پایان گردونه انتقام! -بخش اول

وقتی صحبت از بازی های سبک مبارزه ای به میان میآید، تکن همیشه جزو اولین نام هایی است که به ذهن مخاطب خطور میکند. بازی های فایتینگ به دو...

وقتی صحبت از بازی های سبک مبارزه ای به میان میآید، تکن همیشه جزو اولین نام هایی است که به ذهن مخاطب خطور میکند. بازی های فایتینگ به دو قسمت دو بعدی و سه بعدی تقسیم میشوند. در بازی های دو بعدی بازی هایی مانند مورتال کمبت و استریت فایتر فرمانروایی میکنند اما وقتی نوبت به بازی های سه بعدی می رسد، دو نام بر بالای لیست این بازی ها قرار دارند، یکی خالق این سری یعنی تکن و دیگری رقیب سرسخت سری بازی های تکن یعنی Virtua Fighter‎. البته با این که سری بازی های Virtua Fighter جزو بازی های تاپ این سبک محسوب می¬شوند اما آخرین نسخه آن برمیگردد به سال ۲۰۰۶ و این یعنی این که این بازی ۱۱ سال است که از گردونه رقابت خارج شده و اکنون تکن یکه تاز این سبک می¬باشد. آقای Katsuhiro Harada در January 2014 بیان کرد که علاقه دارد تا این سری را روی PlayStation 4 ادامه دهد و بعد تر گفته شد که کنسول PS4 به عنوان Lead Console بازی انتخاب شده است. سرانجام تکن ۷ توسط آقای Katsuhiro Harada در EVO سال ۲۰۱۴ به طور رسمی معرفی شد.
پرونده خونین خانواده میشیما بسته شد!
المان داستان در سبک هایی مانند نقش آفرینی یا اکشن/ادونچر جزو المان های اصلی به حساب می آید اما در بازی های فایتینگ شاید کمی کم رنگ تر از بقیه سبک ها باشد، با این حال داستان سری تکن و روایت آن جزو نقاط قوت این سری محسوب می شود. داستان پدری بی رحم که پسر خود را به بهانه این که او ضعیف است به درون صخره پرتاب می کند تا قدرت درونیش بیدار شود و خود را نجات دهد اما خود پدر میدانست که این کار غیر ممکن است، در اصل او برای کشتن شیطان درون پسرش که در او میدید این کار را انجام داد. اما آن پسربا شیطان درونش معامله ای کرد، او در عوض روحش از آن شیطان خواست که او را نجات دهد تا بتواند از پدرش انتقام بگیرد.
هی هاچی میشیما، صاحب کمپانی میشیما زایباتسو، تورنومنتی به نام King of the Iron Fist برگذار می کند و جایزه ای ۱ بیلیون دلاری برای آن قرار می دهد و از سراسر دنیا مبارزانی برای شرکت در این مسابقه می آیند. در بین مبارزان یک حریف قدرتمند دیده می¬شد و آن هم پائول بود، پائول که در امریکا حریفی برای خود نمیدید به جهان سفر کرد تا حریفی قدر پیدا کند. او اسم کازویا را شنیده بود و خواهان مبارزه با او بود تا این که خبر تورنومنت به گوشش میرسد و در تورنومنت مقابل کازویا شکست می خورد. حال حدس بزنید که چه کسی پیروز تورنومنت شد؟! بله پسر هی هاچی یعنی کازویا میشیما! او برنده تورنومنت شده اما نه برای پول، بلکه برای انتقام از پدرش! کازویا در نهایت در یک مبارزه، هی هاچی را شکست میدهد و او را به درون همان صخره ای که هی هاچی ۲۱ سال پیش او را پرت کرده بود، پرتاب میکند و انتقامش را میگیرد. اما در اینجا داستان تکن با بقیه این گونه داستان ها فرق دارد، در بیشتر داستان ها همیشه قضیه بر این قرار است که شخص پس از گرفتن انتقامش به یک کاراکتر سفید تبدیل میگردد و کاملا مثبت میشود اما کازویا پس از شکست پدرش او را به درون صخره پرتاب کرد و کنترل کمپانی را بدست گرفت و شخصیتی شیطانی تر از پدرش شد.
شیطان درون کازویا در حال سرکشی بود اما به نظر می آمد که کازویا او را تحت کنترل دارد. او اعمال خلاف زیادی انجام می داد از جمله قاچاق حیوانات، دزدی، آدم کشی و…
کازویا دومین تورنومنت King of the Iron Fist را با جایزه ای بسیار بیشتر برگذار کرد که در آن تورنومنت با جون کازاما که مدافع حقوق حیوانات بود مبارزه کرد. جون از طرف کمپانی WWWC ماموریت داشت که به تورنومنت برود و کازویا را متوقف کند اما او در این ماموریت شکست خورد در عوض عاشق کازویا شد و از ان ها یک پسربجا ماند به نام جین کازاما. از طرف دیگر هی هاچی از آن حادثه جان سالم بدر برد و به معبدی رفت تا با مدیتیشن قدرت روحانی بدست آورد و قدرتمند تر شود. او با شرکت در تورنومنتی که کازویا برگذار کرده بود با کازویا در مرحله نهایی مبارزه کرد، در راند اول هی هاچی کازویا را شکست داد. در راند دوم شیطان درون کازویا بیدار شد و مبارزه سختی بین پدر و پسر شکل گرفت اما باز هم کازویا نتوانست هی هاچی را شکست دهد و در نهایت هی هاچی، کازویا را به درون مواد مذاب آتشفشان پرتاب کرد، در اینجا است که میگویند “گهی زین به پشت و گهی پشت به زین”.
اکنون هی هاچی دوباره کنترل کمپانی را بدست گرفت و نیرویی به نام Tekken Force به منظور حمایت از کمپانی زایباتسو می سازد و قصد دارد تا با این نیرو صلح را در جهان برقرار کند. تکن فورس در یکی از کاوش های گروه در مکزیک موجودی به نام اوگر یا خدای مبارزه را کشف میکند، هم اکنون اوگر بعد از مدتها بیدار شده و به سراغ مبارزان جهان میرود و یکی پس از دیگری آن ها را تار و مار میکند، از گروهی که به مکزیک رفته بود فقط یک نفر زنده میماند و به هی هاچی از وجود همچین موجودی خبر می دهد. هی هاچی با پی بردن به وجود او حس قدرت طلبیش بیدار میشود و تصمیم میگیرد تا با استفاده از اوگر دنیا را تصاحب کند. در این میان پسر جون و کازویا یعنی جین کازاما بزرگ شده و اکنون ۱۵ سال دارد. بعد از مدتی خبر از ناپدید شدن مبارزان از سراسر جهان می شود، مادر جین یعنی جون کازاما از این خبر نگران شده و به جین می گوید اگر مشکلی پیش آمد به سراغ پدربزرگت برو و از او کمک بخواه. طولی نکشید که اوگر جین را پیدا کرد و جین بر خلاف میل مادرش در مقابل اوگر ایستادگی کرد و مانند همه مبارزان دیگر از اوگر شکست خورد و او جین را بیهوش کرد. وقتی بهوش آمد از خانه خود چیزی جز ویرانه ندید و از مادرش هم اثری ندید، اینجا بود که جین پر از خشم شد و طبق نصیحت مادرش برای کمک و گرفتن انتقام از اوگر به سمت هی هاچی رفت و در عوض وفاداری خود در خواست کمک برای انتقام گرفتن از اوگر را کرد. هی هاچی او را به شاگردی قبول میکند و ۴ سال نزد خود آموزشش میدهد و جین اکنون یک مبارز قدر شده و آماده برای انتقام. بنابراین هی هاچی سومین تورنومنت King of the Iron Fist را برگذار میکند چون میداند که اوگر خود را نشان خواهد داد. در این تورنومنت پائول با اوگر مبارزه میکند و اوگر را شکست می¬دهد و به خیال این که اوگر شکست خورده به آمریکا بر میگردد. اما اوگر دوباره قدرت خود را بازیابی می¬کند و شکل حقیقی خود را نشان می دهد ((True Ogre او در راند دوم در یک مبارزه سخت از جین کازاما شکست میخورد و جین انتقام خورد را میگیرد. پس از این پیروزی جین مورد ارتش تکن فورس قرار میگیرد، بله هی هاچی بویی از محبت نبرده بود بلکه از او برای نابودی اوگر استفاده کرده بود و اکنون نیز او را خطری برای آینده خود می¬دید، در نهایت با شلیک تیری به سر جین به خیال خود او را از میان برد اما جین شیطان درون کازویا را به ارث برده بود و در آن هنگام شیطان درونش بیدار شد و به هی هاچی حمله کرد و او را بیهوش کرد و در نهایت با دو بال سیاه خود آن صحنه را ترک کرد و برای چند سال در خفا برای یک سبک مبارزه جدید تمرین میکرد.
اداه در بخش دوم

دسته بندی
ایکس باکسپلتفرم هاپلی استیشنپیش نمایشتاریخچهمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط

Powered by themekiller.com