پلی استیشن ۴

میزان فروش پلی استیشن ۴ به ۹۰ میلیون رسید

فروش فوق العاده سونی با پلی استیشن 4

به گزارش ایستگاه بازی به نقل از ویدئوگیمر، شرکت سونی سال ۲۰۱۳ نخستین بار بود که کنسول نسل هشتمی پلی استیشن ۴ را معرفی و عرضه کرد. کنسولی که همزان با عرضه آن چندین بازی انحصاری نیز معرفی و منتشر شدند تا در هنگام انتشار عناوین بزرگی اجرا شوند.

تاکنون سونی در سال‌های گذشته مجموع فروش جهانی پلی استیشن ۴ را اعلام کرد که درهر بار رکوردشکنی‌هایی داشته و ایکس باکس وان مایکروسافت را از رده خارج می‌ساخت. شرکت Sony Interactive Entertainment اعلام کرد تا تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۸ بیش از ۹۰ میلیون دستگاه پلی استیشن ۴ به فروش رسیده که این میزان در نوع خود فوق العاده است.

البته پیشتر این شرکت ژاپنی اعلام کرده بود که مجموع فروش این کنسول نسل هشتمی به ۸۵ میلیون واحد رسیده است. براساس آمار مالی اعلامی سونی، در طول تعطیلات بیش از ۵٫۶ میلیون دستگاه کنسول پلی استیشن ۴ به فروش رسیده است و همچنین ۵۰ میلیون بازی نیز عرضه شد.

این تعداد فروش بازی مجموع بازی‌های کنسول پلی استیشن ۴ از سال ۲۰۱۳ را به ۸۷۶ میلیون نسخه می‌رساند. درباره فروش بازی‌های انحصاری کنسول پلی استیشن ۴، بازی Spider-Man موفق شد تاکنون ۹ میلیون نسخه به فروش برساند. John Kodera مدیر SIE اظهار داشت که هر سال بر تعداد کاربران پلی استیشن نتورک در حال افزوده شدن است و این تعداد در پایان ۲۰۱۸ به ۹۰ میلیون نفر رسید.

متاسفانه سونی از E3 2019 انصراف داده و پیش بینی می‌شود فروش بیشتری در سال جاری مشاهده کنیم. گفته شده کنسول پلی استیشن ۵ نیز اواخر سال ۲۰۱۹ معرفی خواهد شد و سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه می گردد. به هر حال جهت کسب اطلاعات بیشتر به پلی استیشن بلاگ سونی مراجعه کنید.

دسته بندی
اخبار بازیاخبار کوتاهمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط