پایان گردونه انتقام! -بخش سوم

پایان گردونه انتقام تلفیق خشم و خون مثل هر بازی فایتینگ دیگری گیم پلی مهم ترین بخش بازی و قلب تپنده آن است. سری بازی های تکن که سری...

پایان گردونه انتقام

تلفیق خشم و خون
مثل هر بازی فایتینگ دیگری گیم پلی مهم ترین بخش بازی و قلب تپنده آن است. سری بازی های تکن که سری ریشه داری هم است همیشه گیم پلی درگیر کننده ای را ارائه داده و قسمت هفتم این سری نیز از این قضیه مستثنا نیست. مانند هر بازی فایتینگ دیگری از بین چندین کاراکتری که ارائه شده یکی را انتخاب می¬کنید و با حریف خود به مبارزه می¬پردازید. تا کنون ۳۵ کاراکتر تایید شده اند و گفته شده که با بسته های الحاقی، کاراکتر های بیشتری نیز اضافه خواهند شد، همچنین آقای Katsuhiro Harada در توئیتر خود این موضوع را تایید کرد که کاراکتر های قفل شده در بازی خواهند بود، این حرکت هم ارزش تکرار بازی را بالا میبرد و هم به جذاب تر شدن بازی کمک می¬کند، همچنین تمرکز این بازی بر روی جنگ تک به تک است و خبری از بخش تگ تیم در آن نیست . تا کنون چندین مد برای بازی وجود دارد از جمله مد داستانی که Story the Mishima Saga نام دارد، مد Arcade که تا شماره ۴ بازی به عنوان مد داستانی به حساب می¬آمد اما از نسخه ۴ به بعد مد Story به بازی اضافه شد به این معنا که دیگر با بازی کردن مد Arcade کاراکتری باز نخواهد شد، این مد در سری های بعدی بازی دستخوش تغییراتی شد که انتظار می¬رود با وجود حضور بخش داستانی بازی همچنان مانند شماره ۶ باشد. VS mode که بخش مورد علاقه بیشتر طرفداران این بازی می¬باشد که دو پلیر به صورت لوکال در مقابل هم قرار می¬گیرند و با هم به مبارزه می¬پردازند، مد آنلاین نیز در بازی حضور دارد، هنوز دو بخش از منوی بازی مشخص نشده که احتمالا یکی برای بخش VR است و دیگری سورپرایز دیگری است که هنوز مشخص نیست. بخش های تمرین و گالری و شخصی سازی و Leaderboards و Options هم بقیه بخش های منو را تشکیل می¬دهند. تکن بر خلاف بازی های دیگر که دو نوع حمله سنگین وسبک را از هم جدا می¬کردند، برای هر قسمت از بدن یک دکمه را اختصاص داده است، همچنین با ترکیب حرکات می¬توان کمبو اجرا کرد که در نهایت میزان زیادی از HP طرف مقابل را کم خواهد کرد. تخریب محیط و انتقال به محیط دیگر از تکن ۶ به این سری نیز منتقل شده و با موتور گرافیکی جدید بازی، زیبا تر نیز شده است. اکنون Back Roll وقتی که روی زمین افتاده بودید حذف شده و یک ضربه به مچ پا همراه با انیمیشن جدید برای بلند شدن به همراه یک Back Roll جدید به آن اضافه شده.
۳ تغییر بسیار بزرگ در گیم پلی بازی ایجاد شده و به کلی آن را تحول بخشیده. اولین تغییر بزرگ مکانیزمی به نام “Rage Art” است. این حرکت همانند Ultra Special Move استریت فایتر می¬باشد، اگر میزان HP شما به نزدیکی اواخر خود برسد این قابلیت فعال می¬شود و با اجرای آن بسته به کاراکتر و نوع حرکت خود بین ۳۰ درصد از HP حریف مقابل را از بین می¬برد.
قابلیت دیگر “Rage Drive” نام دارد که همانند Rage Art وقتی HP شما به اواخر خود می¬رسد قابل انجام است اما همانند آن صحنه سینماتیکی ندارد و برای هر کاراکتر متفاوت است، برای مثال حرکت Rage Drive کاراکتر جدید گیگاس از دور انجام می¬شود. همچنین با انجام این حرکت دیگر نمی¬توانید از Rage Art استفاده کنید و در واقع Rage Move خود را استفاده می¬کنید.
تغییر و قابلیت دیگر “Power Crush” نام دارد. با استفاده از این حرکت می¬توانید در حالی که ضربه دریافت می¬کنید همچنان به کمبو خود ادامه دهید. البته همچنان از ضربه های حریفتان Damage دریافت میکنید و اگر از پایین ضربه بخورید Power Crush کنسل می¬شود.
در بازی ۳۵ کاراکتر قابل انتخاب وجود خواهد داشت که در بین آن ها چهره های جدیدی نیز دیده می-شود. کاراکتر های Claudio, Gigas, Josie Rizal, Katarina, Kazumi , Lucky Chloe, Shaheen و Master Raven کاراکتر های جدید این بازی هستند. همچنین آکوما از سری استریت فایتر نیز در این بازی حضور خواهد داشت و گیم پلی مربوط به آن نیز کمی با بقیه تفاوت دارد.
تکن، زیبا تر از همیشه!
به لطف موتور Unreal Engine 4 گرافیک بازی واقعا زیبا شده، همانطور که از تریلر ها دیدیم بافت ها بسیار با کیفیت شده اند، نور پردازی بسیار بهتره شده و تخریب محیط نیز به خوبی انجام میشود و شاهد افکت های زیبا نیز هستیم. همچنین به لطف مکانیزم جدید Rage شاهد انیمیشن های بسیار زیبا هستیم که به جذاب تر شدن بازی بسیار کمک می¬کند. انیمیشن شخصیت ها بسیار روان به نظر می¬رسد و شاهد پیشرفت زیادی در این زمینه نیز هستیم. صحنه های سینماتیک فوق العاده هستند، ترکیب رنگ های بسیار زیبا به همراه موسیقی محشر بازی صحنه های خارق العاده ای را خلق کرده اند. به لطف بازگشت آقای Akitaka Tohyama موسیقی مبارزه ها به گیرا شدن مبارزه کمک بسزایی کرده. سبک موسیقی بازی همانند گذشته الکترونیک و ترپ است و در این جا نیز تکن ۷ به ریشه خود وفادار است. در نهایت همه این عوامل با هم دست به دست داده اند تا معجونی بسیار زیبا تشکیل دهند که در خور یک بازی نسل هشتمی باشد.
Tekken 7: Fated Retribution در تاریخ دوم June مصادف با ۱۲ خرداد سال ۹۶ برای پلتفرم های PS4, XBOX One و PC در دسترس خواهد بود.

دسته بندی
ایکس باکسپلتفرم هاپلی استیشنپیش نمایشتاریخچهمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط

Powered by themekiller.com