اپل واچ

اپل واچ جدید همراه با LTE معرفی شد

دیگر احتیاجی به تلفن هوشمندتان ندارید

کمپانی اپل طی کنفرانس معرفی سخت افزارهای پاییزه خود از جدیدترین گجت‌های ساخت خود رونمایی کرد و اولین محصول به نمایش درآمده، Apple Watch Series 3 (اپل واچ سری ۳) نام دارد. این ساعت هوشمند اولین ساخته اپل همراه با مودم LTE و مستقل از گوشی آیفون خواهد بود. بدین ترتیب شما می‌توانید بسیاری از فعالیت‌های روزانه خود همانند تماس گرفتن، ذخیره یا استریم موسیقی، نوشتن SMS یا ایمیل و ارسال آنها را کاملا بی‌نیاز از موبایلتان به انجام برسانید.

جف ویلیامز (Jeff Williams)، مدیر عملیاتی کمپانی Apple محصول جدید را “عالی‌ترین تجربه از اپل واچ ” خطاب می‌کند. افزون برآن، تیم کوک (Tim Cook)، مدیرعامل کمپانی Apple طی این کنفرانس، از کسب مقام اول فروش اپل واچ در میان تمامی کمپانی‌های سازنده ساعت‌های مُچی در جهان خبر داد. درحقیقت کوپرتینویی‌ها سال گذشته توانسته بودند مقام دوم فروش را پس از کمپانی معروف Rolex بدست آوردند و حال، حتی این کمپانی را هم طی یکسال گذشته به کنار زده و توانسته‌اند جایگاه پرفروش‌ترین شرکت سازنده ساعت مچی جهان را به تصاحب درآورند. مدیرعامل اپل کسب این مقام را بلطف افزایش ۵۰ درصدی رشد فروش اپل واچ بصورت سال-به-سال دانست، هرچند همچنان آمار دقیق فروش این دستگاه را منتشر نکرد.

از ویژگی‌های اپل واچ سری ۳ می‌توان به بکارگیری پردازنده مرکزی دوهسته‌ای با ۷۰ درصد سرعت بیشتر، چیپ سلرون برای قرارگیری سیمکارت LTE، استفاده از چیپ W2 به عنوان مودم Wi-Fi که حاوی ۸۵ درصد سرعت بیشتر و بیش از ۵۰ درصد مصرف انرژی کمتر است، اشاره داشت. همچین بگفته اپل باتری دستگاه در استفاده‌های عادی روزانه تا ۱۸ ساعت دووام می‌آورد.

ویلیام طی این کنفرانس به رویکرد سازندگان در ساخت ساعت هوشمند مورد بحث اشاره کرد. تیم آنها برای ارائه قابلیت LTE بجای استفاده از آنتن‌های مرسوم، سعی کرده بازنگری را در این تفکر ابتدایی انجام دهد. بدین سبب، آنها بجای قراردادن آنتن در خود دستگاه، صفحه نمایش دستگاه را به عنوان آنتن دستگاه استفاده کرده‌اند تا همراه با یک سیمکارت بسیار کوچک، بتوان از فضای موجود به نحو احسنت استفاده کرد. بدین ترتیب، سایز سری ۳ دقیقا برابر با سایز سری ۲ ساعت اپل واچ بوده و تنها پشت آن به مقدار ۰٫۲۵ میلی متر گسترده‌تر شده است.

همچنین اینار برخلاف سری ۲ که حاوی GPS داخلی بود ولی از آن به درستی بهره نمی‌برد، سازندگان از حداکثر توانایی‌های GPS سری ۳ استفاده کرده‌اند و بطور کامل ساعت جدید را مستقل از تلفن هوشمند افراد، تجسم کرده‌اند.

همانطور که گفتیم، شما می‌توانید هم‌اکنون تمامی آهنگ‌های خود را بصورت آفلاین بر روی ساعت اپل واچ سری ۳ ذخیره کرده و در مسیر به آنها گوش دهید. بلطف بکارگیری پردازنده سریع‌تر، دستیار صوتی Siri حالا بصورت کامل صحبت می‌کند و دیگر تنها بصورت یک نوشته بر روی اپل واج بنمایش در نمی‌آید.

ساعت هوشمند اپل واچ سری ۳ در رنگ‌های طلایی، نقره‌ای یا طوسی فضایی با قیمت ۴۰۰ دلار همراه با قابلیت تماس تلفنی و ۳۳۰ بدون این قابلیت از تاریخ ۳۱ شهریور (۲۲ سپتامبر) ارائه خواهد شد. پیشخرید این محصول در تاریخ ۲۴ شهریور (۱۵ سپتامبر) آغاز می‌شود. همچنین ۲ بند با اندازه ۳۳ میلی متر و ۴۲ میلی متر هم در آغاز فروش در دسترس قرار خواهند داشت.

دسته بندی
اخبار فناوریرویداد اپلمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط

Powered by themekiller.com