همه چیز در مورد نینجای آتشین بازی مورتال کمبت

شاید مشهورترین شخصیت این سری را بتوان نینجای زرد رنگ و محبوب آن، اسکورپین، دانست.

سری بازی مورتال کمبت را می‌توان محل تولد تعدادی از نمادین‌ترین شخصیت‌های دنیای بازی‌های مبارزه‌ای به کلی بازی‌های رایانه‌ای دانست. از این شخصیت‌ها می‌توان به لیو کنگ، ساب زیرو، کونگ لائو، رایدن، کینو، سونیا بلید، جکس، جانی کیج و کابال و بسیاری دیگر را مثال زد. اما شاید مشهورترین شخصیت این سری را بتوان نینجای زرد رنگ و محبوب آن، اسکورپین، دانست.

فارغ از جنبه‌های ظاهری اسکورپین از لحاظ lore و روایت داستانی نیز یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های بازی مورتال کمبت است. این شخصیت در طول داستان این سری دچار تغییرات فراوانی شده و یکی از بهترین پرداخت‌ها در بین شخصیت‌های مورتال کمبت را دارد. اگر می‌خواهید دلیل خون‌خواهی ابدی این اسکلت محبوب و آتشین را بدانید به مطالعه‌ی ادامه‌ی این مطلب بپردازید.

نخست بیایید تصویری کلی از این شخصیت را ارائه دهیم. اسکورپین با وجود حضوری پررنگ در اکثر پوسترها و جلدهای بازی‌های مورتال کمبت، مهم‌ترین و اصلی‌ترین شخصیت آن حداقل از دیدگاه داستان اصلی سری نمی‌باشد. داستان او عنصری کلیدی در سرنوشت Earthrealm و Outworld نمی‌باشد و بسیار شخصی‌تر و جذاب‌تر از این حرف‌ها است.

لین کوئی و شیرای ریو

در دنیای بازی مورتال کمبت دو خاندان رقیب وجود دارد؛ خاندان‌های شیرای ریو و لین کوئی. ریشه‌های خاندان لین کوئی به آسیای شمالی برمی‌گردد و آن‌ها را می‌توان مزدورانی با قدرت‌های فرا انسانی دانست. در جایی از داستان سری بازی مورتال کمبت، ‌یکی از اعضای این خاندان به نام تاکدا (که ارتباطی با تاکدای MK 10 ندارد) به ژاپن سفر می‌کند و اطلاعت خود از هنر نینجوتسو را به حاکمان و فرماندهان مختلف دوران فئودال می‌آموزد و نخسین خاندان نینجایی به نام شیرای ریو را پایه گذاری می‌کند.

خیانت تاکدا به خاندان لین کوئی به سرعت موجب بروز تنش‌هایی بین دو خاندان شده و به مرور در روزی سرنوشت ساز به لطف ساحری از Netherrealm به نام کوآن چی، به اوج خود می‌رسد. این جادوگر به دنبال گردن‌بندی قدرتمند که متعلق به شیناک،‌ یکی از خدایان کهن است، می‌باشد اما برای دسترسی به آن نیاز به انسانی برای غلبه بر موانع متعددی ندارد. وی یکی از مبارزان خاندان لین کوئی به نام بی هان با اسم رمز ساب – زیرو و یکی از نینجاهای خاندان شیرای ریو به نام هانزو هاساشی با اسم رمز اسکورپیون را اجیر می‌کند. این دو جنگجو که اطلاعی از یکی بودن ماموریت و حتی یکی بودن مشتریشان نداشتند با یکدیگر برخورد می‌کنند. این برخورد منجر به مبارزه‌ای خشن شده که طی آن ساب زیرو پیروز شده و هانزو کشته می‌شود. سپس بی هان نقشه‌ای را که مکان گردن‌بند مذکور را نشان می‌دهد پیدا کرده و به ساحر شیطانی تحویل می‌دهد. او نیز به عنوان پاداش تمامی افراد خاندان شیرای ریو از جمله همسر و پسر هانزو را سلاخی می‌کند.

ظهور شبح انتقام

از این نقطه است که هانزو هاساشی برای همیشه به دست فراموشی سپرده شده و تنها شبحی به نام اسکورپین باقی می‌ماند. کوآن‌ چی در Netherrealm او را می‌یابد و به دروغ ساب زیرو را مسئول مرگ خانواده و خاندانش خطاب می‌کند. در نتیجه طی مسابقات بعدی مورتال کمبت اسکورپین با خونخواهی موفق به کشتن ساب زیرو و گرفتن انتقام عزیرانش می‌شود؛ یا دست کم این‌گونه فکر می‌کند. در بازی مورتال کمبت ۲ هر دو نینجای محبوب سری، ساب زیرو و اسکورپین، بازمی‌گردند و به دنبال رقم زدن پایانی بر دشمنی خود با کشتن طرف مقابلشان هستند. اما اسکورپین با مشاهده‌ی یکی از مبارزات ساب زیرو با صفتی غیرمنتظره از او مواجه می‌شود، بخشش. اسکورپین به مرور متوجه می‌شود که ساب زیروی کنونی بی هان نبوده و برادر او،‌ کوآی لینگ می‌باشد. اسکورپین نیز به دلیل احساس گناهی که از قتل برادر او دارد قسم بر محافظت از این ساب‌ زیروی جدید می‌خورد و این قسم او را در مقابل شائو کان در بازی مورتال کمبت ۳ و دوشادوش قهرمانان زمین قرار می‌دهد.

ار این زمان به بعد قربانی انتقام‌جویی اسکورپین در هر بازی دچار تغییر می‌شود. در چهارمین مورتال کمبت وی مجددا فریب می‌خورد که ساب زیرو مسئول قتل خانواده‌اش بوده و در نتیجه باری دیگر به دشمنی با او می‌پردازد. در بازی Mortal Kombat Deadly Aliance وی سرانجام حقیقت ماجرا را فهمیده و توجه خود را معطوف کوآن چی می‌کند. در بازی Deception او به قهرمان خدایان کهن تبدیل شده و به قلع و قمع تمامی دشمنان آن‌ها می‌پردازد و در بازی Armageddon نیز به دلیل بازگرداندن اعضای خاندانش به صورت مبارزانی جهنمی مشابه خود توسط خدایان، به دشمنی با آن‌ها می‌پردازد.

در بازی مورتال کمبت ۹ و با بازگشت داستان به نقطه‌ی ابتدایی، اتفاقات عموما همچون گذشته رخ می‌دهند. اسکورپین به عنوان مبارز فریب‌خورده‌ی کوآن چی وارد مسابقات مورتال کمبت می‌شود، بی هان را می‌کشد و تا زمان بازگشت به هیبت هانزو هاساشی به لطف رایدن، تحت کنترل کوآن چی باقی می‌ماند.

وضعیت کنونی نینجای آتشین

در بازی مورتال کمبت ۱۰، کوآی لینگ هانزو را به معبد لین کوئی برای پایان دادن به دشمنی دیرینه‌ی دو خاندان دعوت می‌کند. ساب زیرو فاش می‌کند که کوآن چی مسبب مرگ فجیع خاندان شیرای ریو بوده است و علاوه بر این او هیچ کینه‌ای از هانزو بابت قتل برادرش ندارد. این دو سپس به یکدیگر ادای احترام کرده و با نفرتی مشترک و شدید از کوآن چی به دوستان خوبی تبدیل می‌شوند.

کوآن‌ چی نیز سرانجام توسط نیروهای ویژه‌ی زمین دستگیر می‌شود و هانزو نیز برای گرفتن انتقام دیرینه‌ی خود به محل دستگیری او حمله می‌کند و طی یکی از بهترین سکانس‌های داستانی سری بازی‌های مورتال کمبت به خون‌خواهی خود پایان می‌دهد. با این حال این اقدامات او برای جلوگیری از زنده شدن مجدد شیناک کافی نیست و این خدای کهن او را طی مبارزه‌ای شکست می‌دهد. با این حال مرگ کوآن چی را می‌توان نقطه‌ی عطفی در داستان این شخصیت دانست.

این تمامی اتفاقاتی است که برای اسکورپین تا پیش از عرضه‌ی یازدهمین بازی از سری مورتال کمبت افتاده است. دیدن چگونگی ادامه‌ی داستان او پس از به حاصل نشستن و اتمام روند انتقامش در زمان حال بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. با این حال همان‌طور که احتمالا می‌دانید داستان بازی مورتال کمبت ۱۱ به وفور از المان سفر در زمان استفاده خواهد کرد و احتمال ملاقات دوباره‌ی مخاطبان با شبح خشمگین انتقام بسیار بالاست.

 

دسته بندی
تاریخچهمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط