کنسول

۴K/60fps کیفیت گرافیکی اصلی کنسول‌های نسل نهمی نیست

با وب سایت ایستگاه بازی همراه باشید

به گزارش ایستگاه بازی به نقل از gamingbolt، نسل بعدی کنسول‌های بازی یا کنسول‌های نسل نهمی بزودی از راه می‌رسد و تاکنون شاهد انتشار شایعات فراوانی پیرامون دو کنسول پلی استیشن ۵ و ایکس باکس اسکارلت بودیم. اطلاعاتی که دقیق نیستند و نمی‌توان آنها را رسمی دانست.

به تازگی Marc-André Jutras یکی از اعضای سابق دو شرکت اکتیویژن و یوبیسافت که در حال حاضر با همکاری Cradle Games روی بازی نقش آفرینی Hellpoint مشغول کار است، اظهار داشت که کنسول‌های نسل نهمی اگرچه می‌توانند با کیفیت ۴K/60fps بازی‌ها را اجرا کنند اما لزومی به این کیفیت گرافیکی نیست.

وی در مصاحبه‌ای با وب سایت GamingBolt بیان کرد:

درباره وضوح ۴K نمی توانم اطمینان دهم و به احتمال بسیار با بزرگ‌ترین جهش سخت افزاری صنعت کنسول‌های بازی رو به رو خواهیم بود. این یعنی شما برای اجرا بازی به جای ۲ میلیون پیکسل با ۸ میلیون پیکسل رو به ور هستید.

وی افزود:

خوشبختانه در حال حاضر مانیتورهای ۸K وارد بازار شدند و تاکنون هیچ سیستمی آمادگی اجرا بازی با چنین وضوحی روی نمایشگر ۸K ندارد. این نوع نمایشگرها بیشتر در جهت رندر کردن محتوای ویدئویی دیجیتالی به کار گرفته می‌شود. کنسول پلی استیشن ۴ پرو به صورت تئوری می تواند بازیها را با کیفیت ۴K اجرا کند اما در کنسول معمولی پلی استیشن ۴ شما به دنبال کیفیت ۱۰۸۰ پیکسلی با فریم ۶۰fps هستید. اما در نسخه پرو شاید کیفیت ۴k است اما خبری از فریم ریت ۳۰fps نیست.

Marc-André Jutras معتقد است که در کنسول های نسل جدید پلی استیشن ۵ نیازی به کیفیت ۴کی کامل نیست و مهم آن بوده که گیمرها با وضوح ۱۰۸۰پیکسلی کامل بازیها را اجرا کنند. این موضوع شامل کنسول ایکس باکس جدید مایکروسافت هم می شود. وی افزود که اگر بازی با کیفیت ۴K و ۳۰fps روی این کنسول ها اجرا شود اهمیتی ندارد و مهم اجرا با وضوح ۱۰۸۰p/60fps است. Jutras اظهار داشت که بازیهای AAA بعدی با وضوح ۴K/30fps اجرا می شوند اما در کیفیت ۱۰۸۰p/60fps اجرا فوق العاده خواهند داشت.

این سازنده یکی از افرادیست که علاقه بیشتری به فریم ریت بالاتر تا وضوح بیشتر دارد. از این رو معتقد است که اگر کنسول های نسل بعدی بتوانند حتی با وضوح ۱۰۸۰p/60fps بازیها را اجرا کنند بدون شک باید این ارتقا را چشمگیر دانست و موفقیتی محسوب کرد. بنابراین به طور حتم پلی استیشن ۵ و ایکس باکس اسکارلت می توانند بازیها را با کیفیت ۱۰۸۰p/60fps اجرا کنند.

به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا شرکت مایکروسافت و سونی کنسول نسل نهمی خود را معرفی و عرضه کنند.

دسته بندی
اخبار بازیمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط