Apex

قابلیت Cross Platform بازی Apex Legends | همه مواردی که تاکنون می‌دانیم

آیا بازی Apex Legends قابلیت‌های Cross Progress یا Cross Purchases را ارائه می‌دهد؟

این که بازی Apex legends قابلیت Cross Platform دارد یا خیر یکی از پر تعدادترین سوالاتی بود که در باره این بازی رایگان و Free-to-play پرسیده شد. بین این که این بازی روی چندین پلتفرم مختلف مختلف به صورت همزمان منتشر شد، بازی‌های سبک بتل رویال از قابلیت کراس پلتفرم پشتیبانی می‌کنند (برای مثال بازی Fortnite) و این که هم‌اکنون این بازی بسیار پرطرفدار است، همه طرفداران بازی Apex Legends می‌خواهند که این بازی را با دوستانشان بازی کنند و درباره پلتفرم بازی هی نگرانی نداشته باشند. خبر خوب این است که قابلیت Cross Platform برای بازی Apex legends وجود دارد اما این که کی این قابلیت منتشر می‌شود را نمی‌دانیم. این چیزی‌ست که تاکنون می‌دانیم.

آیا بازی Apex Legends از قابلیت Cross Platform پشتیبانی می‌کند؟

جواب کوتاه همانطور که اشاره کردیم مثبت است، اما نه هم‌اکنون.

مطلب مرتبط: راهنمای بازی Apex | هر چه برای زنده ماندن لازم است بدانید! 

در یک مصاحبه با سایت یوروگیمر درست قبل از این که این بازی منتشر شود، استودیوی Respawn توضیح داد که قابلیت کراس پلتفرم در دست ساخت است اما هیچ جزئیات یا زمان انتشاری برای آن را معرفی نکرد.

آری، متاسفانه در زمان انتشار این اتفاق نمی‌افتد، تهیه کننده بازی اقای Drew McCoy گفت، ولی ما برای این که مخاطبان این بازی قادر باشند که با دوستانشان روی پلتفرم‌های متفاوت به تجربه بازی بپردازند نقشه‌هایی داریم. اما متاسفانه زمان انتشاری برای آن در دست نداریم.

با این که رودمپ بازی برای سال آینده مشخص شده است، ممکن است که سازندگان بازی زمان احتمالی آن را بدانند وجود دارد، اما فعلا باید منتظر باشیم و ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد.

آیا بازی Apex Legends قابلیت‌های Cross Progress یا Cross Purchases را ارائه می‌دهد؟

با این که قابلیت کراس پلتفرم برای این بازی در دست ساخت است، اکانت و پیشرفت شما در بازی محدود به پلترفمی‌ست که روی آن بازی می‌کنید. همچنین آقای Drew McCoy توضیح داد که:

متاسفانه ما هیچ وقت نمی‌توانیم قابلیت‌های Cross Progress یا Cross Purchases را به مخاطبان ارائه دهیم که نا امید کننده است، اما به دلیل روشی که سیستم‌ها از اول تنظیم شده بودند نمی‌توانیم برایا ین قابلیت‌ها آن ها را با هم وقف دهیم.

این یعنی این که چیزهای که آنلاک می‌کنید، خریدهایی که انجام می‌دهید و آمار بازی شما محدود به هر پلتفرمی‌ست که روی ان بازی می‌کنید و این یعنی اگر شما هم روی پلتفرم PC و هم روی کنسول‌ها بازی می‌کنید، اکانت‌های شما متفاوت و موارد ذکر شده محدود به هر پلتفرم خواهد بود. پس قبل از این که هرگونه تصمیم خرج کردن پول یا زمان روی این بازی را بگیرید، پلتفرم محبوبتان را انتخاب کنید.

قابلیت کراس پلتفرم بازی Apex چگونه کار خواهد کرد؟

با وجود محدودیت اطلاعات بازی، این که چگونه قرار است این قابلیت کار کند فقط حدس و گمان است. اما می‌توان از روی دیگر بازی‌ها یک سری ایده گرفت. بازی شوتر بتل رویال دیگر این سبک، فورتنایت، که روی همه پلتفرم‌هایی که روی آن عرضه شده است قابلیت کراس پلتفرم را ارائه می‌دهد— پلتفرم‌های PS4, Xbox One, PC, Switch, iOS و اندروید—از اکانت Epic شما برای دیدن این که چه کسی در حال بازی کردن روی سیستم‌های دیگر است استفاده می‌کند. اما بازی Rocket league قرار است از سیستم RockeID برای این کار استفاده کند. ممکن است که بازی Apex legend هم از همین سیستم‌ها استفاده کند، این که به سراغ اکانت اوریجین خود بروید و واردش شوید، سپس ببیند که دوستان شما در حال انجام این بازی روی چه سیستم‌هایی هستند، سپس برای آن‌ها یک Invite بفرستد.

هرچند که فرض بر این است که این بازی بین همه پلتفرم‌هایی که روی ان عرضه شده است از این قابلیت پشتیبانی کند—PS4، Xbox One و PC— ممکن است این قابلیت به پلتفرم PC و هر کدام از پلتفرم‌های دیگر محدود شود، هر چه نباشد این قابلیت روی کنسول PS4 در فاز بتا قرار دارد. بازی Fortnite این گونه کار خود را آغاز کرد، هرچند که PlayStation زودتر اجازه بازی کردن کاربران بین PlayStation و Xbox را داد، هنوز مشخص نیست که در مورد این بازی چه اتفاقی بیفتد. در نهایت، وقتی که قابلیت Cross Platform از راه برسد، فرض نکنید که در مقابل پلیرهایی که از موس و کیبورد استفاده می‌کنند اگر روی کنسول بازی می‌کنید قرار بگیرید. به عنوان مثال بازی فورتنایت، همیشه شما را با پلیرهایی روی همان پلتفرم قرار می‌دهد تا این که شما از یک Squad کراس پلتفرم استفاده کنید ک شما را در مقابل Squadهایی با همین شرایط قرار می‌دهد.

دسته بندی
اخباراخبار بازیبازی Apexمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط