پیش نمایش بازی Wolfenstein Youngblood | سفر خونین خانواده ی بلزکوویکز به پاریس

این بازی به صورت مشترک توسط دو استودیوی Machine Games و Arkane در حال ساخت است

شاید بتوان Wolfenstein را یکی از مشهورترین و شاخص‌ترین نام‌ها دنیای بازی دانست. این سری کلاسیک ساخته‌ی Id Software بدون شک یکی از تاثیرگذارترین و متفاوت‌ترین عناوین دنیای بازی است که توانست با مبارزات سریع و نوآورانه‌ی خود سبک شوتر اول شخص را به سبکی عام پسند و همه‌گیر تبدیل کند. نزدیک به چهل سال از عرضه‌ی نخستین قسمت از این سری می‌گذرد و اکنون در آستانه‌ی عرضه‌ی دوازدهمین بازی از این سری هستیم. Wolfenstein: Young Blood نام جدیدترین قسمت از این سری بوده که با محوریت داستان فرزندان قهرمان معمول این سری، BJ Blazkovicz افسانه‌ای، ساخته می‌شود.

سری بازی‌های Wolfenstein را می‌توان یکی از دیوانه‌وارترین و در عین حال سرگرم‌کننده‌ترین عناوین دنیای بازی دانست. استودیوی نه چندان مشهور Machine Games حدود ۶ سال است که مسئولیت ساخت این سری را بر عهده گرفته است و در این زمان با ساخت سه بازی فوق‌العاده‌ی Wolfenstein: The New Order، Wolfenstein The Old Blood و Wolfenstein 2: The New Colossus به انتظار طولانی هواداران پاسخ داده است. تمامی این بازی‌ها با گیم‌‍پلی روان و داستان جذاب و عجیب و ریتم سریع خود توانستند دل مخاطبان قدیمی این مجموعه را به دست آورده و پس از مدت‌ها تجربه‌ای در خور نام این سری ارائه دهند. حال این استودیو در کنار بازی‌سازان خوشنام استودیوی Arkane در حال ساخت عنوانی فرعی از این مجموعه با محوریت بازی چند نفره با موتور قدرتمند id Tech 6 است. این بازی مورد انتظار، Wolfenstein Youngblood نام خواهد داشت.

داستان بازی Wolfenstein Youngblood دو دهه پس از ماجراهای آخرین بازی اصلی سری، Wolfenstein 2: The New Colossus و در دهه‌ی هشتاد میلادی جریان خواهد داشت. همان‌طور که احتمالا می‌دانید ماجراهای سری بازی‌های Wolfenstein در دنیایی موازی که در آن آلمان نازی فاتح جنگ جهانی دوم شده رخ می‌دهد. در بازی Wolfenstein Youngblood مخاطبان داستان جسیکا و سوفیا بلزکوویکز، دختران دو قلوی BJ، را دنبال خواهند کرد. این دو در طی داستان این بازی برای پیدا کردن پدر گمشده‌ی خود باید به پاریس سفر کرده و در همین زمان به جبهه‌ی مقاومت فرانسه برای آزادسازی کشورشان از طاغوت ژرمن‌ها یاری برسانند.

همان‌طور که گفته شد این بازی به صورت مشترک توسط دو استودیوی Machine Games و Arkane در حال ساخت است. جالب است که بدانید که در ابتدا تجربه‌ی این بازی قرار بود بسیار شخصی‌تر باشد و با تمرکز بر یکی از دو قلو‌ها داستانی پر زد و خورد را روایت کند. با این حال با ورود بازی به مرحله‌ی آزمایشی و پاسخ‌گیری اولیه، تیم سازنده تصمیم گرفتند محدوده‌ی داستان بازی را گسترش داده و به هر دو فرزند BJ به یک میزان بپردازند و علاوه بر این با افزودن حالت چند نفره به بازی اجازه‌ی ایفای نقش هرکدام از آن‌ها را به مخاطبان بدهند. در نسخه‌ی Deluxe بازی Wolfenstein Youngblood جوازی تحت عنوان Buddy Pass وجود خواهد داشت که به مخاطب اجازه‌ی انجام بازی را به صورت آنلاین با کسی که بازی را تهیه نکرده است می‌دهد. این جواز به مخاطبی که بازی را تهیه نکرده اجازه‌ی تجربه‌ی آن را در کنار دوستش که آن را خریده می‌دهد. برای تخمین زدن محتویات این بازی نیز کافی است به عنوان فرعی قبلی این سری، Wolfenstein The Old Blood، نگاهی بیاندازیم.

تیم سازنده‌ی بازی تا کنون اطلاعات چندانی از مبارزات بازی و المان‌های گیم‌پلی آن منتشر نکردند. اما با توجه به تصاویر منتشر شده از آن، می‌توان حدس زد که یکی از این دو خواهر متخصص مبارزات تن به تن است و دشمنان را همچون کیسه بوکسی قلع و قمع می‌کند. خواهر دیگر نیز در مبارزات از راه دور مهارت دارد و در ویدیوهای منتشر شده او را با تفنگی شکاری در دست می‌بینیم. در نتیجه می‌توان تقریبا تایید کرد که این دو شخصیت تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. با توجه به تریلرهای بازی می‌توان انتظار مبارزات روان و خشن و جذاب سری مدرن Wolfenstein را از این بازی نیز داشت و بعید است که شاهد کمبود بازی Wolfenstein Youngblood در این زمینه باشیم.

در تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از بازی می‌بینیم که شخصیت‌های اصلی زره‌های محافظتی متنوعی به تن می‌کنند که هر کدام شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با موارد پیشین دیده شده در بازی‌های قبلی دارند. به نظر می‌رسد که هر کدام از این زره‌ها قابلیت‌های متفاوتی داشته باشند. برای مثال یکی از آن‌ها لیزرهایی مرگبار به سمت دشمنان شلیک کرده و آن‌ها را ذوب می‌کند و دیگری با مسلسلی مهیب و قدرتمند آن‌ها را سوراخ سوراخ می‌کند. هر دوی این موارد در بازی‌های قبلی وجود داشتند و تنها تفاوت دیدن همزمان آن دو در کنار یکدیگر است و اگر یادتان باشد در بازی Wolfenstein The New Colossus تنها امکان استفاده از یکی از قدرت‌های زره را در یک زمان داشتیم.

بازی Wolfenstein The Youngblood بیست و ششم جولای برای پلتفرم‌های PC، PS4، Xbox One و Nintendo Switch منتشر می‌شود و این به این معنی است که تنها دو ماه تا انتشار آن و آغاز مجدد کشتار نازی‌های ظالم، زمان باقی مانده است.

دسته بندی
پیش نمایشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط