مایکروسافت در آستانه‌ی خرید Obsidian Entertainment

با ایستگاه بازی همراه باشید

طبق شایعات مایکروسافت به شدت در پی خرید کمپانی تحسین شده‌ی Obsidian، سازنده‌ی عناوین ماندگاری چون Star Wars Knights of the Old Republic 2، Fallout New Vegas و Pillars of Eternity است.

طبق گزارشات وبسایت Kotaku، سه نفر رخ دادن این معامله را تایید کرده‌اند و یکی از آن‌ها اذعان داشته که این موضوع دیر یا زود خواهد داشت اما سوخت و سوز خیر.

Obsidian از زمان تاسیس خود در سال ۲۰۰۳ مستقل بوده و صحبت از خرید آن توسط کمپانی بزرگی چون مایکروسافت کمی عجیب است. با این حال طبق گزارشات Kotaku آن‌ها طی سال‌ها با رکود مالی روبرو بوده‌‌اند به طوری که در سال ۲۰۱۲ با کنسل شدن عنوان انحصاری Stormlands توسط مایکروسافت به معرض ورشکستگی هم رسیدند.

با این که طی چند سال اخیر و با وجود موفقیت سری PoE آن‌ها از آن موقعیت نجات پیدا کرده‌اند، اما پیوستن به مایکروسافت می‌توان Obsidian را به پایداری‌ای بی سابقه برساند.

اگر این اخبار درست باشند، Obsidian پس از Playground Games، Undead Labs، Compulsion Games و Ninja Theory پنجمین استودیوی مستقل خریداری شده توسط مایکروسفات خواهد بود.

هیچ کدام از دو طرف این قرار داد این شایعات را تایید و یا تکذیب نکرده‌اند؛ با این حال و با توجه به معتبر بودن منابع به نظر می‌رسد که باید منتظر اعلانی رسمی باشیم.

دسته بندی
اخباراخبار بازیمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط