بازی Red Dead Online

هفت نکته در مورد Red Dead Online که بهتر است بدانید

با ایستگاه بازی همراه باشید

روز گذشته نسخه‌ی بتای بخش online عنوان Red Dead Redemption 2 سرانجام منتشر شد و با وجود اجرایی بودن این نسخه بهتر است پیش از تجربه‌ی آن از مواردی مطلع شوید. با ما همراه باشید.

چه موقع می‌توان به تجربه‌ی این بتا پرداخت؟

بتای بازی روز گذشته برای کسانی که نسخه‌ی Ultimate Edition بازی را خریده بودند فعال شد، کسانی که از روز نخست عرضه‌ی بازی یعنی بیست و ششم اکتبر به تجربه‌ی آن پرداخته‌اند نیز از امروز به آن دسترسی دارند؛ کسانی که در بازه‌ی سه روزه‌ی اول عرضه بازی را تجربه کرده‌اند از فردا و در نهایت روز جمعه سی نوامبر این بتا برای عموم در دسترس خواهد بود.

اگر همچنان به روز آغاز دسترسی خود به این بخش شک دارید می‌توانید از Companion App بازی که مدتی پیش منتشر شد استفاده کنید.

در بتا چکار می‌توان کرد؟

اولین کاری که می‌توانید انجام دهید ساختن شخصیتتان و شروع ماجراجویی‌های او از بازداشتگاه Sisika است که در شرقی‌ترین بخش نقشه‌ی بازی قرار دارد. داستان بخش آنلاین بازی از بخش داستانی آن جدا بوده و در نتیجه هر زمان که مایل باشید می‌توانید به تجربه‌ی آن بپردازید.

علاوه بر این Red Dead Online از سیستم پیشروی درگیر کننده‌ای استفاده می‌کند که در آن شما با دریافت EXP رنک خود را بالا می‌برید و پاداش‌ها، آیتم‌ها و توانایی‌های جدیدی را برای شخصیت خود باز می‌کنید. سیستم posse عنوان نخست نیز در این بخش برگشته است و به شما امکان تجربه‌ی چند نفره‌ی فعالیت‌های مختلف را می‌دهد. همچنبن شما می‌توانید به تجربه‌ی ماموریت‌های مختلفی بپردازید که مراحل داستانی را هم شامل می‌شوند.

رویداد‌های گوناگون و چالش‌های PVP نیز در سراسر نقشه‌ی بازی ظاهر می‌شوند که مخاطب می‌تواند به تنهایی با به همراه دوستانش به تجربه‌ی آن بپردازد. هنگام شروع چالش‌ها اعلانی به بازیکنان نمایش داده می‌شود و آن‌ها در صورت تمایل می‌توانند در این چالش‌ها شرکت کنند.

در ادامه بخش‌ دیگر تحت عنوان three series events نیز وجود دارد که مشابه با Playlistهای عنوان GTA V هستند. این رویدادها به سه بخش Showdown Series که از ۱۶ مخاطب پشتیبانی می‌کند و در آن می‌توانید به تجربه‌ی مود‌های مختلف deathmatch-گونه بپردازید، Showdown Series Large که از ۳۲ مخاطب پشتیبانی می‌کند و مشابه با حالت قبلی است و Race Series که شامل مسابقه‌های اسب سواری متنوع می‌شود.

سیستم posse این عنوان چگونه است؟

طرفداران قسمت اول احتمالا این المان را به خاطر دارند که به مخاطبان اجازه‌ی همکاری در قالب یک گروه را می‌داد. حال این سیستم در Red Dead Online برگشته است و بهبودها و تغییرهایی را نیز به خود دیده است.

شما می‌توانید در بخش آنلاین بازی با چهار نفر دیگر گروهی موقتی را تشکیل دهید که پس از اتمام بازیتان فرو خواهد پاشید. انتخاب  دیگر گروه‌های مکرر (Persistent Posse) است که طبق اطلاعات منوی بازی میتواند تا هفت نفر را شامل شود اما برای ساخته شدن نیاز به مبلغ مشخصی دارد. این گروه ذخیره شده و با هر بار آنلاین شدن بنیان گذار آن مجددا تشکیل می‌شود. فعالیت‌های مخاطبان در این حالت حساب می‌شوند و پاداش‌هایی به آن‌ها تعلق می‌گیرد که اجازه‌ی شخصی‌سازی بیشتر گروه را به اعضای آن می‌دهد.

این سیستم برای دادن هویتی به همکاری مخاطب و دوستانش طراحی شده است. هر گروه نام و Emblem مخصوص به خود را انتخاب خواهد کرد. مخاطبان می‌توانند مکانی برای راه انداختن کمپ خود انتخاب کنند و محیط آن را نیز شخصی سازی نمایند. علاوه بر این انتخاباتی مبنی بر انتخاب لباس‌های هماهنگ بین اعضای گروه وجود دارد. علاوه بر این امکان روشن و یا خاموش کردن Friendly Fire نیز برای هر گروه وجود دارد که ممکن است کارامد باشد.

مخاطب نیازی به پیدا کردن مغازه برای خرید ندارد

در این بخش به هر مخاطب کاتالوگی دستی داده می‌شود و تمام خریدهایی که انجام می‌دهید به پست‌خانه‌های بازی فرستاده می‌شوند. اگر خود یا گروهتان کمپی تشکیل داده‌اید نیز می توانید انتخاب کنید تا این آیتم‌ها به آنجا فرستاده شوند. با این حال باید مبلفی را من باب ارسال بسته‌ی پستیتان پرداخت کنید و علاوه بر این باید مراقب باشید تا در مکان‌های خطرناک به بررسی این کاتالوگ نپردازید چون که ممکن است هدف تیراندازی دیگر مخاطبان قرار بگیرید.

آیا می‌توانم به کشتن دیگر مخاطبان بپردازم؟

صد درصد! با پیدا کردن نمادهای بخش Showdown series میتوانید به یکی از ۵ مود رقابتی‌ای که در این بخش وجود دارد بپردازید.

بخش توانایی‌های بازی تغییرات فراوانی کرده است

اکنون توانایی‌ها با کارت‌هایی فعال می‌شوند که به دو دسته‌ی Active و Passive تقسیم می‌شوند. توانایی‌های Active نیاز به فعال کردن دارند در حالی که توانایی‌های Passive همیشگی بوده و دائما فعال هستند. مخاطب می‌تواند با پرداخت پول و یا ارتقای مرتبه‌ی خود این کارت‌ها را تهیه کند و با دریافت XP یا طلا به ارتقای آن‌ها بپردازد. شما می‌توانید در هر زمان یک کارت Active و سه کارت Passive را فعال داشته باشید.

نقش طلا در این بخش چیست؟

علاوه بر پول مخاطبان می‌توانند به کسب طلا نیز بپردازند که برای باز کردن تعدادی از آیتم‌های مرتبه‌ی بالا به کار می‌رود. مخاطب در طی بازی به جمع آوری تکه‌های طلا (Gold Nuggets) می‌پردازد که صد عدد از این‌ تکه‌ها منجر به یک شمش طلا (Gold Bar) می‌شوند. شما می‌توانید با انجام چالش‌ها پاداش‌های مختلفی را باز کنید و در صورت علاقه در ازای ریست کردن پیشروی خود در هر کدام از آن‌ها می‌توانید طلا کسب کنید. اطلاعات چندانی از این سیستم در دسترس نیست اما به نظر می‌رسد که با یک سیستم micro transaction طرف هستیم.

دسته بندی
ایکس باکسپلتفرم هاپلی استیشنراهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط