پیش نمایش بازی Mario & Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games

سری بازی‌های Mario & Sonic را می‌توان یکی از جذاب‌ترین بازی‌های ممکن برای طرفداران قدیمی این دو شخصیت دانست که امکان رقابت در قالب شخصیت‌های رنگارنگ این دو فرنچایز زیبا را به مخاطبان می‌دهد.

اگر از کسی که هیچ گونه اطلاعاتی از وضع دنیای بازی و جریانات آن ندارد بپرسید با شنیدن نام بازی‌های ویدیویی یاد چه چیزی می‌افتد، بدون استثنا با دو پاسخ روبرو خواهید شد؛ سونیک و ماریو این دو رقیب قدیمی بیش از سی سال است که در حال سرگرم کردن نسل‌های مختلف مخاطبان دنیای بازی هستند. کمتر کسی است که جدال سگا و نینتندو و متقاعبا سونیک و ماریو را بر سر تسلط بر بازار بازی‌های رایانه‌ای فراموش کرده باشد. این جدال در نهایت به نفع مخاطبان تمام شد و عناوین بسیار زیبا و کلاسیکی از جانب هر دو کمپانی و با حضور هر دو شخصیت منتشر شدند. حال سال‌هاست که از آن روزهای طلایی می‌گذرد. ماریو به لطف مدیریت خوب نینتندو همچنان در صدر دنیای بازی قرار دارد و هر سال در عناوین متعدد و متنوعی حضور می‌یابد و بعید است که نامش در لیست بهترین بازی‌های سال وجود نداشته باشد. سونیک نیز پس از افت و رکود شدیدی که با ورود به دنیای سه بعدی تجربه کرده بود اکنون وضع بهتری پیدا کرده و آرام آرام در حال بازگشت به روزهای اوج خود است. سری بازی‌های Mario & Sonic را می‌توان یکی از جذاب‌ترین بازی‌های ممکن برای طرفداران قدیمی این دو شخصیت دانست که امکان رقابت در قالب شخصیت‌های رنگارنگ این دو فرنچایز زیبا را به مخاطبان می‌دهد.

حال سال‌هاست که از آن روزهای طلایی می‌گذرد. ماریو به لطف مدیریت خوب نینتندو همچنان در صدر دنیای بازی قرار دارد و هر سال در عناوین متعدد و متنوعی حضور می‌یابد و بعید است که نامش در لیست بهترین بازی‌های سال وجود نداشته باشد. سونیک نیز پس از افت و رکود شدیدی که با ورود به دنیای سه بعدی تجربه کرده بود اکنون وضع بهتری پیدا کرده و آرام آرام در حال بازگشت به روزهای اوج خود است.
Sonic & Mario

شخصیتها در این عناوین از لباسهای متفاوتی استفاده میکنند

جدیدترین نسخه از این سری بازی‌ها Mario & Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games نام دارد و همان طور که از نامش می‌توان برداشت کرد شخصیت‌هایی چون ماریو، سونیک، لوییجی و تیلز را در قالب بازی‌های پیش روی المپیک توکیو مقابل هم قرار می‌دهد. این بازی ششمین قسمت از مجموعه‌ بازی‌های Mario & Sonic بوده که همان‌طور که مشخص است کراس اووری بین سری بازی‌های محبوب Super Mario کمپانی نینتندو و Sonic the Hedgehog کمپانی سگا می‌باشند. این سری پس از استراحتی چهارساله و در سه ماهه‌ی پایانی سال جاری برای پلتفرم سوییچ و دستگاه‌های آرکید منتشر خواهد شد. سازندگان اعلام کرده‌اند که برنامه‌ی همراهی برای این بازی برای پلتفرم‌های اندروید و iOS نیز منتشر خواهد شد.

در بازی‌های Mario & Sonic at the Olympic Games بیست و چهار حالت مختلف که مستقیم از رشته‌های المپیک الهام گرفته شده‌اند وجود دارد. این رشته‌ها از تیراندازی با تیر و کمان گرفته تا رشته‌های استقامتی چون دوی صدمتر را شامل می‌شوند. علاوه بر این در اکثر این رشته‌ها از ویژگی‌های مخصوص کنترلرهای نینتندو استفاده می‌شود. برای مثال در نسخه‌ی نخست این سری در رشته‌ی تنیس روی میز از ویژگی‌های حرکتی نانچاک و کنترلر کنسول Wii در انجام آن استفاده میشد. در این بازی‌ها فراتر از رشته‌های اشاره شده سه حالت برای بازی وجود دارد. در حالت Circuit مخاطبان باید برای کسب بیشترین امتیاز در مسابقه‌ای از پیش طراحی شده و یا طراحی شده توسط خودشان رقابت کنند. در حالت Single Match مخاطبان می‌توانند تنها در یک مسابقه‌ی مجزا شرکت کنند. حالت Mission Mode نیز به صورت تک نفره بوده و در آن هر کدام از شرکت کنندگان باید شش مرحله‌ی به خصوص را تکمیل کنند. در این حالت ویژگی های شخصیت‌ها همچون بازی اصلی متعادل و بالانس شده نیست و این موضوع منجر به افزایش چالش این بخش می‌شود.

Sonic & Mario

رقابتی مستقیم بین شخصیتهای نمادین صنعت بازی میتواند بسیار جذاب باشد

همان‌طور که گفته شد در بازی‌های Mario & Sonic at the Olympic Games رشته‌های ورزشی المپیک با قوانینی سخت‌گیرانه و وفادار به واقعیت حضور دارند. این رشته‌ها شامل ورزش‌های استقامتی، ژیمناستیک، تیراندازی با اسلحه، تیراندازی با کمان، قایق سواری، شمشیربازی و تنیس روی میز می‌شوند. فارغ از این رویدادها که تفاوت چندانی با واقعیت ندارند، تعدادی سناریو در بازی تحت عنوان Dream Events وجود دارند که نسخه‌ی فانتزی و بزرگنمایی شده‌ی رویدادهای عادی هستند. این رویدادها عمدتا در لوکیشن‌های خاطره‌انگیز بازی‌های قدیمی سونیک و ماریو دنبال می‌شوند و از المان‌های این بازی‌ها نیز استفاده می‌کنند. مخاطبان در این حالت‌ها می‌توانند از توانایی ویژه‌ی شخصیت‌ها استفاده کنند و علاوه بر این لحظات شاخص مسابقات به صورت صحنه‌ی آهسته نمایش داده می‌شوند.

تعدادی سناریو در بازی تحت عنوان Dream Events وجود دارند که نسخه‌ی فانتزی و بزرگنمایی شده‌ی رویدادهای عادی هستند. این رویدادها عمدتا در لوکیشن‌های خاطره‌انگیز بازی‌های قدیمی سونیک و ماریو دنبال می‌شوند و از المان‌های این بازی‌ها نیز استفاده می‌کنند.

تاکنون حضور ۱۴ شخصیت در بازی Mario & Sonic at the Tokyo 2020 Olympic Games تایید شده است و احتمال می‌رود دست کم دو شخصیت از هر کدام از این فرنچایزها تا زمان عرضه‌ی بازی به آن‌ها اضافه شوند.

Mario: ماریو به عنوان یکی از اصلی‌ترین ستون‌های این بازی در تمامی چهار قسمت آن‌ حضور داشته است. این بازی‌ها او را به عنوان شخصیتی “همه کاره” توصیف می‌کنند. او در مجموعه‌ای از رشته‌ها مختلف المپیک چون شنا، دو و میدانی و تیراندازی شرکت می‌کند.

Sonic: سونیک نیز به عنوان ستون دیگر این سری در هر چهار قسمت آن حضور داشته و در دسته‌ی شخصیت‌های “سرعتی” بازی قرار می‌گیرد. سونیک سریع‌ترین شخصیت در این بازی بوده اما از قدرت پایین رنج می‌برد. از آن‌جایی که این شخصیت قابلیت شنا ندارد در رشته‌های مربوطه از جلیقه‌ی نجاتی آبی‌رنگ استفاده می‌کند؛ هرچند همچنان شخصیتی سریع حتی در زیر آب است.

Luigi: لوییجی به عنوان برادر کوچکتر ماریو در تمامی بازی‌های این سری حضور دارد و همچون برادرش در کلاس شخصیت‌های “همه کاره” قرار می‌گیرد. علامت او در این سری حرف L سبز رنگ است. لوییجی می‌تواند در تمامی رشته‌های ورزشی موجود در بازی مورد استفاده قرار بگیرد اما تخصص اصلیش در رشته‌های تنیس روی میز و دوی صد متر است.

Tails: تیلز نیز به عنوان صمیمی‌ترین و نزدیک‌ترین دوست سونیک تاکنون در تمامی بازی‌های این سری حضور داشته و در دسته‌ی شخصیت‌های “Skill” قرار می‌گیرد و از Skill و Stamina قابل توجهی بهره می‌برد. با این حال با وجود سرعت بالای این شخصیت در بازی‌های سونیک، در این عناوین جزء کندترین شخصیت‌ها می‌باشد.

Princess Peach: شاهزاده‌ی همیشه در خطر سری بازی‌های ماریو نیز یکی از دیگر از شخصیت‌های ثابت این سری بازی‌ها می‌باشد. او در کلاس Skill قرار می‌گیرد و متخصص رشته‌های دو، تیراندازی با کمان و ورزش‌های آبی است. او در بین شخصیت‌های مونث این سری بالاترین میزان Skill و در عین حال پایین‌ترین میزان قدرت را دارد. پیچ یکی از سریع‌ترین شخصیت‌های بازی است و می‌تواند از توانایی‌های مشهور خود در Dream Eventهای بازی نیز استفاده کند.

Sonic & Mario

شخصیتهای بازی به دو تیم به رهبری سونیک و ماریو تقسیم میشوند

Knuckles: ناکلز به عنوان شخصیتی در کلاس Power در بازی حضور دارد. این بدین معنی است که او در رشته‌هایی که نیاز به نیروی بدنی بالایی دارند، چون پرتاب نیزه و پرتاب چکش، مهارت بالایی دارد. او همچنین سریع‌ترین شخصیت این کلاس است.

Princess Daisy: دیگر شاهزاده‌ی بازی‌های ماریو نیز به عنوان شخصیتی سرعتی در این بازی‌های حضور دارد. تمامی توانایی‌های این شخصیت در این بازی‌ها اشاره به علاقه‌ی فراوان او به گل دارند.

Doctor Eggman: شرور نابغه‌ی بازی‌های سونیک به عنوان شخصیتی در کلاس Skill در این بازی های حضور دارد و با وجود جثه‌ی نسبتا بزرگش از سرعت قابل قبولی برخوردار است. با این حال این شخصیت از استقامت و قدرت پایین رنج می‌برد.

Yoshi: این شخصیت دوست داشتنی نیز به عنوان شخصیتی سرعتی در این سری بازی‌ها حضور دارد. حرکت ویژه‌ی او استفاده از زبانش بوده و در رشته‌های آبی چون شنا مهارت بالایی دارد.

Wario: بدون شک یکی از خاص‌ترین و جالب‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ماریو، واریو بوده که در کنار همکار همیشگیش، والوییجی، در اکثر بازی‌های این سری حضور دارند. واریو در کلاس Power قرار دارد و عمده‌ی تخصصش در رشته‌ی دوی صد متر است.

Vector: این تمساح قدرتمند در کلاس Power قرار داشته و رقیب اصلی Bowser می‌باشد. رشته‌های تخصصی او شنا و دیگر رشته‌های قدرتی می‌باشند.

Silver: این جوجه تیغی نقره‌ای رنگ که قابلیت سفر در زمان دارد از توانایی انتقال اشیا با قدرت بهره می‌برد اما از منظر سرعت حرفی در مقابل سونیک ندارد. او نخستین بار در دومین قسمت از سری بازی‌های Mario & Sonic at the Olympic Games به عنوان شخصیتی در کلاس Skill حضور پیدا کرد.

Waluigi: والوییجی در تمامی بازی‌های سری حضور داشته و از معدود شخصیت‌‌هایی است که از سطح Skill ده برخوردار است. در نتیجه این شخصیت انتخابی عالی برای رشته‌هایی که بر Skill تمرکز دارند، مانند تیراندازی، ورزش‌ها آبی و تنیس روی میز می‌باشد.

Bowser: شرور دوست داشتنی بازی‌های ماریو در این سری بازی‌ها به عنوان شخصیتی در کلاس Power حضور دارد. او بالاترین میزان Power در بازی را در کنار سطح بالایی از Stamina داراست و این موضوع او را به شخصیتی خطرناک در رشته‌های قدرتی چون پرتاب چکش بدل کرده است.

بازی Mario & Sonic at the Tokyo Olympic Games زمستان سال جاری برای پتلفرم Nintendo Switch منتشر خواهد شد.

دسته بندی
پلتفرم هاپیش نمایشمطالبمقالاتنینتندو

یک دیدگاه

مطالب مرتبط