مسابقات انتخابی تیم ملی ورزش‌های الکترونیک رشته PES2019 در WESG

باشگاه ورزش‌های الکترونیک ایستگاه بازی؛ میزبان مسابقات WESG در استان یزد

سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های الکترونیک با نام تجاری (WESG2019 (World Electronic Sports Games که تحت حمایت شرکت علی‌بابا (AliBaba) در چین برگزار می‌شود؛ در شرف شروع‌شدن است. رشته‌های اصلی این سری از مسابقه، عناوین PES2019،Dota2،Cs:Go، StarCraft2، HeartStone و VainGlory هستند. کشور ایران هم در رشته‌های StarCraft2 و PES2019 دارای سهمیه حضور در مسابقات نهایی است. اما در رشته PES2019 گرفتن سهمیه و این حضور، کمی متفاوت است.

کشور ایران در رشته PES2019 تنها دارای یک سهمیه است. این موضوع با توجه به اینکه کشور ایران در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی اندونزی ۲۰۱۸ مقام دوم را کسب کرد. و البته تلاش‌های فراوان انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک، به وقوع پیوست.

حال؛ انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک، مسابقاتی را ترتیب داده تا نماینده شایسته جمهوری اسلامی ایران، بدون شرکت در مسابقات انتخابی قاره‌ای، به مرحله فینال سومین دوره بازی‌های جهانی ور‌زش‌های الکترونیک راه یابد. علاقه‌مندان به حضور در این مسابقات، می‌توانند به سایت WESG مراجعه کنند و فرم ثبت نام شرکت در این مسابقات را تکمیل نمایند. ثبت نام این مسابقات از ۳ دی تا ۱۰ دی‌ ماه انجام می‌شود و طبق گفته مسئولین برگزاری مسابقه، ثبت نام به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. لازم به ذکر است که هزینه ثبت نام در این مسابقات، ۲۵ هزار تومان است.

روند برگزاری و انتخاب فرد شایسته بدین شکل است:

در ابتدا مسابقات استانی برگزار می‌شود که این مسابقات از تاریخ ۱۲ دی تا ۱۵ دی برگزار می‌شود و افرادی که در این مسابقه ثبت نام کرده‌اند، ابتدا باید در استان خود، سهمیه مسابقات کشوری را کسب کنند و سپس وارد مسابقات کشوری شوند.

رویداد مسابقات فینال WESG کشوری، از تاریخ ۱۸ دی تا ۲۱ دی امسال و در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران واقع در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است که تعداد نفرات حاضر در مسابقات کشوری ۱۲۸ نفر است و تنها ۹ نفر از این افراد، از قبل سهمیه حضور در مرحله فینال کشوری را از سمت انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک دریافت کرده‌اند. تعداد ۲ سهم از این تعداد، مربوط می‌شود به آقایان رضا نوبخت و حسن پاجانی که مدال‌آوران مسابقات آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ بودند و ۷ نفر دیگر مربوط به نفرات اول تا هفتم آریوکاپ می‌شوند.

باشگاه‌ ورزش‌‌های الکترونیک ایستگاه بازی واقع در شهر یزد، میدان نعل اسبی، طبقه زیرین بانک صادرات، میزبان مسابقات WESG در استان یزد است.

قابل توجه افرادی که علاقه‌مند به شرکت در این رویداد هستند؛ شما می‌توانید برای ثبت نام به وبسایت WESG مراجعه کنید و سپس برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره تلفن: ۰۹۱۲۲۲۰۳۲۹۷۶ آقای نایینی در تماس باشید.

 

دسته بندی
Esportاخباراخبار گیم نتاخبار مسابقاتگیم نتمسابقهمطالبورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط