مرگ قریب الوقوع بازی‌های ویدئویی بر روی رایانه‌های شخصی

رایانه‌های شخصی و استقبال کم از آنها

به گزارش وب سایت ایستگاه بازی به نقل از wccftech، موضوعی که مدت‌هاست ذهن صنعت بازی‌های ویدئویی را به خودش مشغول کرده است، مرگ تدریجی بازی‌های ویدئویی بر روی رایانه‌های شخصی است. از این‌رو چند وقت یکبار یکسری اخبار و اطلاعات در این زمینه منتشر می‌شود که نشان می‌دهد روز به روز از میزان تعداد گیمرهایی که با استفاده از رایانه‌های شخصی خود بازی‌های ویدئویی را تجربه می‌کنند کمتر و کمتر می‌شود. این جریان همچنان ادامه پیدا خواهد کرد تا روزی که شاهد قطع ارتباط کامل بین دنیای بازی‌های ویدئویی با دنیای رایانه‌های شخصی باشیم.

آخرین خبری که در این زمینه منتشر شد توسط سازمان تحقیقات جان پدی یا JPR  بود که بر اساس تحقیقاتی که این سازمان انجام داده است، از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲، تعداد ۲۰ میلیون نفر از کاربران رایانه‌های شخصی برای تجربه بازی‌های ویدئویی مختلف به کنسول‌های بازی کوچ خواهند کرد.

یکی از مدیران تحقیقات JPR در این زمینه گفته است:

از آن‌جایی که نوآوری و خلاقیت در بازار رایانه‌های شخصی از بین رفته، بازار این نوع دیوایس‌ها در حال سقوط است. در حال حاضر اگر صنعت رایانه‌های رومیزی بخواهد در زمینه تجربه بازی‌های ویدئویی رشد و توسعه پیدا کند باید از خلاقیت بیشتری استفاده کند. با وجود اینکه هنوز تا مرحله خطر فرصت باقیست اما پیش‌بینی‌های صورت گرفته بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه داشته‌ایم نشان می‌دهد که کنسول‌های بازی در حال جذب کاربران رایانه‌های شخصی هستند از این‌رو احتمال سقوط کامل رایانه‌های شخصی در صنعت بازی‌های ویدئویی در آینده وجود دارد.

از آنجایی که کنسول‌های بازی از گذشته تاکنون پیشرفت‌های چشم‌گیری را تجربه کرده‌اند کاملا طبیعی است که نسبت به رایانه‌های شخصی که تغییرات آنچنان زیادی در زمینه بازی‌های ویدئویی بر روی آن‌ها اعمال نشده است از تعداد کاربران بیشتری برخوردار باشند. بنابراین می‌توان یکی از دلایل سقوط رایانه‌های شخصی در صنعت گیم را پیشی‌گرفتن کنسول‌های بازی از آن‌ها دانست.

آنالیزور ارشد صنعت بازی در تحقیقات JPR گفته است:

کنسول‌های بازی روز به روز در حال پیشرفت هستند به‌گونه‌ای که نسل جدید آن‌ها نیز در راه است اما در مقابل رایانه‌های شخصی بدون اینکه ایده و نوآوری در آن‌ها نسبت به صنعت گیم شکل بگیرد در حال سقوط در صنعت گیم هستند به‌گونه‌ای که در ۵ سال آینده صدها میلیون نفر بازی‌های ویدئویی را بر روی کنسول‌های بازی تجربه خواهند کرد.

دسته بندی
اخباراخبار بازیمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط