ایکس باکس وان

وبکم جدید مایکروسافت برای ایکس باکس وان در راه است

وبکم پروضوح برای صاحبان ایکس باکس وان

به گزارش ایستگاه بازی به نقل از یوروگیمر، شرکت مایکروسافت در تلاش است تا عملکرد بهتری نسبت به سونی در صنعت گیم نشان دهد. در این سال ۲۰۱۸ چندین استودیو را خریداری کرد تا انحصاری‌های بیشتر و بهتری توسعه دهد. حال نوبت بروزرسانی بخش سخت افزاری رسیده تا در مقایسه با سونی به یک شرکت برجسته‌ای تبدیل شود. براساس گزارش‌های تازه انتشاریافته، این شرکت ردموندی روی وبکم ۴کی مشغول کار است که به پشتیبانی از ایکس باکس وان و ویندوز ۱۰ می‌پردازد.

به گزارش تک رادار به نقل از Thurrot.com، مایکروسافت در حال توسعه چند مدل وبکم با قابلیت پشتیبانی از ویندوز ۱۰ است. این وبکم نه تنها در جهت تماس تصویری به کار گرفته می‌شود، بلکه برای استریم بازی‌ها نیز بازیکنان می‌توانند وضوح تصویربرداری بهتری را با آن مشاهده کنند. اگرچه نسل ایکس باکس وان روی به پایان است و سال آینده ردموندی‌ها و ژاپنی‌ها جدیدترین نسل کنسول بازی را معرفی می‌کنند اما این بدان معنا نیست که پشتیبانی از ایکس باکس وان نیز رو به پایان خواهد بود و دیگر مایکروسافت برنامه‌ای برای آن ندارد. در نسل هفتم ایکس باکس ۳۶۰ از کینکتی بهره می‌برد و حتی در اوایل نسل نیز ایکس باکس وان در کنار کینکت معرفی شد اما عملکرد نامطلوب این دوربین حرکتی موجب شد تا مایکروسافت آن را از کنسول جدا کرده و دیگر به فروش آن نپردازد.

انتظار داریم وبکم مورداشاره جایگزین کاملی برای کینکت نیز محسوب شود اگرچه مشخصه‌های اصلی آن مشخص نیست و تنها می‌دانیم دارای قابلیت تصویربرداری ۴K خواهد بود. البته مایکروسافت این وبکم را تنها برای کنسول نسل هشتمی خود توسعه نمی‌دهد و بلکه شامل کاربران ویندوز ۱۰ نیز خواهد شد. وبکم اجازه می‌دهد تا بتوان کاربران از طریق اسکایپ با دیگر دوستان و آشنایان ارتباط تصویری پیدا کنند.

دقیقا مشخص نیست هدف مایکروسافت از توسعه چنین وبکمی چیست. این نکته حائز اهمیت بوده که کینکت نتوانسته موردتوجه قرار گیرد و مایکروسافت نیز تصمیم گرفته یک دوربین یا همان وبکم ارتقایافته را معرفی کند.

کینکت در سال ۲۰۱۰ یکی از سریع‌ترین لوازم جانبی در فروش محسوب شد اما با گذشت زمان از محبوبیت این دیوایس کاسته شد. اگرچه کینکت در کنار ایکس باکس وان به فروش رسیده اما مدت طولانی شاهد عرضه آن با ایکس باکس وان نبودیم و مایکروسافت به سرعت آن را از لیست حذف کرد. یعنی در سال ۲۰۱۷ دیگر هیچ ایکس باکس وانی با کینکت به فروش نرسیده و دیگر خبری از فروش آن نبود.

به هر حال جزئیات کافی و دقیق نیست از این رو باید منتظر ماند تا مشخص شود مایکروسافت چه برنامه‌ای برای نسل جدید کینکت دارد. دوربین حرکتی که برای بازی‌های خاصی مورد استفاده قرار گرفته اما دیگر خبری از آن نشد.

دسته بندی
اخبار بازیمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط