مورد انتظارترین عناوین سال ۲۰۱۹

چگونه مطمئن شویم زامبی‌های بازی Resident Evil 2 واقعا مرده اند؟

گاهی تشخیص مرده یا زنده بودن زامبیهای رزیدنت ایول به کمی دقت نیاز دارد

زامبی‌های ساکن Raccoon City در بازی Resident Evil 2 به طرز شگفت آوری مقاوم هستند. برای به زمین انداختن این موجودات به گلوله‌های زیادی نیاز است و حتی در این صورت نیز احتمال بلند شدن دوباره‌ی آن‌ها وجود دارد. علاوه بر این از آن‌جا که آخرالزمان رخ داده است جسدهای زیادی در محیط‌های بازی پراکنده شده‌اند.

توانایی تشخیص تفاوت‌های بین جسدی عادی و یک زامبی خطرناک می‌تواند تفاوت بین نجات دادن دنیا و طعمه‌ی جنازه‌ای بی مغز شدن باشد. پس از تشخیص تفاوت‌های بین این دو باید ببینید که آیا زامبی مورد نظر به شما حمله خواهد کرد یا خیر. در زیر می‌توانید تعدادی از روش‌های تضمینی برای تشخیص این موجودات خطرناک را مطالعه کنید.

جنازه در برابر زامبی

مهمات در Raccoon City اندکند و در نتیجه استفاده از گلوله برای تشخیص زامبی بودن یک جسد کار چندان هوشمندانه‌ای نمی‌باشد. اگر در جیبتان چاقویی دارید پیشنهاد می‌شود از آن استفاده کنید. همان‌طور که احتمالا می‌دانید کشتن یک زامبی با چاقو تقریبا غیر ممکن است اما یک ضربه‌ی آن می‌توان موجب بیدار شدن زامبی مورد نظر شود. این ضربه‌ی آزمایش کمی به چاقو صدمه می‌زند اما در مقابل از دست دادن مقداری از سلامتیتان ارزشش را دارد.

کله‌ی منفجر شده

واضح‌ترین روشی که می‌توان با آن از مردن یک زامبی مطمئن بود هنگام انفجار سر اوست. این صحنه بسیار دراماتیک و چشمگیر بوده و احتمال از دست دادن آن کم است. چندین روش برای این کار وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

  • شلیکی بسیار دقیق (یا شانسی). گاهی اوقات شلیک ضعیف‌ترین تفنگ به سر یک زامبی موجب ترکیدن آن می‌شود. شرایط دقیق این رخداد چندان مشخص نیست اما به نظر می‌رسد که شلیک از پشت به سر و یا به پیشانی از نزدیک موجب آن می‌شود.
  • هدشات‌های مداوم. معمولا سه شلیک به سر یک زامبی موجب زمین خوردن موقتی آن می‌شود. اما با تداوم این شلیک‌ها سرانجام سر مورد نظر منفجر می‌شود. این روش چندان پیشنهاد نمی‌شود.
  • تفنگ‌های قدرتمند. استفاده از تفنگ‌های قوی‌تر چون شاتگان لیان و نارنچک انداز کلیر موجب ترکیدن سر زامبی‌ها با یک شلیک می‌شود.

از گوش‌هایتان استفاده کنید!

گاهی اوقات در شلوغی‌های بازی و با وجود صداهای متعددی چون صدای شلیک گلوله، نعره‌های زامبی‌ها و جیغ و فریاد انسان‌ها تشخیص صداهایی خاص مشکل است. اما معمولا با ترکیدن سر یک زامبی صدایی “شالاپ” مانند تولید می‌شود که علامتی قطعی مبنی بر انفجار سر یک زامبی است. معمولا می‌توان با ضربه زدن به دیگر قسمت‌های بدن زامبی‌ها و سپس یک شلیک به سرشان به شالاپ مورد نظر رسید. به شنیدن این صدا می‌توانید بیخیال زامبی مهاجم شده، مهمات خود را نگه دارید و بر هدف یا معمای بعدی تمرکز کنید. اگر باز هم از مرگ زامبی مهاجم راضی نبودید می‌توانید با نوازش وی با چاقویتان از بی‌جان بودن او مطمئن شوید.

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط