FIFA 19

پچ جدید بازی FIFA 19 گل زدن را سخت‌تر کرده است

این پچ تغییرات کلیدی روی سیستم شوت زنی بازی ایجاد می‌کند

استودیو EA Sports یک پچ خیلی ضروری برای بازی FIFA 19 منتشر کرد که تغییرات کلیدی روی سیستم شوت زنی بازی ایجاد می‌کند. آپدیت هفتم بازی که اکنون برای پلتفرم PC منتشر شده است و به زودی به سراغ PlayStation 4 و Xbox One می‌آید، شوت‌های زمان بندی شده و finesse (شوت با بغل پا) که هر دو مورد از زمان انتشار FIFA 19 زیادی قدرتمند بوده‌اند را نرف یا ضعیف می‌کند.

هر دو نوع شوت در بازی FIFA 19 مخصوصا در بخش انلاین محبوب بودند و زیرا بیشتر اوقات توپ را به سمت دروازه هدایت می‌کردند و یک گل به تیم حریف به ثبت می‌رساندند. شوت‌های زمان بندی شده توسط مینی گیم جدیدی که به بازی FIFA 19 اضافه شده است انجام می‌شوند. برای این کار ابتدا دکمه شوت را فشار می‌دهید و سپس همان دکمه را باید دوباره به صورت زمان بندی شده – که فقط در صورتی که Trainer بازی روشن باشد به صورت یک نوار بالای توپ قابل مشاهده است- را باید بفشرید. هرچقدر زمان بندی شوت دوم شما بهتر باشد، آن ضربه موثرتر خواهد بود.

مطلب مرتبط: ستاره‌های آینده FIFA Ultimate Team سال ۲۰۱۹ توسط EA معرفی شدند

مشکل اینجا بود که چه شما در شوت‌های زمان بندی شده یک زمان بندی دقیق داشته باشید یا نه، آن ضربه بسیار قدرتمندتر از حالت عادی به نظر می‌رسید. خیلی اوقات شما در زمان بندی ضربه خود اشتباه می‌کنید اما با این حال یک گل به ثمر می‌رساندید. ایده اصلی این بود که این سیستم یک مکانیک ریسکی اما ثمر بخش باشد در حالی که این مکانیک آنقدر بخشنده بود که در واقع ریسک بسیار کمی داشت.

و اما ضربه‌های finesse که سال‌هاست در سری فیفا حضور دارند (نگه داشتن R1 و شوت) در نسخه ۱۹ این سری کمی قدرتمندتر به نظر می‌رسد. انواع متفاوتی از شوت‌ها در این پچ ضعیف شده‌اند و یکی از ان‌ها ترکیب شوت‌های زمان بندی شده با finesse بود. این یعنی اگر شما از یک ضربه بغل پا همراه با زمان بندی استفاده کنید – چه به درستی زمان بندی کنید یا نه، درصد خطای کمتری نسبت به حالت غیر زمان بندی دریافت می‌کنید. این مورد در این پچ اصلاح شده است که درصد خطای بیشتری برای شوت‌های زمان بندی شده در نظر گرفته شده است.

در همین حین، دقت ضربه‌های زمان بندی شده به همراه قدرت آن‌ها وقتی که روی زرد یا قرمز قرار دارند نیز کاهش پیدا کرده‌اند، پس باید انتظار گب‌های کمتری از این ضربه‌ها داشته باشید. تصویر پایین ۱۰۰ ضربه Kevin De Bruyne بازیکن تیم Manchester City قبل و بعد از این که ضربه زمان بندی شده بغل پا زمانی که روی نوار قرمز قرار داشت را نشان می‌دهد:

FIFA 19

قبل

 

FIFA 19

بعد

EA همچنین سایز قسمت سبز رنگ نوار زمان بندی را نیز کاهش داده است تا زمان بندی دقیق را سخت‌تر کند.

“ما امیدوار هستیم که با این کار مشکل ضربه‌های زمان بندی را هنگامی که بازیکنان براحتی از ان استفاده می‌کردند، حل کرده باشیم.”

همچنین تاثیر ضربه‌های  زرد رنگ نوار زمان بندی شده نیز توسط این بروزرسانی کاهش داده شده است، بعد از این که EA متوجه شد که بیشتر این ضربه‌ها به گل تبدیل می‌شدند، همچنین ضربه‌های بغل پای قدرتمند نیز برای هر دو مورد زمان بندی و عادی نِرف شده‌اند. این ضربه‌ها اکنون درصد خطای بیشتری نسبت به قبل دارند، تصویر پایین ۱۰۰ ضربه Kevin De Bruyne بازیکن تیم Manchester City قبل و بعد از این که ضربه بغل پای عادی ضعیف‌تر شده است را نشان می‌دهد:

FIFA 19

قبل

 

FIFA 19

بعد

برای بقیه جزئیات این پچ به این لیست مراجعه نمایید. در کل اکنون ضربه‌های ذکر شده به لطف این پچ جدید ضعیف‌تر شده‌ و بنابراین گل زدن نیز سخت‌تر شده است.

دسته بندی
Esportاخباراخبار بازیمطالبورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط