معرفی فیلم Fargo

معرفی فیلم Fargo | قتل‌های یخ زده

درامی جنایی از نوع برادران کوئن

داکوتای شمالی جای خطرناکی‌ست، حداقل برادران کوئن اینطور می‌پندارند. Fargo هفتمین فیلم برادران کوئن است که در سال ۱۹۹۶ اکران شد و توانست نظر منتقدان و مخاطبین را جذب کند. شاید در این فیلم ستارگان بزرگ آن روزهای هالیوود ایفای نقش نمی‌کنند، اما بازی هر یک از آن‌ها شما را شگفت زده می‌کند. با معرفی فیلم Fargo با سایت ایستگاه بازی همراه باشید.

خلاصه داستان

معرفی فیلم Fargo

اتفاقات فیلم Fargo در سال ۱۹۸۷ در Minnesota اتفاق می‌افتد، جایی که Jerry Lundegaard برای پرداختن بدهی‌اش تا دزدین همسر خویش برای اخاذی از پدرزن پولدارش پیش می‌رود و دو دزد که از طرف مکانیکش به او معرفی شده بودند را استخدام می‌کند. اما هیچ وقت نقشه شما آن طور که برنامه ریزی کرده بودید پیش نمی‌رود و حدس زدن آن سخت نیست که نقشه‌ی Jerry داستان ما نیز از این مورد استثنا نیست.

معرفی کارگردان و بازیگران

معرفی فیلم Fargo

Joel Coen و برادرش Ethan Coen که به برادران کوئن معروف‌اند کارگردان، نویسنده و تهیه کننده‌ی مشهور آمریکایی هستند که در کارنامه‌ی خود فیلم‌های فوق العاده بسیاری دارند و نامزد ۱۳ جایزه اسکار شده‌اند. از فیلم‌های این دو برادر می‌توان به Fargo، The Big Lebowski، Miller’s Crossing، True Grit، No Country For Old Men و بسیاری فیلم‌های دیگر اشاره کرد که هر کدام در جای خود مستحق تحسین‌های بسیارند. آن‌ها برای فیلم Fargo برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم‌نامه شدند و این اثر به راستی یک فیلم منحصر به فرد است، خصوصا در بخش فیلم‌نامه.

معرفی فیلم Fargo

یکی از ستاره‌های این فیلم Frances Louise McDormand است که در اولین فیلم برادران کوئن ایفای نقش کرد و به یکی از بازیگران ثابت این دو تبدیل شد. او برای فیلم Fargo برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شد و همچنین جزو معدود بازیگرانی‌ست که لقب Triple Crown of Acting را دریافت کرده است. این لقب به کسانی که سه جایزه‌ی Academy Awards(اسکار)، Primetime Emmy Awards و Tony Award را دریافت کرده‌اند اعطا می‌شود. ستاره‌ی دیگر فیلم Fargo آقای William Hall Macy Jr. است که نقش Jerry Lundegaard را بازی می‌کند و یکی از درخشان‌ترین اجراهای دوران کاریش را به مخاطب ارائه می‌دهد. ایشان بیشتر در فیلم‌های کوچک و Indie ایفای نقش می‌کنند هرچند که چند فیلم بزرگ را نیز در کارنامه خود دارند.

چرا باید این فیلم را ببینیم؟

معرفی فیلم Fargo

فیلم Fargo به چند دلیل یکی از شاهکارهای برادران کوئن است. فیلمی که نامزد اسکار بهترین هنرپیشه دوم مرد، بهترین فیلمبرداری، بهترین کارگردانی، بهترین تدوین و برنده بهترین فیلم، بهترین هنرپیشه زن و فیلمنامه باشد ارزش دیدن دارد. Fargo به معنای واقعی کلمه، بدیع است. فیلم‌نامه‌ای که کم از یک رمان پرفروش ندارد و بازی گرفتن از بازیگرانی نه چندان مطرح اما قوی و ساختار روایی بدون عیب خود همه دلیل بر بکر بودن این فیلم هستند. Fargo همچنین یکی از بهترین کمدی‌‌های تلخ تاریخ سینماست که می‌تواند هم رده‌ی ساخته‌ی فوق العاده‌ی کوبریک، Dr. Strangelove قرار بگیرد. Fargo تلفیق استادانه‌ی کمدی، خشونت و حتی وحشت است که با سبک دیالوگ گویی منحصر به فرد خود یک معجون بسیار قدرتمند را می‌سازد و در کل یکی از بهترین ساخته‌های برادران کوئن است.

دسته بندی
سینمامطالبمعرفیمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط