بازی Mega Man 11

معرفی بازی Mega Man 11 | بازگشت مرد آبی‌رنگ

یازدهمین نسخه از این سری قرار است تولد سی سالگی این فرانچایز را جشن بگیرد

در سالگرد ۳۰ سالگی Mega Man – عنوانی که اولین بازی کنسولی Capcom بود، قرار است که این سری به زندگی برگردد و جانی دوباره بگیرد. اولین شماره این سری در سال ۱۹۸۷ برای کنسول NES منتشر شد و بعد از آن بیشتر از ۵۰ عنوان از این سری ساخته شد که در سال ۲۰۱۵ این سری بیش از ۳۰ میلیون نسخه در جهان فروخته است. اکنون بعد از ۳۰ سال، یازدهمین نسخه از این سری قرار است تولد سی سالگی این فرانچایز را جشن بگیرد و البته یک عنوان خوب اما متفاوت به طرفداران سری هدیه دهد. وقتی که قرار است یک فرانچایز جانی دوباره به خود بگیرد، باید با پایبندی به ریشه‌های خود عنوانی جدید عرضه کند تا حرفی برای گفتن داشته باشد و تکرار مکررات نباشد، اکنون بازی Mega Man 11 دقیقا همین قصد را دارد.

بازی Mega Man 11

وقتی که از پایبندی به ریشه‌ها حرف می‌زنیم منظورمان Mega Man 9 با آن سبک و سیاق قدیمی و ۸ بیتیش نیست بلکه Mega Man 11 دقیقا برعکس عمل کرده است و شکل و شمایل جدیدی را به سری با گرافیک Cell Shade خود آورده است. وقتی که Mega Man 9 یک Clone از عناوین قدیمی سری بود، بازی Mega Man 11 مکانیک‌های بازی را گسترش می‌دهد و این به معنی پایبندی به ریشه‌ها و در عین حال پیشرفت کردن در سری است. یکی از مکانیک‌های جدید این سری که در نمایش‌های اولیه به آن‌ها اشاره شده بود، Speed Gear و Power Gear هستند. با این‌ها می‌توانید با قدرت بیشتری شلیک کنید یا زمان را آهسته کنید، همچنین اگر صدمه دیده باشید می‌توانید یک شلیک بسیار قدرتمند انجام دهید.

بازی Mega Man 11

گرافیک بازی بسیار زیبا به نظر می‌رسد

بازی Mega Man 11 فقط گرافیک پر زرق و برق‌تر با خود به همراه نیاورده است بلکه یکی از بهترین خبیث‌های تاریخ بازی‌های ویدئویی را نیز زنده کرده است. Dr. Willy بازگشته تا باری دیگر افکار خبیث خود را اجرایی کند و در این راه تنها نیست، Block Man و کاراکتر جدید این سری، Fuse Man او را همراهی می‌کنند و شما باید از پس این دو برآیید و نحوه بازی خود را با نحوه مبارزه آن‌ها وقف دهید. همچنین باید از قابلیت‌های جدید بازی – که توسط Dr. Willy وقتی که جوان بود اختراع شده اند، به درستی استفاده کنید و استراتژی‌های مختلفی با آن‌ها بچینید وگرنه بازی برایتان خیلی سخت خواهد شد. بازی دارای ۴ درجه سختی است اما بازی Mega Man 11 حتی در درجه سختی نرمال نیز سخت است، حتی برای کارکشته‌های این فرانچایز.

در کل همانطور که گفتم مسیری که بازی Mega Man 11 انتخاب کرده است کاملا برعکس Mega Man 9 است، این یعنی به جای این که به عقب برگردد، با پایبندی به ریشه‌ها سعی در پیشرفت این سری داشته است، حال باید دید که چقدر در این امر موفق بوده است. بازی Mega Man 11 در دوم اکتبر برای پلتفرم‌های Nintendo Switch، PlayStation 4، Xbox One منتشر می‌شود.

دسته بندی
اولین نگاهمطالبمعرفیمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط