The Elder Scrolls Online

کپی‌برداری بازی The Elder Scrolls Online از بازی رومیزی Dungeons & Dragons

کپی برداری بازی The Elder Scrolls Online

به گزارش وب سایت ایستگاه بازی به نقل از arstechnica، به تازگی بخش جدیدی به بازی The Elder Scrolls Online افزوده شده است که به نظر می‌رسد از بازی رومیزی Dungeons & Dragons کپی‌برداری شده باشد.

کمپانی بتسدا به تازگی یک بازی ماجراجویی رومیزی و الهام گرفته‌شده از سری بازی‌های Elder Scrolls را عرضه کرده است. درواقع عرضه این بازی با هدف تبلیغ بیشتر برای بسته الحاقی جدید بازی The Elder Scrolls Online صورت گرفته است. بازیکن در این بازی به دانلود و پرینت کردن صفحات دیجیتالی می‌پردازد تا زمان انتشار جدیدترین بسته الحاقی این بازی برسد اما مثل اینکه محتوای صفحات دیجیتالی که چندین متن هستند از روی متن‌های بازی رومیزی دیگری به نام Dungeons & Dragons کپی‌برداری شده‌اند، این بازی در سال ۲۰۱۶ توسط شرکت  Wizards of the Coast  عرضه شده بود.

البته پس از اینکه این اخبار کپی‌برداری بازی The Elder Scrolls Online از بازی Dungeons & Dragons در فضای اینترنت پخش شد کمپانی سازنده این بازی یعنی شرکت بتسدا فردای آن روزی که این بازی را عرضه کرده بود یعنی روز چهارشنبه، این بازی را از اینترنت حذف کرد و در حساب‌کاربری رسمی خود در فیسبوک اعلام کرد که دلیل حذف بازی مذکور از فضای اینترنت رسیدگی منبع آن بوده است.

باوجود اینکه برخی از کلمات، متن کپی‌شده از بخش The Black Road  بازی Dungeons & Dragons در بازی The Elder Scrolls Online تغییر پیدا کرده است اما جملات همان معنا و مفهوم را دارند. علاوه‌بر این پیج لایتمن و بن هایزلر که با یکدیگر متن‌های بخش The Black Road  بازی Dungeons & Dragons را نوشته‌اند متن کامل این بخش از بازی مذکور را در کنار متنی که شرکت بتسدا در بازی The Elder Scrolls Online قرار داده است به اشتراک گذاشته‌اند تا شباهت زیادی که به یکدیگر دارند را به کاربران نشان دهند.

البته کپی‌برداری بازی The Elder Scrolls Online از بازی Dungeons & Dragons تنها به همین چند متن ختم نمی‌شود چراکه شاهد این کپی‌برداری در گیم‌پلی بازی و جزئیات دیگر نیز هستیم. با وجود اینکه کپی‌برداری کاملی از بازی Dungeons & Dragons در بازی The Elder Scrolls Online صورت نگرفته است اما به هر حال شاهد کپی‌برداری جزئیات بسیاری در این بازی هستیم. باید دید که در آینده مجادله‌ای که بین کمپانی‌های این دو بازی شکل گرفته است در نهایت به کجا ختم خواهد شد.

دسته بندی
اخباراخبار بازیمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط