بازی Red Dead Redemption 2

در آستانه انتشار قسمت دوم Red Dead Redemption : چرا این ۲۴ روز باقیمانده یکی از طولانی‌ترین دوران گیمینگ محسوب می‌شود؟

Red Dead Redemption 2 آنقدر از همه جهات کامل است که هیچ بازی دیگری شاید هیچوقت نتواند تجربه وسترن رئالی آن هم به این شکل را ارائه دهد

تنها ۲۴ روز تا عرضه‌ی قسمت دوم Red Dead Redemption مانده است و در چنین فرصتی «راک استار» تصمیم گرفته تا تمامی ورق‌ها را رو کند تا به همگی ثابت کند که چرا این ۲۴ روز باقیمانده یکی از طولانی‌ترین دوران گیمینگ برای مخاطبین محسوب می‌شود.

بازی Red Dead Redemption 2
دومین تریلر گیم‌پلی بازی که دیروز مصادف اول اُکتبر منتشر شد بخش اعظمی از فعالیت‌های مختص به بازی را پوشش داد. جدا از فعالیت‌های مختلفی که در دنیای Red Dead Redemption ۲ می‌توانیم سر خود را به آن گرم کنیم در این تریلر شاهد تغییرات بسیار عمده‌ای در برخی سیستم‌ها و مکانیک‌های بازی بودیم. اول از همه مکانیک Dead Eye که استفاده از آن یکی از نقاط مثبت Red Dead Redemption بود دچار تغییرات گسترده‌ای شده است. نه تنها در این سیستم می‌توانیم زمان را آهسته و دشمنان را هدف‌گیری کنیم، بلکه اکنون با ورود به Dead Eye می‌توان نقاط حساس دشمنان را با یک هایلایت بر روی بدنشان مشاهده کنیم. چنین امری باعث می‌شود تا با شلیک به این نقاط بتوانیم راحت‌تر از شر دشمنان راحت شویم. یکی از بخش‌های جدیدی که به بازی اضافه شده است حالت «اول شخص» است که خب همانطور که از نامش پیداست دوربین بازی از سوم شخص به اول شخص تغییر پیدا میکند تا یک تجربه متفاوت از بازی داشته باشید. راک استار از حالت اول شخص GTA V بازخورد مثبتی را دریافت کرده بود و اکنون با چنین رویکردی آن را به Red Dead Redemption ۲ اضافه کرده است.

Red Dead Redemption 2 را به صورت اول شخص تجربه کنید
اما در این یادداشت من مشاهدات ساده از یک تریلر ۴ دقیقه‌ای را نمی‌خواهم دوباره شرح دهم. هرچند که دوست دارم اضافه کنم در Red Dead Redemption ما می‌توانستیم یک «جایزه بگیر» باشیم و اهداف را زنده یا مرده تحویل دهیم تا دخل و خرج «جان مارستون» را در بیاید. اینجا هم چنین سنتی حفظ شده است اما اگر قرار باشد در دنیای Red Dead Redemption 2 زیاد شیطنت کنید برای سَر شما نیز جایزه تعیین می‌شود و جایزه بگیران مختلفی به دنبال کشتن یا دستگیری شما خواهند بود.
با دیدن تریلرهای GTA V خیلی‌ها احساس می‌کردند که این بازی نقطه اوج کارنامه راک استار محسوب می‌شود. اما Red Dead Redemption 2 با چنین تریلر‌ها و اخبار متعددی که پیرامونش منتشر می‌شود چنین فرضیه‌ای را غلط شمرده و ثابت می‌کند چرا راک استار یگانه سازنده‌ی بازی‌های AAA درست و درمان است. سری Red Dead Redemption از همان اول هم گفته بود که قرار نیست یک GTA با حال و هوای غرب وحشی باشد و این عمل را در قسمت اول تا حد زیادی ثابت کرد. اما به نظر می‌رسد که Red Dead Redemption 2 یک هویت درست و درمان برای یک بازی درست و درمان است. حتی در همین تریلر دوم هم راک استار بار دیگر وام گیری و اشاره به فیلم‌های برجسته ژانر وسترن را مشاهده کرد. نمایی که در تریلر اشاره می‌شود که می‌توانید با گروه خودتان به انواع و اقسام خلاف‌ها بپردازید بی شباهت به شاهکار وسترن The Wild Bunch نبود. من احساس می‌کنم که با آمدن RDR2 شاید کمتر سازنده‌ای به خودش اجازه ساخت بازی وسترن را دهد. نه از این بابت که Red Dead Redemption 2 وجود دارد. بلکه Red Dead Redemption 2 آنقدر از همه جهات کامل است که هیچ بازی دیگری شاید هیچوقت نتواند تجربه وسترن رئالی آن هم به این شکل را ارائه دهد. هرچند شاید این حرف من بعدها نقض شود و از این نقض هم خوشحال شوم. زیرا وسترن همیشه یکی از ژانرهای محبوبم چه در بازی و چه در فیلم بوده است.

باید در این ۲۴ روز باقیمانده منتظر اتفاقات هیجان‌انگیزی از سوی راک استار باشیم. مطمئنا حجم بسیار بالایی از محتوای بازی برای نمایش باقیمانده است و از این بابت راک استار تعللی نخواهد کرد و نمایش‌های خیرکننده‌ی دیگری را در سر دارد. هرچند که خیلی چیزهای دیگر را زمان عرضه و یا برعهده مخاطب خود میگذارند تا کشف و پیدا شوند.

دسته بندی
ایکس باکسپلی استیشندسته‌بندی نشدهمطالبمقالاتیادداشتیادداشت

یک دیدگاه

مطالب مرتبط