سرور‌های بازی Demon’s Souls فردا خاموش خواهند شد

از فردا دیگر امکان تجربه آنلاین Demon's Souls وجود ندارد

سرور‌های بازی محبوب Demon’s Souls فردا خاموش خواهند شد.

بعد از گذشت ۹ سال از انتشار این بازی برای PlayStation 3، حال سرور‌های آن در حال خاموش شدن هستند. شرکت Atlus که وظیفه‌ی نشر بازی Demon’s Souls را در غرب به عهده داشت، تاریخ خاموش شدن سرور‌های این عنوان را در نوامبر سال گذشته‌ی میلادی اعلام کرده بود، اما عده‌ی زیادی از طرفداران امیدوار بودند این تاریخ به تعویق بیوفتد.

اما این اتفاق صورت نگرفت و فردا یعنی ۲۸ فوریه، دیگر قادر نخواهید بود که بازیکنان دیگر را به بازی خود احضار کنید و همچنین نمی‌توانید پیام‌های بازیکنان دیگر را که در سراسر دنیای این بازی پراکنده بودند را مشاهده کنید. خاموش شدن سرور‌های این عنوان همچنین باعث می‌شود که دیگر فانتوم‌های قرمز و سفید در بازی نمایش داده نشوند.

آفلاین شدن این عنوان به این معناست که بازی بسیاری از ویژگی‌ها و اتمسفر خاص خود را از دست خواهد داد. گیم‌پلی بازی Demon’s Souls و سیستم آنلاین آن، الهام بخش بسیاری از عناوین بعد از خود بوده‌ است، بازی‌های بزرگ استودیو FromSoftware مثل سه گانه‌ی Souls و بازیBloodborne از این سیستم استفاده کردند و آن را بهبود بخشیدند.

این موضوع نکته‌ی منفی دیگری نیز به دنبال دارد و آن این است که کشتن بعضی از باس‌های بازی بسیار مشکل تر خواهد شد‌ چرا که در گذشته میتوانستید بازیکنان دیگر را احضار کنید و از آن‌ها کمک بگیرید که این کار بسیار مبارزه‌ با باس‌های بازی را لذت بخش‌تر می‌کرد. حال فقط قادر خواهید بود یک همراه هوش مصنوعی را به صورت آفلاین احضار کنید‌.

این سرنوشت غم انگیزی برای بازی دوست داشتنی Demon’s Souls است. سرور‌های این عنوان فردا، ۲۸ فوریه (۹ اسفند) خاموش خواهند شد.

دسته بندی
اخبار بازیمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط