مروری بر بهترین نمایش های بازی ها در رویداد E3 2019

رویداد امسال از دیدگاه بسیاری از مخاطبان و اهالی صنعت بازی به لطف غیبت کمپانی سونی آن هیجان گذشته‌ی خود را نداشت

چند روز از اتمام رویداد مهم E3 2019 می‌گذرد و اکنون زمان مناسبی برای بررسی عناوین متعدد به نمایش درآمده از آن است. رویداد امسال از دیدگاه بسیاری از مخاطبان و اهالی صنعت بازی به لطف غیبت کمپانی سونی آن هیجان گذشته‌ی خود را نداشت.  در ادامه به مهم‌ترین بازی‌هایی که در این رویداد به آن‌ها پرداخته شد می‌پردازیم.

مطلب مرتبط: دانلود تمام کنفرانس های مهم رویداد E3 2019

The Legend of Zelda Breath of the Wild sequel

پلتفرم: Nintendo Swtich

تاریخ انتشار: نامعلوم

تصویری از شخصیت‌های Link و Zelda در بازی جدید Zelda

ایجاد شگفتی با معرفی دنباله‌ای بر یکی از محبوب‌ترین، پر فروش‌ترین و زیباترین بازی‌های سال‌های اخیر دنیای سرگرمی تنها از عهده‌ی نینتندو برمی‌آید. این بازی در اواخر استریم این کمپانی تحت عنوان Nintendo Direct به نمایش درآمد و موجب حبس شدن نفس تمامی بینندگان این استریم شد. بسیاری از مخاطبان از آن زمان به زدن حدس و گمان در مورد این بازی مشغول شده و از الان برای آن هیجان‌زده هستند. گشت و گذار در سرزمین هیرول پس از آزادی آن از چنگال‌های Ganon چگونه خواهد بود؟ نیروی شیطانی جدید چه خواهد بود؟ آیا بالاخره خواهیم توانست در نفش زلدا بازی کنیم؟ این‌ها سوالات هیجان‌انگیزی هستند که با نمایش طوفانی این بازی در جریان رویداد E3 ایجاد شدند و با توجه به شایعات موجود باید زمانی کمی برای مشخص شدن جزییات دقیق این بازی صبر کنیم.

Star Wars Jedi Fallen Order

پلتفرم‌ها: PC, PS4, Xbox One

تاریخ انتشار: ۱۵ نوامبر سال جاری

Star Wars

سکانسی جذاب از تریلر بازی Star Wars Jedi Fallen Order

این بازی را می‌توان یکی از مورد انتظارترین عناوین حاضر در جریان E3 2019 دانست و نمایش گیم‌پلی آن نیز با استقبال مخاطبان روبرو شد. قهرمان بازی جوان شجاعی به نام Cal Kestis، یک پادوان سابق و یکی از بازماندگان Order 66 است. این نمایش او را در سیاره‌ی Kashyyk، خانه‌ی ووکی‌ها در حال مبارزه با سربازان امپراطوری نشان می‌داد. در بازی روبات همراهی به نام BD-1 حضور دارد که تاثیر مستقیمی در گیم‌پلی بازی خواهد داشت. این تریلر با رسیدن قهرمان بازی به دشمنی قدرتمند، که انتظار می‌رود باس فایت باشد، به اتمام رسید. در این نمایش می‌توان الهام گرفتن سازندگان بازی را از آثاری چون سری Soulsbourne و سری بازی‌های متروید را به وضوح مشاهده نمود. آیا این بازی پس از سال‌ها تجربه‌ای مناسب از حضور در دنیای غنی Star Wars را به مخاطبان ارائه خواهد داد؟

Death Stranding

پلتفرم‌ها: PS4, PC

تاریخ انتشار: ۸ نوامبر سال جاری

Death Stranding

نورمن ریداس در بازی Death Stranding

سونی طی حرکتی هوشمندانه با وجود غیبت در رویداد E3 2019 جزییات زیادی را از یکی از مهم‌ترین عناوین انحصاری خود در سال جاری، بازی مورد انتظار Death Stranding، به نمایش گذاشت و با این کار توانست علی‌رغم کناره گیری از این رویداد حضوری مناسب بر زبان‌های مخاطبان داشته باشد. این اطلاعات در قالب ویدیویی نه دقیقه‌ای که نخستین چشمه‌ها از ساختار گیم‌پلی بازی را در کنار اطلاعاتی مناسب از قالب کلی روایی آن را نشان می‌داد، منتشر شدند. این بازی همچنان گیج‌کننده و مرموز به نظر می‌رسد با این حال مخاطبان دنیای بازی در سراسر جهان بی‌صبرانه منتظر تجربه‌ی جدیدترین اثر هیدئو کوجیما هستند.

Baldur’s Gate 3

پلتفرم‌ها: PS4, PC, Google Stadia, Xbox One

تاریخ انتشار: نامعلوم

Baldur's Gate 3

کشتن این دشمن چندش آور بسیار لذت بخش خواهد بود!

بازی‌های اصلی سری Baldur’s Gate از عناوین کلاسیک دنیای بازی هستند به طوری که با وجود عدم حضور  چندین ساله در عرصه‌ی دنیای بازی کمتر کسی که نام پر آوازه‌ی آن‌ها را نشنیده باشد. این بازی‌ها اساسا نسخه‌ی ویدیویی بازی‌ رومیزی Dungeons & Dragons هستند. بازی‌هایی عمیق و زیبا در سبک نقش‌آفرینی با زاویه‌ی دوربین ایزومتریک که نام استودیوی Bioware را به عنوان متخصص سبک نقش‌آفرینی بر سر زبان‌ها انداختند.

این بازی‌ها اساسا نسخه‌ی ویدیویی بازی‌ رومیزی Dungeons & Dragons هستند

حال و پس از گذشت چند دهه استودیوی خوشنام Larian که سابقه‌ی ساخت عناوین بی‌نظیر Divinity Original Sin را در کارنامه‌ی خود دارد قصد ادامه‌ی این سری را با ساختن سومین قسمت آن دارد. باید دید که این استودیوی موفق خواهد توانست موفقیت‌های گذشته‌ی خود را در ساخت دنباله‌ای بر یکی از غنی‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌های نقش‌آفرینی تکرار کند یا خیر.

Final Fantasy 7 Remake

پلتفرم‌: PS4

تاریخ انتشار: ۳ مارس سال آینده

Final Fantasy 7

مدلهای شخصیتهای بازی بسیار زیبا و واقع گرایانه طراحی شده اند.

سرانجام و با مشخص شدن تاریخ عرضه‌ی نهایی این بازی می‌توان با اطمینان گفت که این بازسازی مورد انتظار بالاخره منتشر خواهد شد.  در کنفرانس مطبوعاتی کمپانی Square Enix در جریان رویداد E3 2019 نمایشی کامل از این بازی به نمایش درآمد که با استقبال فراوان طرفداران این سری روبرو شد. در یکی از قسمت‌های این ویدیو سرانجام از چگونگی مبارزات بازی رونمایی شد. در این مبارزه کلود در کنار برت به مبارزه با یکی از باس‌های بازی می‌پرداختند. علاوه بر این از شخصیت Tifa نیز رونمایی شد. به نظر می‌رسد که مبارزات این بازی شباهت زیادی به مبارزات بازی Final Fantasy XV داشته و با وجود تمرکز بر مبارزات همزمان شامل یک حالت تاکتیکی نیز می‌شوند.

Wasteland 3

پلتفرم‌ها: PC, Xbox One

تاریخ انتشار: نامعلوم

Wasteland 3

طراحی محیطهای بازی بسیار زیبا و نفسگیر است

بازی Wasteland 2 را می‌توان بازگشتی غیرمنتظره برای فرنچایزی فراموش شده دانست. این بازی تجربه‌ای زیبا از سبک نقش آفرینی و مبارزات تاکتیکی در دنیایی آخرالزمانی و خطرناک را ارائه داد. حال قسمت سوم این سری می‌خواهد تجربه‌ای بسیار عجیب‌تر را برای مخاطبان به ارمغان بیاورد. بر طبق تریلر نمایش داده شده از این بازی به نظر می‌رسد که سازندگان ماجراهای آن را از آریزونای آفتابی به کلورادو‌ی برفی برده‌اند. این ایالت در بازی تحت سلطه‌ی گروه‌هایی افسار گسیخه و روان‌پریش می‌باشد که شامل روبات‌های عنکبوتی بزرگ، ارتشی از دشمنان با گریم دلقک و مردی با ماسک کشتی‌گیرها می‌شوند.

قسمت سوم این سری می‌خواهد تجربه‌ای بسیار عجیب‌تر را برای مخاطبان به ارمغان بیاورد

به نظر می‌رسد که قالب کلی بازی نسبت به نسخه‌ی دوم عجیب‌تر بوده و از جدیت و تاریکی آن تا حدی کاسته شده باشد. با این حال مبارزات بازی تغییر چندانی نکرده و حالت دشوار و سرگرم‌کننده‌ی خود را حفظ کرده‌اند.

Watch Dogs Legion

پلتفرم‌ها: PS4, Xbox One, PC, Google Stadia

تاریخ انتشار: ۶ مارس سال آینده

Watchdogs Legion

در این بازی هر مخاطببی میتواند گروه انقلابی مخصوص به خود را داشته باشد

بسیاری از مخاطبان انتظار رونمایی از سومین قسمت از فرنچایز Watch Dogs را در رویداد E3 2019 داشتند و Ubisoft با نمایش بازی Watch Dogs Legion به خوبی به انتظارات آن‌ها پاسخ داد. این بازی در لندن در آینده‌ای نزدیک روایت می‌شود. قرار داد سیاسی Brexit باعث ایجاد آشوب و هرج و مرج در خیابان‌های این شهر شده و لندن در این بازی یادآور شهرهای دیستوپیایی آثار علمی تخیلی است. مخاطبان در این بازی می‌توانند تیم مورد علاقه‌ی خود را با افراد منتخبشان تشکیل دهند.

لندن در این بازی یادآور شهرهای دیستوپیایی آثار علمی تخیلی است

شخصیت‌های بسیار متنوع و بعضا عجیبی در این بازی قابل انتخاب هستند که از مادربزرگ‌هایی ورزشکار گرفته تا گنگسترهای خیابانی را شامل می‌شوند. شما می‌توانید در یک زمان تا ۲۰ مامور فعال داشته باشید و با تمرین دادن آن‌ها به مبارزه با حکومتی ناتوان و ارتشی خصوصی به نام Albion بپردازید. در این بازی همان‌طور که انتظار می‌رود تکنولوژی نقش مهمی دارد و پر رفت و آمد بودن لندن آن را به بهشتی برای هکرها تبدیل کرده است.

Doom Eternal

پلتفرم‌ها: PC, PS4, Xbox One, Google Stadia

تاریخ انتشار: ۲۲ نوامبر سال جاری

DOOM Infinite

شاید بتوان DOOM را سرگرم کننده ترین بازی نسل حاضر دانست

این بازی را می‌توان یکی از اساسی‌ترین دنباله‌های تاریخ صنعت سرگرمی دانست. سه سال از عرضه‌ی بازی بی‌نظیر DOOM می‌گذرد، شوتری عالی و راضی‌کننده که مخاطبان را خواستار انتشار ادامه‌ای بر خود کرد. در نمایش جدید بازی در جریان رویداد E3 2019 تاریخ انتشار این بازی نیز مشخص شد و با توجه به آن باید چند ماه دیگر برای قلع و قمع اهریمن‌ها صبر کنیم.

Halo Infinite

پلتفرم‌ها: Xbox Project Scarlett, Xbox One, PC

تاریخ انتشار: سال آینده

Halo Infinite

آیا سازندگان خواهند توانستند اثری در حد و اندازه های نخستین Halo ارائه دهند؟

جدیدترین تریلر آخرین قسمت از سری بازی‌های محبوب Halo اطلاعات قابل توجهی را به نمایش گذاشت. در این بازی بار دیگر پس از رویدادهای بازی Halo 5 شاهد بازگشت مسترچیف افسانه‌ای در زره قدیمیش خواهیم بود. یکی از مهم‌ترین بخش‌های حضور این بازی در کنفرانس مطبوعاتی مایکروسافت در جریان رویداد E3 2019 مشخص شدن آن حضور آن به عنوان یکی از بازی‌های لانچ کنسول نسل بعدی این کمپانی، Project Scarlett، بود. آخرین زمانی که یکی از بازی‌های این فرنچایز چنین وظیفه‌ای داشت به نخستین عنوان آن برمی‌گردد و این موضوع بر هیجان مخاطبانی که بی‌صبرانه منتظر تجربه‌ی این بازی هستند می‌افزاید.

Gears 5

پلتفرم‌ها: PC, Xbox One

تاریخ انتشار: ۶ سپتامبر سال جاری

Gears 5

پاییز امسال مخاطبان بار دیگر به کشتار لوکاستهای دهشتناک خواهند پرداخت

نمایش این بازی را می‌توان نقطه‌ی عطف کنفرانس مطبوعاتی مایکروسافت در رویداد E3 2019 دانست. تریلر این بازی طبق سنت این سری ابتدا به روایت ساختار و بستر کلی داستان بازی پرداخت و شخصیت اصلی بازی را در حال درگیری با مسائلی چون هویت خویش و خاطرات دوستان، یاران و ملکه‌ی لوکاست‌ها نشان داد. سپس مبارزات و بخش‌های هیجان‌انگیز بازی طی تریلری سینمایی به نمایش درآمدند. علاوه بر این حالت چند نفره‌ی همکاری جدیدی به بازی اضافه شده است که به نظر می‌رسد که بتواند ساعت‌ها مخاطبان را سرگرم کند.

Elden Ring

پلتفرم‌ها: PC, PS4, Xbox One

تاریخ انتشار: نامعلوم

Elden Ring

امضای خاص و جذاب استودیوی From Software در تک تک سکانسهای تریلر وجود داشت

جدیدترین بازی استودیوی مشهور و موفق From Software با همکاری یکی از مهم‌ترین فانتزی‌نویسان معاصر، جورج آر آر مارتین، با الهام از اساطیر اسکاندیناوی در حال ساخت است. تریلر این بازی بسیار مرموز بود و شامل سکانس‌های عجیبی چون ساخت وسیله‌ای مرگبار به دست آهنگری رو به مرگ و دیگر صحنه‌های تاریک میشد به طوری که می‌توان به راحتی امضای استودیوی From Software را بر آن مشاهده کرد. وظیفه‌ی خلق و کارگردانی این عنوان بر عهده‌ی هیدتاکا میازاکی بوده و به نظر می‌رسد که باید انتظار عنوان ماندگار دیگری را داشته باشیم.

Cyberpunk 2077

پلتفرم‌ها: PC, PS4, Xbox One

تاریخ انتشار: ۱۶ آوریل سال آینده

Cyberpunk 2077

شخصیت Johnny Silverhand با بازی کیانو ریوز راهنما و همراه مخاطبان در طول بازی خواهد بود

این بازی را می‌توان به راحتی مورد انتظارترین عنوان این سال‌ها دانست به طوری که حتی اگر تنها از تاریخ انتشار آن رونمایی می‌شد نیز با استقبال فراوان مخاطبان روبرو می‌گشت. با این حال استودیوی خوش ذوق CD Projekt Red تصمیم گرفت با استفاده از بازیگر محبوب این روزهای هالیوود، کیانو ریوز، و به صورت زنده از تاریخ عرضه‌ی آن رونمایی کند. این موضوع باعث شد تا مخاطبان از عدم نمایش بخش جدیدی از گیم‌پلی بازی ناراضی نباشند. علاوه بر این سازندگان نمایش‌های متعددی از این بازی را در پشت درهای بسته نیز برگزار کرده‌اند. با این حال هنوز زمان زیادی تا عرضه‌ی زیاد بازی مانده است.

 

دسته بندی
E3 2019گزارشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط