پلی استیشن 5

پلی استیشن ۵ قدرت اجرا بازیها با کیفیت ۴K/240fps دارد

پلی استیشن 5 بسیار قدرتمند خواهد بود

به گزارش ایستگاه بازی به نقل از ubergizmo، شرکت سونی در حال حاضر روی نسل جدیدی از کنسول بازی خود مشغول کار است. گفته می شود ژاپنی‌ها قصد دارند قدرت بالایی برای این نسل از کنسول بازی خود در نظر گیرند، در این بین پلی استیشن ۵ کنسول بازی برجسته‌ای است.

Michael Pachter یکی از تحلیلگران صنعت گیم در مصاحبه‌ای با وب سایت Gaming Bolt تحلیلی درباره نسل بعدی کنسول سونی داشته است. او می گوید این کنسول می‌تواند با وضوح ۴K/240fps بازیها را اجرا کند و از PS VR نیز پشتیبانی به عمل می‌آورد.

پکتر می‌گوید، سونی احتمالا قابلیت اجرا بازی‌ها با وضوح ۴K/240fps را فراهم می‌آورد و این کنسول با چنین کیفیتی از پلی استیشن VR نیز پشتیبانی می‌کند. این نشان می‌دهد که رویکرد سونی نسبت به پلی استیشن ۵ چیزی شبیه به مایکروسافت در قبال کنسول نسل بعدی است. گفته می‌شود نسل بعدی ایکس باکس دارای سخت افزار قدرتمندی خواهد بود و  باید انتظار عملکرد بالایی داشت.

پکتر افزود که سونی به معرفی دستگاهی برای سرویس استریم آنلاین PlayStation Now می پردازد، چیزی که پیشتر شایعه شد مایکروسافت نیز می‌خواهد یک باکس استریم معرفی کند. دو کنسول پلی استیشن و ایکس باکس از دیرباز رقیب یکدیگر بودند و انتظار می‌رود رویکرد دو شرکت آمریکایی و ژاپنی بسیار نزدیک به یکدیگر محسوب شود.

در حال حاضر کنسول پلی استیشن ۴ پرو قادر به اجرا بازی‌ها با وضوح ۴K است اما فریم ریت بسیار کمتری در مقایسه با پلی استیشن ۵ خواهد داشت. گاهی در برخی بازی‌ها این فریم کمتر از ۶۰fps اعلام می‌شود. به هر حال جهت کسب اطلاعات دقیق و کامل باید تا سال ۲۰۱۹ و معرفی نسل بعدی کنسول‌ها منتظر ماند.

دسته بندی
اخبار بازیاخبار کوتاهمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط