Titan RTX

کارت گرافیک فوق قدرتمند Titan RTX انویدیا معرفی شد

با وب سایت ایستگاه بازی همراه باشید

به گزارش ایستگاه بازی به نقل از ubergizmo، شرکت انویدیا در تابستان امسال معماری گرافیکی جدید تورینگ را در کنار چند کارت گرافیک با همین معماری معرفی کرد. در حالی که این کارت ها هم اکنون برای خرید دردسترس هستند، به تازگی انویدیا کارت  Titan RTX را به عنوان مدل پرچمدار رونمایی کرد.

Titan RTX در حال حاضر قدرتمندترین کارت گرافیک انویدیا محسوب می شود و با قیمت ۲۵۰۰ دلاری به ۷۲ تورینگ آر تی، ۴۰۶۸ هسته کودا، ۲۴ گیگابایت حافظه ویدئویی GDDR6 VRAM و چندی دیگر مجهز است. این کارت گرافیک در مقایسه با RTX 2080 Ti که ۴۳۵۲ هسته کودا داشته اختلاف ۳۰۰ هسته ای دارد.

شاید Titan RTX دارای توان مصرفی بالا به دلیل قدرت گرافیکی قابل توجه باشد، اما می توان آن را پرچمدار کارت های گرافیکی انویدیا دانست. گذشته از آن دو برابر قیمت بیشتری نسبت به RTX 2080 Ti با قیمت ۲۵۰۰ دلاری دارد.

انویدیا سعی کرده این محصول را شبیه به Quadro RTX 6000 توسعه دهد که کارتی مشابه دستگاه های ورک استیشنی می باشد. زیرا دارای همان تعداد هسته و حافظه ویدئویی است و باید انتظار عملکرد فوق العاده ای داشت.

اگر فکر می کنید این کارت کافی نیست می توانید با پل  RTX NVLink Bridge هشتاد دلاری انویدیا دو کارت Titan RTX را با ارتقا پهنای باند تا ۱۰۰ گیگابیت برثانیه فراهم آورید. چنین کارت هایی برای پرداش تصاویر با وضوح ۸K کافی بوده و نیازی به کارت دیگری نیست.  Titan RTX در اواخر سال جاری راهی بازار اروپا و ایالات متحده خواهد شد و اشاره ای به دیگر بازارها نشد.

دسته بندی
اخبار بازیمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط