Star Wars: Episode IX

فیلم Star Wars: Episode IX | مفهوم عنوان The Rise of Skywalker

بررسی تئوری‌های موجود درمورد معنای عنوان فیلم

به تازگی اولین تریلر از فیلم Star Wars: Episode IX با عنوان The Rise of Skywalker منتشر شد، اما بسیاری از مخاطبان بخاطر معنای آن سردرگم شدند. کمپانی Lucasfilm بخاطر استفاده از عناصر بسیار رمزآلود مشهور است و با این حال، درمورد جدیدترین اپیزود جنگ ستارگان به کارگردانی جی. جی. آبرامز (J.J. Abrams) محتاطتر از همیشه برخورد کرده است. عناوین فرانچایز Star Wars معمولا برحسب لحن داستانی و مضمون اصلی فیلم انتخاب می‌شود، اما The Rise of Skywalker به چه معناست؟ در ادامه به تئوری‌های مربوط به معنی اصلی این عنوان می‌پردازیم.

ری اسکای واکر است یا این اسم را یدک خواهد کشید

گذشته و خانواده ری یکی از بربحث‌ترین مسائل این سه‌گانه است و در عنوان The Last Jedi مشخص شد که پدر و مادر او دو آدم فاسد و الکلی بودند که ری را برای پول مشروبات خود فروخته‌اند. پس می‌دانیم خانواده ری به جای آنکه ریشه افسانه‌ای داشته باشد، درواقع هیچ شخص خاصی نیستند. ممکن است آبرام در نهایت فاش کند که از طریقی ری خون اسکای واکرها را در رگ‌هایش دارد، اما این موضوع، اتفاقات رخ داده در فیلم گذشته را کاملا نادیده می‌گیرد و بدون معنای خاصی باقی می‌ماند. از طرفی احتمال دارد، ری لقب اسکای واکر را در انتهای فیلم برای خود برگزیند و همانطور که در تریلر ذکر شده است که هر نسل یک افسانه دارد، ری می‌تواند همانند اسکای واکرهای پیشین، از این لقب برای شهرت خود استفاده کند.

ری یک انجمن به نام اسکای واکر تشکیل می‌دهد

در فیلم The Last Jedi به این موضوع پرداخته شد که انجمن جدای‌ها درواقع تشکیلات خوبی نبوده است و لوک اسکای واکر به این نتیجه رسید که کهکشان بدون آنها صلح بیشتری دارد. ولی به هر حال وجود یک جدای برای نابودی شروران لازم است و باید از شکست‌های پیشین درس گرفته و راه جدیدی را آغاز کرد. ری راه و رسم قدیمی را مشاهده کرد و متوجه شد که راه و رسم جدای چقدر می‌تواند خطرساز باشد. بنابراین احتمالا ری به شخصه یک انجمن تشکیلات به نام انجمن اسکای واکر را پایه ریزی می‌کند و از آموخته‌های لوک برای ایجاد یک گروه قدرتمند و در عین حال سازنده استفاده می‌کند. این می‌تواند به هدف فیلم Star Wars: Episode IX از عنوان The Rise of Skywalker نزدیک باشد.

کایلو رن از تاریکی بیرون می‌آید

بن سولو در میان شخصیت‌های جوان فیلم، تنها عضو اصلی خانواده اسکای واکر است. در حالی که سه گانه‌های پیشین درمورد آناکین و لوک بود، فیلم‌های جدید نیز می‌تواند درمورد بن سولو و آزادی او از تاریکی باشد. خارج شدن او از تاریکی موضوعی است که از فیلم The Force Awakens بیان شده بود، بنابراین هنوز ممکن است به روشنایی بازگردد، بعنوان یک اسکای واکر قیام کرده و پالپاتین را یک بار برای همیشه نابود کند. البته چنین روند داستانی را پیش از این برای شخصیت Darth Vader مشاهده کرده بودیم. با این حال کایلو رن تصمیم دارد در تاریکی باقی بماند و حتی لیا بعنوان مادرش از او قطع امید کرده است، بنابراین قیام او بعنوان یک قهرمان، می‌تواند یکی از احتمالات بزرگ داستانی باشد.

فیلم Star Wars: Episode IX در تاریخ ۲۹ آذر (۲۰ دسامبر) اکران خواهد شد.

دسته بندی
اخبار سینماسینمامطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط