Resident Evil 2

بازی Resident Evil 2 از دیدگاه منتقدان

Resident Evil 2 یک بازسازی عالی است

به تازگی بازسازی یکی از محبوب‌ترین عناوین کلاسیک نسل پنجم بازی‌های رایانه‌ای, بازی Resident Evil 2 منتشر شده است و منتقدان استقبال خوبی از آن کرده‌اند. این بازی که بدون شک هواداران بی‌شماری منتظر آن بودند در وبسایت متاکریتیک موفق به کسب میانگین امتیاز بسیار خوب ۹۱ از ۶۶ نقد شده است که برای یک بازسازی نمره‌ای فوق‌العاده است. در ادامه می‌توانید به مطالعه‌ی خلاصه‌ی چندین نقد از این عنوان بپردازید.

Gaming Trend

۱۰۰

Resident Evil 2 شاهکاری در سبک Survival Horror است و استاندارد جدیدی برای بازسازی‌ها خواهد بود. واقع‌گرایی، وحشت و سختی بی‌مانند این بازی از آن تجربه‌ای عمیق و فوق‌العاده ساخته‌اند که موجب می‌شود دیگر عناوین این سبک به راستی جلوی آن رنگ ببازند. من عمری طولانی برای این عنوان پیش‌ بینی می‌کنم که به واسطه‌ی speedrunها، Let’s Playها و بحث‌های بی‌پایان طرفداران طولانی‌تر هم خواهد شد.

Playstation Life Style

۱۰۰

این تنها یک Resident Evil قدیمی با ظاهر و قالبی جدید نیست. این بازی برداشت جدیدی از دومین نسخه‌ی این سری است که به دنبال مدرن سازی و یا درست کردن عنوان اصلی نمی‌باشد و بیشتر شبیه به ادای احترامی گران قیمت و خاص است. پروژه‌ای که طرفداران سالیان درازی منتظران آن بوده‌اند. خوشحالم که که همه چیز به نتیجه‌ی مناسبی ختم شده است.

Guardian

۱۰۰

برای مخاطبان قدیمی‌تر دنیای بازی که عنوان کلاسیک اصلی را به خاطر دارند، تجربه‌ی این بازی واجب است. اما برای کسانی که فرق بین ویروس T و Code Veronica را نمی‌دانند این عنوان تجربه‌ی تپنده و سرگرم کننده خواهد بود که به طرز فوق‌العاده‌ای روی پای خود می‌ایستد. این بازی را می‌توان شاهکاری در سبک ترسناک دانست.

Game Revolution

۱۰۰

چه از طرفداران قدیمی سری هستید و چه اولین بار است که به تجربه‌ی آن می‌پردازید، Resident Evil 2 را شاهکاری بی‌بدیل خواهید یافت. این بازی بهترین نسخه در سری بوده و فراتر از انتظارها ظاهر شده است. این بازسازی البته از عنوان اصلی پیشی نمی‌گیرد، اما بازگویی‌ای عالی، به روز رسانی‌ای فوق‌العاده و تجربه‌‌ای بی‌نقص می‌باشد.

Telegraph

۱۰۰

طنز عجیب Resident Evil 2 ارتباط مناسبی بین ترکیبات ترسناک و معماهای دشوار و اکشن‌های نفس‌گیر بازی ایجاد می‌کند و از آن تجربه‌ای دلهره‌آور و سرگرم کننده می‌سازد. یکی از دلایل ماندگار بودن این سری را می‌توان فضاسازی و شخصیت‌های دوست داشتنی آن دانست که این بازسازی به خوبی این کار را انجام می‌دهد و چندین حربه‌ی تازه نیز در چنته‌ی خود دارد.

God Is a Geek

۱۰۰

Resident Evil 2 عنوانی کلاسیک را به طرز فوق‌العاده‌ای به نسل جدید میاورد و هم برای مخاطبان قدیمی و هم برای تازه واردان تجربه‌ای وحشتناک خواهد بود.

Game Informer

۹۵

در طی سال‌ها کپکام از روش‌های مختلفی برای ساخت عناوین گوناگون سری Resident Evil استفاده کرده است که روش کاربردی آن‌ها در این بازی را می‌توان بهترین آن‌ها دانست. Resident Evil 2 نه تنها بسیار زیبا است، بلکه تجربه‌ای خوب نیز می‌باشد و طی روند خود مخاطب را درگیر چندین رویارویی تاریک می‌کند که هیجان بالایی دارند. بالاخره می‌توان گفت که Resident Evil در بالاترین سطح خود قرار دارد.

Trusted Reviews

۹۰

Resident Evil 2 پیروزی بزرگی برای کپکام در سبک Survival Horror است. این بازسازی، عنوان سال ۱۹۹۸ را به گونه‌ای برای سخت افزارهای جدید ترجمه می‌کند که حالتی تازه، هیجان انگیز و عمیقا ترسناک دارد. لیان کندی و کلیر ردفیلد بخش‌های داستانی خاص و عالی‌ای دارند که با وجود هم جنس بودن با یکدیگر تفاوت‌های کافی دارند به صورتی که این بازی را به بهترین نسخه از این عنوان محبوب و کلاسیک بدل کرده‌اند. این بازی عالی نیست که دلیل آن را می‌توان عمر بیست ساله‌ی استخوان‌بندی ان دانست. اما به عنوان یک بازسازی، می‌توان آن را تقریبا بی‌نقص دانست.

VideoGamer

۹۰

Resident Evil 2 کاری بیشتر از بازسازی یک عنوان کلاسیک انجام می‌دهد. این بازی یکی از کامل‌ترین عناوین ترسناکی است که در طول عمر خود بازی خواهید کرد.

IGN

۹۰

کار کپکام در بازسازی یکی از محبوب‌ترین عناوین کلاسیک و زنده کردن بهترین بخش‌های آن و ارائه‌ی آن در قالب یک بازی با صدا و ظاهر یک بازی مدرن عالی بوده است. اگر فکر می‌کنید که این سری راه خود را گم کرده است، این بازی نظرتان را عوض خواهد کرد. مبارزه با زامبی‌ها راضی کننده و گشتن در Raccoon City بسیار هیجان‌انگیز می‌باشد. تنها ضعف بازی را می‌توان تفاوت اندک بین دو بخش داستانی آن دانست که موجب پایین آمدن ارزش دومین playthrough مخاطب می‌شود. اما هرکدام از شخصیت‌ها را که انتخاب کنید Resident Evil 2 تجربه‌ای نو در سبک ترسناک خواهد بود و استاندارد جدیدی در این سبک به شمار خواهد آمد.

US Gamer

۹۰

حس ترس و وحشتی که حین بازی کردن Resident Evil 2 به شما دست می‌دهد هیچگاه از بین نخواهد رفت. این بازی با تمامی Resident Evilهای قبلی متفاوت است. بگذارید حرفم را راحت‌تر بگویم: Resident Evil 2 بهترین عنوان در این فرنچایز است و اوج هنر سازندگان این سری را نشان می‌دهد. نگذارید خشونت و ویژگی‌های بصری عالی بازی حواستان را پرت کنند؛ Resident Evil 2 عنوانی خطرناک است.

Metro Game Central

۹۰

یک بازسازی پرهزینه‌ی عالی از یکی از محبوب‌ترین Resident Evilها که در ظاهر مدرن و در اساس تعادلی عالی بین المان‌های قدیمی و جدید است.

Twinfinite

۹۰

به غیر از سناریو‌ی ناامید کننده‌ی دومین تجربه از بازی، می‌توانم با اطمینان بگویم که این بازی بهترین Resident Evilی است که تا به امروز منتشر شده است. این بازسازی تمامی ویژگی‌های خوب بازی کلاسیک را انتخاب کرده‌ است و ان‌ها را به صورتی مدرن گرد هم آورده است وتجربه‌ای هیجان انگیز و نوستالژیک خلق کرده است.

Destructoid

۹۰

تقریبا تمام روح بازی اصلی در این بازسازی وجود دارد و بهبودهای مناسبی نیز در فرمول آن ایجاد شده است.

Dual Shockers

۹۰

Resident Evil 2 به احتمال زیاد برترین بازسازی‌ای است که تاکنون ساخته شده است و واقعا پیدا کردن رقیبی برای آن مشکل است.

Eurogamer Italy

۹۰

بازسازی Resident Evil 2 تحولی عظیم در واژه‌ی بازسازی ایجاد می‌کند. یک بازی مدرن یک ریشه‌های خود را فراموش نکرده است و همان روح بیست سال پیش خود را حفظ کرده است و توانایی جذب انواع مخاطبان تازه و قدیم را دارد.

Game Spot

۹۰

با وجود ریشه‌‌های قدیمی Resident Evil 2، سازندگان توانسته‌اند با بهبود و کار بروی المان‌های آشنای سبک ترسناک تجربه‌ای نو و مستقل ارائه دهند.

CG Magazine

۸۵

Resident Evil 2 در قرار دادن مخاطب در موقعیت‌هایی تنگاتنگ و ناامن موفق است و دائما او را در مبارزاتی دشوار و سنگین قرار می‌دهد.

Resident Evil 2

Digital Trends

۸۰

با وجود بودن جای بیشتر برای بهبود روند داستانی بازی، می‌توان کار کپکام در Resident Evil 2 را ارزشمند و خود بازی را بازسازی‌ای تحسین برانگیز از یک عنوان کلاسیک دانست. المان‌های ترس، محیط‌های کلاسیک و صحنه‌های داستانی بازی دست نخورده باقی مانده‌اند. با وجود بروز رسانی مناسبی بر صداگذاری‌های و افزودن افکت‌های جدید، دنیای بازی بسیار واقعی‌تر و زنده‌تر به نظر می‌رسد. اگر قسمت هفتم امکان تغییر سبک این فرنچایز به اول شخص را ارائه می‌داد، این عنوان نشان می‌دهد که کپکام در همان فرمول اثبات شده‌ی خود نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

Games Radar +

۸۰

برداشتی زیبا و زنده از عنوان اصلی که هم به عنوان یک بازسازی و هم به عنوان یک بازی کاملا جدید موفق عمل می‌کند.

دسته بندی
اخباراخبار بازیایکس باکسپلتفرم هاپلی استیشنکامپیوترمطالبمقالاتنقد و بررسینقد و بررسی بازی

2 دیدگاه

مطالب مرتبط