کارگردان فیلم Avengers: Infinity War نحوه عملکرد سنگ روح را فاش کرد

توضیحات جو روسو درمورد یکی از رمزآلودترین سنگ‌های ابدیت دنیای مارول

جو روسو (Joe Russo) کارگردان فیلم Avengers: Infinity War طی گفته‌های جدید خود، درمورد عملکرد و کارایی سنگ روح دستکش ابدیت در مبارزات و خارج از آن، توضیحاتی را منتشر کرد.

او به همراه کارگردان دیگر این فیلم، یعنی آنتونی روسو (Anthony Russo)، طی برنامه تلویزیونی Q&A، درمورد ساخت این فیلم بسیاری از پشت صحنه‌های آن، سخن گفتند و جزئیات فیلم را بیان کردند. سنگ روح، شاید از مرموزترین سنگ‌های ابدیت در فیلم به شمار میرود که ذهن بسیاری از مخاطبین را درمورد نحوه عملکرد خود پیش از رویداد فیلم، مشغول کرده بود. برخلاف سنگ‌های دیگر چون سنگ زمان و سنگ ذهن، در هیچ فیلم گذشته از دنیای سینمایی مارول، درمورد سنگ روح اطلاعاتی درمورد ویژگی و محل آن را بدست نیاوردیم.

در فیلم Avengers: Infinity War، تانوس این سنگ که توسط Red Skull که پیش از این در فیلم Captain America: The First Avenger بعنوان شرور اصلی حضور داشت، نگهبانی می‌شد، را در سیاره Vormir کشف کرد و در ازای فداکردن دختر خوانده خود Gamora، آن را بدست آورد. می‌دانیم که سنگ زمان میتواند زمان و سنگ واقعیت، می‌تواند واقعیت را تغییر دهد، اما سنگ روح در میدان نبرد چه قدرتی می‌تواند داشته باشد؟ روسو در این باره اطلاعات جالبی را فاش کرد:

سنگ روح می‌تواند روح و جوهره وجودی شما را دستکاری کند. بعنوان مثال زمانی که در فیلم، دکتر استرنج به تعداد زیادی از خودش تقسیم شد، تانوس از سنگ روح استفاده کرد تا تمامی نسخه‌های جعلی او را از بین ببرد و در یک لحظه او را از بدن خود بیرون بکشد، به همین خاطر دکتر استرنج نیز خود را عقب کشید. البته زمانی که تانوس به شخصه به داخل سنگ روح رفت تا با دختر مرده خود صحبت کند، او قدرت احیا و احضار جنبه روحانی افراد مرده را در اختیار داشت.

گامورا درواقع در محلی به نام دنیای روح گرفتار شده است و آنجا یک بعد مخصوص است که که در سنگ روح نگهداری می‌شود. تانوس پس از گرفتن جان نیمی از جهان، به دنیای روح رفت و با کودکی دختر خود مواجه شد که منتظر او بود. بعضی از هواداران به این فکر افتادند که گامورا هنوز در دنیای روح زنده است و ممکن است در فیلم Avengers 4 به دنیا بازگردانده شود. تئوری بعدی در این باره بیان می‌کند که تمامی افرادی که پس از بشکن تانوس به خاکستر تبدیل شدند، در سنگ روح  گرفتار شده‌اند.

روسو طی صحبت‌های خود، به دشواری های ساختن خط داستانی درمورد تانوس و مواجه شدن او با این سنگ نیز اشاره کرد. حال سنگ روح در دستکش ابدیت قرار دارد ولی از آنجایی که پس از بشکن تانوس صدمه زیادی دید، ممکن است دیگر نتواند از تمام نیروی آن استفاده کند. علاوه بر این، سنگ روح یکی از جالبترین و رمزآلودترین سنگ‌های این فیلم است و احتمالا هنوز تمام قابلیت‌های آن را مشاهده نکرده‌ایم و باید شاهد ادامه داستان آن در دنباله بعدی Avengers باشیم.

دسته بندی
اخبار سینمادسته‌بندی نشدهفیلم اونجرزمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط