Villain

معرفی برترین شخصیت های منفی بازی های رایانه ای-قسمت اول

هر جا سفیدی است، سیاهی لازم است

هر داستانی نیاز به یک Bad Man یا شخصیت منفی (Villain) دارد. عوامل زیادی برای این تصمیم گیری وجود دارد که کدام یک از آن ها از بقیه بهتر هستند؛ شخصیت کاریزماتیکشان، تاثیری که بر روی آن داستان می­گذارند و تاثیری که بر روی کل این صنعت می­گذارند که حتی ممکن است تبدیل به یک نماد شوند. در ادامه این مطلب ما یک پرونده تدارک دیده ایم که ۵۰ Villain یا شخصیت منفی و آنتاگونیست (Antagonist) برتر در تمام نسل ها و از ابتدای شروع دوره بازی های ویدئویی را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

۵۰٫ Cortana (Halo)

Villain

Cortana نام هوش مصنوعی است که در سه گانه اول Halo همراه Master Chief بود. این یار همیشگی Master Chief که در همه سختی ها همراهش بود و او را راهنمایی میکرد، در پایان قسمت چهارم و بعد از کمک کردن به Master Chief در نابودی Didact از آخرین قطعه های قدرت خود استفاده کرد و سپر بلای Master Chief در برابر انفجار هسته ای شد و در یک صحنه دراماتیک آخرین خداحافظی خود با او را رقم زد و به نظر از بین رفت. اما این پایان کار Cortana نبود. در قسمت پنجم ۳۴۳ Industry او را به عنوان Villain خود انتخاب میکند. از قرار معلوم تکه هایی از Cortana از آن انفجار باقی مانده بود و بعد از اتفاقاتی او تبدیل به یک Antagonist شد. نه تنها او به فرم قبلی خود بازگشت، بلکه حتی فرم فیزیکی گرفت. با این حال Cortana یک تفاوت اصلی با بیشتر Villainها دارد، او بیشتر از این که از شخصیت اصلی متنفر باشد, عاشقش است. این که آیا کار این استودیو درست بود یا نه بسته به نظر شخصی شما باز می­گردد که آیا از بازگشت Cortana به عنوان یک Villain علاقه دارید یا نه، اما وجود او در این لیست ضروری است زیرا نمی­توان نقش او در این سری را نادیده گرفت.

Villain

  1. Calypso (Twisted Metal)

یک ضرب المثل معروف می­گوید “هیچ وقت با شیطان معامله نکن”. اما احتمالا تا آن زمان Calypso ظهور نکرده بود. مغز متفکر پشت تمام مسابقه های Twisted Metal یک مرد شیطانی با قدرت های شیطانی است. او که در یک تصادف، خود و دخترش را به کام مرگ می­کشاند و راهی جهنم می­شود و در آن جا با شیطان معامله ای می­کند. او خواست شیطان را در برگذاری مسابقات مرگ را بر آورده می­کند و به برنده این مسابقه برآورده کردن هر آرزویی که دارد را اهدا می­کند! البته اشتباه نکنید او به هیچ عنوان قصد کار خیر ندارد بلکه به دنبال پر کردن خواسته های سادیسمی خود است و به نوعی نه نماینده شیطان، بلکه خوده شیطان است و برای شیطان برآورده کردن آرزوی دیوانه های عاشق کشتار کار سختی نیست. Calypso یکی از بهترین Villain هایی است که تا بحال ساخته شده، بدون او Twisted Metal هم وجود نداشت و مطمئنا هیچ کس از این خبر خوشحال نمی­شود. کاراکتر شیطانیش نمونه یک Villain کامل است و هر لیستی بدون این شخصیت یقینا ناقص است. اگر تا بحال Twisted Metal را بازی کرده باشید حتما جمله معروف او را به یاد دارید:

(I am Calypso, and I thank you for playing Twisted Metal) من Calypso هستم و از شما برای بازی کردن Twisted Metal تشکر می­کنم.

Villain

  1. Akuma (Street Fighter)

این مبارز غول پیکر مو قرمز، همانند دیگر مبارز های قدرتمندی که هیچ کس توان مقابله در برابر آن ها را ندارد، به دنبال حریفی توانا برای مبارزه است که اقلا چالشی باشد برایش. و از قضا بعد از جست و جوی تمام سوراخ سمبه های جهان یک مبارز قدرتمند چشمش را می­گیرد و او را به چالش می­طلبد و بعد از یک مبارزه شدید هیچ یک بر دیگری پیروز نمی­شوند و نتیجه یک مساوی طلقی می­گردد. Akuma دقیقا یک Villain شرور نیست که افکار ضد بشریتی داشته باشد و به دنبال سلطه بر جهان باشد. او فقط به دنبال یک رقیب خوب است اما این تفکرش است که او را تبدیل به آدم بده ی داستان می­کند. او اعتقاد دارد که از یک مبارزه فقط باید یک نفر زنده بماند. این تفکر به خودی خود یک تفکر منفی است و او با توجه به بازی محبوب Street Fighter شایسته داشتن رتبه ای در این لیست است.

Villain

  1. Kerrigan (StarCraft)

اگر مردمان خودتان که به آن ها اعتماد داشتید به شما خیانت می­کردند چه می­کردید؟ این که همه چیز را پشت سر قرار دهد و آن ها را ببخشید؟ یا این که با تمام قوا به ان ها حمله کنید و دمار از روزگارشان در آورید؟ گزینه دوم برای همه محتمل تر است و همینطور هم کاراکتر خوب و دوست داشتنی Kerrigan مورد خیانت قرار گرفت اما از بین نرفت، بلکه توسط زرگ ها تصرف شد و به عنوان Queen of Blades (ملکه تیغ ها) بازگشت و به دنبال انتقام از آن خیانت کاران و بد صفت است. این که شخصیت مورد علاقه شما تبدیل به یک Villain شود ممکن است خوشایند نباشد اما در مورد Kerrigan این مورد ضروری بود.

Villain

  1. Mecha-Hitler (Wolfenstein)

هیتلر بی شک یکی از شرور ترین Villain های تاریخ است و پتانسیل بسیار زیادی برای تبدیل شدن به یکی از بهترین Villain های دنیای بازی ها ویدئویی نیز دارد و حضورش بیشتر در ذهن بسیاری از گیمر های کهنه کار نقش می­بندد. پس از شکست دادن فرم انسانی هیتلر او تبدیل به یک روبات عجیب می شود که شکست دادنش زمانی زیادی را می گیرد.

Villain

  1. Dogeyes Lin (Sleeping Dogs)

خط قرمز ها همیشه وجود دارند، حتی برای خلافکاران و روسای مافیا. اما وقتی نام Dogeyes Lin به میان می­آید عبارت خط قرمز بی معنی می­شود. او شاید یکی از شرور ترین Antagonist های دنیای بازی ها باشد، یعنی کسی که جان انسان ها برایش اهمیت ندارد و آن ها را به چشم یک وسیله می­بیند مطمئنا دارای جایگاه خاصی بین Villain ها دارد حال که او دست به اعمال کثیف بسیاری زده.

Villain

  1. Kane (Command & Conquer)

آیا آن فرد کچل که بر روی جلد بیشتر بازی های Command & Conquer است را می­شناسید؟ کسی که همانند Cpt.Price دوست داشتنی هیچ گاه پیر نمی­شود و همیشه با نگاهی مرموز به شما می­نگرد. بلی درست حدس زدید اون Kane است، کسی که همانند امضای سری Command & Conquer می­ماند.Kane، فرمانده Brotherhood of Nod یکی از Villain های محبوب و کاریزماتیک طرفداران ژانر استراتژی است و شاید او را با جمله ی معرفوش بشناسید ” You can’t kill the Messiah.

Villain

  1. Officer Tenpenny (Grand Theft Auto: San Andreas)

تقریبا طرفدران سری GTA نسخه محبوب Grand Theft Auto: San Andreas را تجربه کرده اند و با آن خاطرات زیادی دارند و همه حتما Officer Tenpenny را به یاد می­آورند، پلیس فاسدی که در بدو ورود CJ به لوس سانتوس (Los Santos) برای خوش آمد گویی به سراغش می­آید، منتها به شیوه مخصوص خودش. او یک پلیس فاسد بود که در کارنامه اش قاچاق مواد، سو استفاده های نادرست و حتی استفاده از نارکوس قرار دارد. صدا پیشگی او به مرد بد دهن سینمای هالیوود، ساموئل ال جکسون سپرده شد و این در خود بازی نیز مشخص است. حضور Officer Tenpenny در این لیست خاطره های زیادی را زنده می­کند و این که چه شخصت منفیی بهتر از یک پلیس فاسد.

Villain

  1. Pope Rodrigo Borgia (Assassin’s Creed II)

سری Assassin’s Creed یکی از محبوب ترین فرانچایز های سبک Action/Adventure است و به عقیده خیلی ها دومین شماره اش یکی از بهترین نسخه های سری است. Villain این شماره یک مرد قدرتمند است، یعنی وقتی دشمن شما پاپ باشد و در دستش هم صلاحی قدرتمند باشد دیگر چه کسی جلودار این مرد خواهد بود؟ به هر حال Ezio Auditore da Firenze و گروه برادری قاتلان موفق شدند این مرد چاق و فاسد را متوقف کنند. این که سازندگان از یک چهره تاریخی واقعی استفاده کردند بسیار جذاب است چون هر چقدر به واقعیت نزدیکتر باشید نتیجه بهتری می­گیرید همانند پسرش که در نسخه بعدی بازی ظاهر شد و احتمالا همه سزار، یکی از فرمانروایان خونین رم را می­شناسید. در هر صورت Pope Rodrigo Borgia یک سیاست مدار قدرتمند است که تخصصش هدایت جرم و جنایاتش در پشت پرده است و نمونه کامل یک پاپ فاسد.

Villain

  1. King Bohan (Heavenly Sword)

همانند آن ضرب المثل که می­گوید پشت هر مرد موفقی، زنی موفق ایستاده پشت هر کاراکتر جذاب و موفق یک صدا گذار و بازیگر خوب ایستاده. Andy Serkis که هنرپیشه موجود کوچک و موزی سه گانه محبوب ارباب حلقه ها یعنی “گالوم” است، بازیگری و صدا پیشگی King Bohan، شخصیت منفی اصلی بازی Heavenly Sword را به عهده داشت و شاید بتوان گفت که به خاطر او این شاه ظالم و بد طینت در این لیست قرار دارد. او شاهی جاه طلب است که به دنبال قدرت است، هر چه بیشتر بهتر! در بین قبلیه هایی که او به دنبال تصرف کردن آن ها بود، قبیله Shen نظر Bohan را به خود جلب کرد زیرا به او خبر رسیده بود که شمشیری در این قبیله وجود دارد که در صورت تصاحب آن قدرت باور نکردنیی به صاحبش می­دهد و این گونه بود که او به دنبال Nariko افتاد.

دسته بندی
تاریخچهمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط

Powered by themekiller.com