌های این کمپانی برای عقب نماندن PC از Microsoft و Facebook بوده است و در حال حاضر نرم‌افزار به اندازه‌ی سخت افزار برای آن‌ها اهمیت دارد.

آقای نیوول در ادامه‌ی مصاحبه‌اش افزود:

ما همیشه به کمپانی‌هایی مثل نینتندو حسادت می‌کنیم، زمانی که آقای میاموتو به شماره‌ی بعدی بازی Mario و Zelda فکر میکند، همزمان می‌تواند به این فکر کند که کنترلر کنسول‌‌های نینتندو، گرافیک و سایر موارد به چه شکل باشد. همچنین می‌تواند قابلیت‌هایی مثل سیستم حرکتی جدیدی را معرفی کند. او می‌تواند سیستم سخت افزاری خوبی را بسازد، به این دلیل که همزمان روی نرم‌افزار نیز تمرکز دارد. این دلیلی است که ما به Nintendo حسادت میکنیم و قصد داریم در آینده به یک کمپانی مانند آن‌ها تبدیل شویم.

آقای نیوول در مورد بازی‌های جدید این کمپانی صحبتی زیادی به میان نیاورد ولی اشاراتی داشت که Valve در حال ساخت بازی تک نفره‌ی جدید است.او همچنین افزود این کمپانی در حال ساخت ۳ بازی جدید برای سیستم واقعیت مجازی Vive نیز می‌باشد.

دسته بندی
اخبار بازیکامپیوترمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط