پیش نمایش بازی Luigi’s Mansion 3 | شکار ارواح با برادر کوچک ماریو

جدیدترین قسمت از این سری که فعلا صرفا با نام Luigi’s Mansion 3 و بدون پسوند خطاب می‌شود در سال جاری منتشر خواهد شد و مخاطبان خواهند توانست با ابعاد شجاعانه‌ی این لوله‌کش سبزپوش بیشتر آشنا شوند.

بدون شک یکی از محبوب‌ترین و پر آوازه‌ترین قهرمانان دنیای بازی ماریو است. این شخصیت قدیمی و کلاسیک را می‌توان یکی از بزرگترین نمادهای دنیای بازی دانست و بعید است حتی کسانی که سال‌هاست از دنیای بازی دورند او را نشناسند. این شخصیت در طول سال‌ها در عناوین و محصولات متنوع و متفاوتی حضور داشته و به عنوان یک قهرمان شجاع و تاثیرگذار جایگاه خود را در دنیای بازی تثبیت کرده است. اما این موضوع در مورد برادر لاغرتر و سبز رنگ او، لوییجی، صدق نمی‌کند. لوییجی همچون برادرش از شخصیت‌های قدیمی دنیای بازی است همواره زیر سایه‌ی او بوده و کمتر کسی از او به عنوان قهرمانی شجاع یاد کند و در عوض لوییجی را برادر ترسوتر و عملا بی‌استفاده می‌دانند. با این حال نباید فراموش کنیم که این لوییجی بود که ماریو را در نخستین قسمت از سری بازی‌های خلاقانه‌ی Luigi’s Mansion که توسط نینتندو برای پلتفرم Game Cube منتشر شد نجات داد. هم در نخستین قسمت از این سری هم در دنباله‌ی آن که برای پلتفرم ۳DS تحت عنوان Luigi’s Mansion Dark Moon منتشر شد، مخاطبان توانستند چشمه‌ای از توانایی‌ها و شجاعت لوییجی را، که پدیده‌ای کمیاب و عجیب است، مشاهده کنند. جدیدترین قسمت از این سری که فعلا صرفا با نام Luigi’s Mansion 3 و بدون پسوند خطاب می‌شود در سال جاری منتشر خواهد شد و مخاطبان خواهند توانست با ابعاد شجاعانه‌ی این لوله‌کش سبزپوش بیشتر آشنا شوند.

نخستین نمایش از این بازی در جریان برنامه‌ی Nintendo Direct در سیزدهم سپتامبر سال گذشته منتشر شد و صرفا مشخص شد که نینتندو در حال کار بر روی این بازی است. در همین زمان اعلام شد که پورتی از نسخه‌ی اصلی بازی Luigi’s Mansion برای کنسول محبوب ۳DS منتشر خواهد شد. این پورت در تاریخ دوازدهم اکتبر همان سال منتشر و با استقبال عالی هواداران و منتقدان روبرو شد. با این حال از نسخه‌ی سوم بازی اطلاعات فراوانی منتشر نشده و اکثر حرف و حدیث‌های کنونی بر اثر شایعات و گفته‌های پراکنده‌ی سازندگان هستند و به نظر می‌رسد ساخت این بازی هنوز جای کار زیادی داشته و نینتندو در حال ساخت قسمت‌های مهمی از آن است. در حال حاضر تنها مسئله‌ای که می‌توان با اطمینان آن را تایید کرد عرضه‌ی بازی در سال جاری برای کنسول Switch می‌باشد.

با توجه به عرضه‌ی قسمت قبلی سری در ماه مارس، به احتمال زیاد این بازی نیز در بهار یا تابستان امسال منتشر خواهد شد. از طرفی بازی نخست سری و نسخه‌ی پورت شده‌ی آن برای کنسول ۳DS در پاییز منتشر شدند و احتمال انتشار بازی Luigi’s Mansion در این فصل نیز وجود دارد.

با توجه به تریلر کوتاهی که از بازی منتشر شده می‌توان چند نتیجه‌ی کوتاه در مورد داستان این بازی گرفت. نخست این که لوییجی به عمارت بازی نخست که این بار به شکل هتلی بزرگ با چند طبقه‌ی بزرگ درآمده بازگشته است. دوم این که به نظر می‌رسد او این بار تنها نیست و با توجه به کلمه‌ی M دیده شده بر روی چمدانی سرخابی رنگ و سکانسی در ادامه‌ی تریلر که در آن چهار قاب عکس از شخصیت‌های مهم سری بازی‌های ماریو دیده می‌شوند می‌توان انتظار داشت که ماریو، لوییجی، تود و پرنسس پیچ همگی با هم برای گذراندن تعطیلات و تفریح به این هتل پا گذاشته‌اند.

علاوه بر این در ثانیه‌های پایانی تریلر می‌شود الماسی بنفش رنگ را در بالای عمارت دید که مشابه با الماس قرار گرفته بر تاج King Boo، شخصیت منفی سری، است. با توجه به این موضوع شاید این شخصیت برای آزار لوییجی بازگشته و این بار به جای گروگان گرفتن تنها برادر او دوستانش را نیز زندانی کرده است؛ یا شاید با شروری قوی‌تر و باهوش‌تر همکاری کرده و به دنبال از بین بردن کامل این گروه دوست داشتنی از قهرمانان است.

شاید نتوان لوییجی را مشهورترین و شجاع‌ترین قهرمان دنیای بازی دانست، اما این به معنی ترسو بودن و به درد نخور بودن او نیست و زمانی که پای دوستانش در میان باشد می‌تواند تبدیل به نترس‌ترین قهرمان ممکن شود.

 

با توجه به تریلر منتشر شده از بازی، به نظر می‌رسد که نینتندو تلاش بر حفظ حال و هوای بازی نخست داشته است. یکی از انتقادهایی که به بازی Luigi’s Mansion Dark Moon میشد حذف المان‌های Metroidvaniaگونه‌ از بازی بود که به مخاطب امکان گشت و گذار به صورت آزادانه در عمارتی مخوف را می‌داد و در این بازی به صورت سیستم مرحله‌ی درآمده بود. با توجه به وسعت افزایش یافته‌ی عمارت در بازی Luigi’s Mansion 3 سازندگان می‌توانند قابلیت تکمیل مراحل را از راه‌های مختلف در بازی قرار دهند که بدون شک برای مخاطبان تجربه‌ی خاطره‌انگیز، جذاب و پویا خواهد بود.

یکی دیگر از المان‌های متفاوت و جذاب بازی نخست قاب عکس‌های ارواح بودند که منجر به خلق باس فایت‌هایی زیبا و خلاقانه میشدند. با توجه به تبدیل عمارت به هتلی بزرگ تجربه‌ی نواحی مختلف آن و مبارزه با ارواحی متنوع چون سرآشپز رستوران در آشپزخانه و یا روح خشمگین سرایدار در لابی و یا حتی روح گریان خدمتکاری در انبار جاروها می‌تواند بسیار جالب و غافل‌گیرکننده باشد.

LUIGI’S MANSION 3

به نظر می‌رسد که نینتندو تلاش بر حفظ حال و هوای بازی نخست داشته است

به نظر می‌رسد سلاح مشهور شکار ارواح لوییجی، Poltergust، نیز نسبت به بازی قبلی ارتقای قابل توجهی پیدا کرده است. این سلاح جدید و ارتقا یافته Poltergust G-00 نام دارد که نخستین بار آن را در بازی موفق Super Smash Bros. Ultimate دیدیم. برخی از ویژگی‌های جدید این اسلحه بسیار جذاب و هیجان‌انگیز هستند برای مثال یکی از آن‌ها به نام Strobulb می‌تواند علاوه بر گیج کردن ارواح دشمن، چاه‌باز‌کن‌هایی قدرتمند را نیز به سمت آن‌ها پرت کند و به نظر می‌رسد که می‌توانیم انتظار مبارزاتی خلاقانه با دشمنان را در این بازی داشته باشیم.

شاید نتوان لوییجی را مشهورترین و شجاع‌ترین قهرمان دنیای بازی دانست، اما این به معنی ترسو بودن و به درد نخور بودن او نیست و زمانی که پای دوستانش در میان باشد می‌تواند تبدیل به نترس‌ترین قهرمان ممکن شود. لوییجی در گذشته ثابت کرده که بیش از یک همراه فرعی برای ماریو است و امیدواریم که بازی Luigi’s Mansion 3 از این لحاظ پر و بال بیشتری به او دهد.

دسته بندی
پلتفرم هاپیش نمایشمطالبمقالاتنینتندو

یک دیدگاه

مطالب مرتبط