معرفی برترین قهرمانان دنیای بازی – قسمت دوم

قهرمان نمی میرند

۴۰-Trevor Philips (Grand Theft Auto)

Hero

از اهمیت سری GTA و تاثیر آن بر روی این صنعت و بازی های Open-World بر کسی پوشیده نیست و وجود داشتن بیش از یک Hero از سری در این لیست هم موضوع عجیبی نیست. شماره پنجم سری یکی از موفق ترین آن ها است و بعد از گذشت ۴ سال از عرضه این نسخه، GTA V هنوز در جدول ۱۰ بازی پرفروش بازی ها دیده می­شود. ترور فیلیپس (Trevor Philips) یکی از بی اعصاب ترین و خل و چل ترین شخصیت های بازی های رایانه ای است که تا به حال دیده شده. اما این عصبانیت از کجا می ­آید؟ گدشته با ترور مهربان نبوده است. آخر پدرش او را در یک فروشگاه ول کرد و رفت! از این شخص چه انتظاری دارید، تازه او به کشورش نیز خدمت کرد و تبدیل به یک خلبان ماهر شد. نه تنها گذشته با او مهربان نبوده بلکه کلا روزگار با او مشکل دارد و آن ضرب المثل معروف برایش صدق می­کند که “هیچ کسی دزد به دنیا نمی­ آید”. هر چند بازیگری که صدا پیشگی این کاراکتر را بر عهده داشت نیز به بهترین نحو ممکن از وظیفه خود بر آمد و تاثیر به سزایی بر ایفای نقش ترور گذاشت.  او یکی از سه شخصیت قابل بازی در شماره پنجم سری GTA است. مطمئنا این لیست بدون ترور دوست داشتنی و بد اخلاق ناقص بود و نمی­توان از او چشم پوشی کرد.

۳۹-Meat Boy (Super Meat Boy)

Hero

گوشت دوست داشتنی دنیای بازی های رایانه ای. کسی که مرگ در مقابلش چیزی نیست. او برای نجات Bandage Girl هر کاری می­کند چون نه تنها عاشق او است بلکه برای زنده ماندن به او نیاز دارد. بالاخره او موجود بی پوست این دنیا است. مطمئنا او یکی از بهترین و دوست داشتنی ترین قهرمانان و Hero های دنیای بازی های مستقل است.

۳۸-Garrett (Thief)

Hero

سری بازی Thief یکی از پدران سبک Stealth است که می­توان بازی Dishonored را پسر خلف این سری نامید. گرت (Garret) یکی از شخصیت های محکم این دنیا است. او استاد مخفی شدن در سایه ها و استفاده از تاریکی به نفع خودش است. پدر و مادر گرت، او را در بچگی رها کردند و او مجبور بود تا در خیابان ها دوام بیاورد، دزدی کند و پیام ها را برساند و این گونه شد تا او به یکی ماهر ترین دزدان تاریخ تبدیل شد. هر چند که او دزدی می­کند اما کشتن در مرام او نیست همانطور که خودش می­گوید “من یک دزدم نه قاتل”. این “دزد یک چشم” مهمان ضروری هر لیستی است زیرا تاثیری که او بر روی این صنعت و ژانر مخفی کاری گذاشت تا حدی وسیع است که نمی­شود از او چشم پوشی کرد.

۳۷-Isaac Clarke (Dead Space)

Hero

در سال هایی که نه تنها فیلم ترسناک کمیاب شده بود بلکه حتی بازی ترسناک نیز معنی خودش را از دست داده بود، عنوانی بر­می­خیزد که به این ژانر جانی دوباره می­­بخشد و در این میان، قهرمان(Hero) بازی یعنی آیزاک کلارک (Isaac Clarke) نقش کمی نداشت. او که مهندسی ساده بود به یک ماموریت که به نظر معمولی و آسان می­ماند، فرستاده شد اما این ماموریت به نظر معمولی برایش گران تمام شد. اما او تسلیم نشد، نه وقتی برای نجات همسرش به یک سفینه فضایی رفت اما آن جا را پر از موجودات فضایی (Aliens) یافت و نه حتی وقتی به یک آسایشگاه روانی (Asylum) انداخته شد که آن نیز پر از دشمنان قدرتمند و ترسناک بود، باز به راه خود ادامه داد و می­توان او را نمونه یک انسان واقعی و با اراده دانست.

۳۶-Scorpion (Mortal Kombat)

Hero

هر کسی که طرفدار بازی های مبارزه ای باشد، یا حتی اگر هم نباشد نام سری پر آوازه ی Mortal Kombat را شنیده است و بعید است که اسم یکی از Hero ها و کاراکتر های اصلی و همیشگی بازی یعنی Scorpion را نشنیده باشد. نام اصلی او هانزو هاساشی (Hanzo Hasashi) است. پدرش به او اجازه ملحق شدن به قبیله را نداد زیرا نمی­خواست او نیز یک قاتل دیگر بشود اما او، بر خلاف خواسته پدر و برای رفاه حال خانواده به قبیله Shirai Ryu پیوست. اسکورپین نه یک کاراکتر منفی است و نه یک کاراکتر مثبت بلکه یک کاراکتر خاکستری است. تنها خواسته او انتقام از عاملان قتل عام قبیله خود و خانواده اش است و این تنها نکته منفی او است زیرا به دنبال نابودی است اما لبه ترازو به سمت مثبت سنگینی می­کند زیرا در جهت منافع کاراکتر های مثبت داستان کار های زیادی کرده است.

۳۵-Corvo (Dishonored)

Hero

اگر شما را به جرم کاری که نکردید زندانی کنند و عنوانتان را از شما بگیرند آیا نمی­خواهید سر از تن هر کسی که در این قضیه دخیل است، جدا کنید؟ Corvo محافظ سلطنتی و معشوقه امپراطور Jessamine Kaldwin بود ولی برای او پاپوش می­دوزند و زندگیش را به تباهی می­کشانند. حال او از زندان فرار می­کند و دمار از روزگار دسیسه چینان در می­ آورد تا هم حفظ حیثیت کند و هم دخترش را نجات دهد. حال به نظر شما آیا این استاد ماهر مخفی شدن در سایه ها و درست کار داستان لیاقت جایی در این لیست ندارد؟

۳۴-Dovahkiin (Skyrim)

Hero

دواکین (Dovahkiin) شخصیت مثبت (Protagonist) یکی از بازی های سری Elders Scroll یعنی Skyrim است. او یکی از آخرین افرادی است که قادر به کشتن اژدها ها است و نامش هم به همین معنا است. دواکین به معنای Dragonborn است و این شخصیت آخرین درگون بورنی است که وظیفه نجات دادن دنیا از دست اژدها ها را دارد. او توانایی به زمین کشاندن اژدها ها و به خاک و خون کشیدن ان ها را دارد که خب هر کسی این قدرت را ندارد! او همچنین قادر به حل تمامی مشکلات هر فردی است که در Skyrim زندگی می­کند! و همچین شخص قادری حیف است در لیست نباشد.

۳۳-Doom Guy (DOOM)

Hero

Doom Guy که به او  the Marine نیز می­گویند جنگ جوی خشن و بی اعصابی است که از قدیم الایام با ما همراه بوده است و جزو اولین کاراکتر های شوتر اول شخص می­باشد و مطمئنا تاثیری که بازی DOOM بر روی این سبک و این صنعت گذاشته است قابل چشم پوشی نیست با این که کاراکتری که در این بازی ها بوده به گفته خود ID Software خوده مخاطب است اما با این حال نیز اسم ها و هویت های زیادی به او نسبت داده اند، حال Doom Guy یا the Marine یا Doom Slayer فرقی نمی­کند، برای ما سلاخ دشمنان اهریمنی فقط یک نفر است  کسی که اسکلت های زیادی شکانده و خون زیادی ریخته است.

۳۲-Leon S. Kennedy (Resident Evil)

Hero

در بین شخصیت های سری مشهور Biohazard یا همان Resident Evil خودمان، یکی از خاطره انگیز ترین و جذاب ترین شخصیت ها مطمئنا لئون (Leon S. Kennedy) می­باشد. البته لئون آدم تقریبا بد شانسی بود. اگر شما در اولین روز کاریتان در دپارتمان پلیس راکون سیتی (Raccoon City) به آن وضعیت آشفته بازار شهر که زامبی ها به هیچ کسی رحم نمی­کردند می­خوردید، خودتان را بدشناس نمی­دانستید؟ حال که او با نمایش دادن مهارت های خود در کارش پیشرفت چشم گیری داشت و به عنوان یک مامور مخفی فدرال برای نجات دختر رئیس جمهور به یک دهکده فرستاده می­شود. او هم خوشتیپ است، هم ماهر است و کارش را بلد است و شخصیت کاریزماتیک و جذابی دارد، همه این ها دلیلی برای بودن او در این لیست هستند.

۳۱-Joel (The Last of Us)

Hero

همانطور که می­دانید و گفتم، ناتی داگ در شخصیت پردازی استاد است و رو دست ندارد و شخصیت های the Last of Us یک نمونه بارز آن هستند. جوئل (Juel) یک مرد مستعد و پایبند به ارزش های خود است. هر چند که در مسیر زندگی سختی های زیادی می­بیند اما خم به ابرو نمی­آورد و در ادامه مسیرش با کسی آشنا می­شود که ذره ذره با او اخت می­گیرد و او همانند دختر خود می­ماند. جوئل می­تواند از هر نظر الگویی مناسب باشد و در طول بازی درس های زیادی به ما می­دهد و بدون شک یکی از به یاد ماندنی ترین شخصیت های بازی های رایانه ای تمام دوران خواهد بود.

دسته بندی
تاریخچهمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط

Powered by themekiller.com