Carmageddon

کمپانی THQ Nordic حقوق فرانچایز Carmageddon را خریداری کرد

با ایستگاه بازی همراه باشید

به گزارش ایستگاه بازی و به نقل از Eurogamer، کمپانی THQ Nordic خریداری یک IP دوست داشتنی را اعلام کرد. این بار نوبت به بازی smash-‘em-up کلاسیک، عنوان Carmageddon رسیده تا به سیل عناوین THQ Nordic بپیوندد. بازی Carmageddon در سال ۱۹۹۷ برای پلتفرم PC عرضه شد. هیئت مدیره رده بندی فیلم بریتانیا که مسئول رده بندی بازی‌ها نیز بود، در مورد خشونت بازی Carmageddon راضی نبود. در نتیجه، سازنده بازی استودیوی Stainless Games مجبور به جایگزینی آدم‌های بازی با زامبی‌ها شد، هر چند چند ماه بعد و پس از یک فروش موفق، نسخه سانسور نشده بازی منتشر شد.

اما خشونت بازی به کنار، خود عنوان Carmageddon یک بازی سرگرم کننده بود. عنوانی خشن و پر هرج و مرج که باید برای اول شدن در مسابقه بجنگید، و با ایجاد هرج و مرج زمان بیشتری بدست آورید. برای این بازی هس دنباله ساخته شد که آخرین آن‌ها، Carmageddon: Reincarnation در سال ۲۰۱۵ منتشر شد که نقدهای خوبی نیز دریافت نکرد. در سال بعد یک نسخه بهینه‌تر برای کنسول‌ها منتشر شد.

Carmageddon

THQ Nordic اعلام کرد که این IP را خریداری کرده است. هر چند در مورد این که قرار است از این فرانچایز چه استفاده‌ای بکند صحبتی به میان نیاورد. هرچند خالی از لطف نیست که به این نکته اشاره کنیم که این ناشر اخیرا استودیوی Bugbear Entertainment واقع در Helsinki را خریداری کرده است، استودیویی که در عناوین Racing تخصص دارد. عنوان اخیر این استودیو، بازی Wreckfest، عنصر تخریب و هرج و مرج عناوین Carmageddon را به ارث برده است، اشتراکی که احتمالا تصادفی نبوده است و باید منتظر عنوان جدیدی از این استودیو باشیم.

Carmageddon هرچند آخرین عنوان کلاسیکی‌ست که کمپانی THQ Nordic خریداری کرده است. فقط در همین سال این ناشر فرانچایزهای TimeSplitters, Second Sight, Kingdoms of Amalur: Reckoning, Alone in the Dark و Act of War را صاحب شده است. این کمپانی همینطور بسیاری از عناوین THQ همانند de Blob, Destroy All Humans و Darksiders را در اختیار دارد.

دسته بندی
اخباراخبار بازیاخبار کوتاهمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط