L.A. Noire

بازی L.A. Noire و L.A. Noire: The VR Case Files معرفی شدند

بازگشت پرونده‌های قتل دوران 1940 لوس آنجلس

کمپانی Rockstar Games سرانجام پس از مدت‌ها شایعه پراکنی نسبت به ریمستر بازی جنایی سال ۲۰۱۱ خود، سرانجام به معرفی رسمی بازی L.A. Noire برای کنسول‌های نسل هشتی همراه با نسخه واقعیت مجازی آن با نام L.A. Noire: The VR Case Files پرداخت. سورپرایز سازندگان پس از خبر ساخت نسخه واقعیت مجازی، معرفی کردن این بازی برای کنسول نینتندو Switch است.

بازی L.A. Noire ابتدا در سال ۲۰۱۱ بدست سازندگانی استرالیایی با نام استودیو Team Bondi ساخته و با کمک کمپانی مشهور Rockstar Games منتشر شد. این عنوان بسیار بلند پروازانه در سبک جنایی و کارگاهی، در زمان انتشارش بسیاری از مرزهای تکنولوژی ضبط حرکات بدن (MotionScan) طی آن دوران را گسترش داد و توانست هم از دید منتقدان با میانگین امتیاز ۸۹ از وبسایت متاکریتیک و هم از دید مخاطبان با فروش ۵ میلیونی طی یکسال بر روی پلتفرم‌های PS3، Xbox 360 و PC بشدت تحسین شده و مورد استقبال قرار گیرد.

اما با این حال، ارائه چنین تکنولوژی بسیار خاص و انقلابی در عصری ناآماده عواقب خاص خود را هم در پی‌داشت. بکارگیری این تکنولوژی باعث شد حتی با فروش ۵ میلیونی و استقبال عظیم طرفداران، سازندگان نتوانند از زیر بار هزینه‌های بالای آن بیرون آیند و سرانجام کمپانی Rockstar Games ترجیح داد بجای ادامه کار، درب استودیو توسعه‌دهنده را بسته تا حداقل بجای سود، ضرری مرتکب نشود. اما حال پس از ۶ سال، سازندگان قصد دارند نسخه بهبودیافته از آن را برای بسیاری از پلتفرم‌های امروزی ارائه دهند و احتمالا آن را نشانه‌ای از بازگشت تمرکز خود بر روی این فرانچایز انقلابی قلمداد کنند.

بیانیه کمپانی Rockstar Games در توصیف بازی مورد بحث چنین است:

کلیات بازی L.A. Noire در فضای جرم و جنایت سال‌های ۱۹۴۰ شهر لوس آنجلس با حضور کارگاه جدید و بازگشته از جنگی با نام کول فلپس (Cole Phelps) روایت می‌شود. وی در طول این بازی بدنبال علت تشدید یک سری پرونده‌های قتل سریالی برگرفته از جهان واقعی در آن دوران، خواهد رفت. هر موفقیت در این پرونده‌ها، باوجود آنکه فلپس را موفق‌تر می‌کند، وی را به سطوح تاریک‌تر فضای پس از جنگ جهانی شهر لوس آنجلس نزدیک‌تر می‌کند. بازی L.A. Noire طی دوران عرضه خود توانست بواسطه عملکرد سینمایی خود همراه با روایت داستان و گیم‌پلی خاصش تحسین داوران فستیوال فیلم Tribeca را برانگیزد.

اما درکنار بازی اصلی، سازندگان بازی L.A. Noire: The VR Case Files را به عنوان اولین تجربه واقعیت مجازی ساخته کمپانی Rockstar Games معرفی کردند. این تجربه باوجود آنکه بصورت کامل در سراسر بازی L.A. Noire قابل اجرا نیست، اما ۷ تجربه حل پرونده بازسازی شده جدید را برای خریداران این تجربه واقعیت مجازی به ارمغان می‌آورد.

همچنین، دومین سوپرایز سازندگان مربوط به پشتیبانی از کنسول نینتندو Switch است. بازی مورد ذکر نه تنها تمامی محتویات افزودنی بازی اصلی را داراست بلکه، ویژگی‌های گیم‌پلی خاص این پلتفرم چون بکارگیری حالت Joy-Con همراه با ژیروسکوب و ژست‌های حرکتی، بکارگیری صفحه لمسی برای تحقیقات محیطی و حالت Portable (حمل دستی) را هم شامل می‌شود. درحقیقت این بازی اولین ساخته کمپانی Rockstar Games برای پلتفرم نوظهور نینتندو Switch است.

اما ویژگی‌های کلی این ریمستر شامل صداگذاری بهتر، تکنولوژی‌های بصری بهبودیافته برای پی‌بردن به صداقت کارکترهای موجود در بازی، نورپردازی و سیستم پردازش ابرهای آسمان بهبودیافته، زاویه‌های دوربین کاملا جدید، بافت‌هایی با رزولوشن بالا و بسیاری دیگر هستند.

بازی با رزولوشن ۱۰۸۰p بر روی دو کنسول PS4 و Xbox One اجرا می‌شود و رزولوشن ۴K را در دو کنسول PS4 و Xbox One X را دارا خواهد.

بازی L.A. Noire در تاریخ ۲۳ آبان (۱۴ نوامبر) سال جاری برای پلتفرم‌های PS4، Xbox One و Switch عرضه خواهد شد. همچنین بازی L.A. Noire: The VR Case Files همزمان با عرضه بازی اصلی، برای هدست واقعیت مجازی HTC Vive عرضه می‌شود.

درپایان دیدگاه شما از بازگشت این اثر فوق‌العاده شاهکار چیست؟

دسته بندی
اخبار بازیایکس باکسپلی استیشنکامپیوترمطالبنینتندوواقعیت مجازی

یک دیدگاه

مطالب مرتبط

Powered by themekiller.com