کمپانی Bungie

کمپانی Bungie از Activision جدا شد

تمام حق و حقوق فرانچایز Destiny به Bungie تعلق گرفت

کمپانی Bungie اعلام کرد که بعد از ۸ سال همکاری با کمپانی Activision از این کمپانی جدا شده است. حق انتشار و تمام مسئولیت‌های فرانچایز Destiny هم‌اکنون به Bungie تعلق دارد.

Bungie و Activision در آپریل ۲۰۱۰ همکاری خود را شروع کردند، زمانی که این دو کمپانی یک قرارداد ۱۰ ساله بستند. حاصل این قرارداد بازی Destiny در سال ۲۰۱۴ و ادامه آن، Destiny 2 در سال ۲۰۱۷ بود. از جمله مفاد این قرارداد این بود که Bungie همچنان صاحب این فرانچایز باشد اما حق انتشار ان در دست Activision قرار داشته باشد. در یک بیانیه که امروز منشتر شد، Activision تایید کرد که تمام مسئولیت‌ها و حق انتشار این فرانچایز در اختیار Bungie قرار دارد. از این نقطه به بعد Bungie صاحب این فرانچایز خواهد شد و به توسعه ان ادامه خواهد داد در حالی که Activision بر روی IPهای خود تمرکز خواهد کرد.

در یک بیانیه جدا، Bungie به طرفداران خود اعلام کرد که ما ۸ سال با Activision یک همکاری موفقیت آمیز داشتیم و از این کمپانی برای همکاری با ما تشکر می‌کنیم. در ادامه ما خوشحال هستیم که Activision تمام حق و حقوق این فرانچایز را به ما سپرده است. این استودیو اعلام کرده است که مراحل اولیه این انتقال در حال انجام شدن است. Blizzard نیز اعلام کرده است که از بازی Destiny 2 بر روی Battle.net همچنان حمایت خواهد کرد و این حرکت هیچ تاثیر منفی بر روی سرویس‌های ما و تجربه شما در بازی نخواهد گذاشت.

در حالی که این خبر با وجود قرداد ۱۰ ساله این دو کمپانی تعجب برانگیز بود، نشانه‌هایی از تنش مرتبط با بازی Destiny 2 وجود داشت. در سال پیش Activision اعلام کرد که عملکرد بازی Destiny 2 آنطور که آن‌ها انتظار داشتند پیش نمی‌رفت و این که آن‌ها بر روی راهکارهایی برا سرعت بخشیدن به بازی و عرضه محتوی جدید برای این عنوان کار می‌کردند. در نهایت، Bungie به طرفدارانش گفت که:

با عرضه Forsaken، ما آموختیم، گوش دادیم و آموختیم که بازی‌کنان از ما چه چیزی در رابطه با تجربه خود از بازی Destiny می‌خواهند. خیالتان جمع باشد که محتوی‌های جدید در راه است. ما می‌دانیم که ناشر مستقل بودن چقدر سخت است. ما همچنان راه زیادی در پیش داریم و همچنان باید به عنوان یک استودیوی مستقل و جهانی تجربه کسب کنیم ولی ما پتانسیل زیادی در فرانچایز Destiny می‌بینیم. ما می‌دانیم که ماجراجویی‌های جدید در جهانی پر از رمز و راز، ماجرا و امید انتظار ما را می‌کشند. ما امیدواریم که شما نیز به ما بپیوندید.

دسته بندی
اخباراخبار بازیاخبار کوتاهمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط