سریال Game of Thrones | هر آنچه باید پیش از تماشای فصل هشتم بدانیم

مروری بر اتفاقات مهم فصل هفتم و نقش موثر آنها در فصل جدید

طی هفت فصل گذشته سریال Game of Thrones شاهد رویدادهای بزرگی بودیم که به شدت مخاطبان را به خود جذب کرد. شخصیت‌های بسیاری ادعای تملک تخت پادشاهی را کردند که طی آن با خونریزی‌های فراوان، خیانت‌ها و دشواری‌های زیادی روبرو شدند. پیش گویی‌هایی در سریال وجود داشت که برخی به واقعیت تبدیل شده و برخی به عذاب گروهی از شخصیت‌ها تبدیل شد. خاندان‌های بزرگی برای رسیدن به قدرت جنگیدند و در نهایت از زمین محو شدند.

در مجموع اتفاقات بسیاری در این سریال وجود دارد که باید تا پیش از شروع فصل هشتم و یک پایان بزرگ، آنها را در نظر داشته باشیم. برای این منظور، نیازی نیست که تمامی هفت فصل را دوباره مرور کنیم تا برای هشتمین فصل آماده شویم، بنابراین در این مطلب به مواردی که بیشترین اهمیت را برای بخاطر سپردن دارا هستند، می‌پردازیم.

جیمی لنیستر، سرسی را رها کرده و به شمال رفت. | جیمی همیشه طرفدار و عاشق خواهر خود سرسی بوده است. او همیشه در موقعیت‌های مختلفی نشان داد که حاضر است برای او هر کاری انجام دهد و بخاطر عشق خود جنگید. اما همانطور که در فصل هفتم سریال مشاهده کردیم، او نتوانست قول خود را برای محلق شدن به ارتش شمال بشکند و بجای آنکه همراه سرسی در سرزمین پادشاهی باقی بماند، به تنهایی مسیر خود را تا شمال ادامه داد. جیمی در طول داستان با اتفاقات بسیاری روبرو شده بود و به همین دلیل، ذاتا از تبدیل شدن به یک انسان شرور دوری می‌کند.

سرسی هم اکنون بانک آهنین و شرکت طلایی را در اختیار دارد. | در فصل هفتم سریال Game of Thrones ، ارتش لنیستر توسط اژدهایان و ارتش دوتراکی دنریس تارگریان شکست سنگینی خورد، اما از طرفی چون توانست هایگاردن را فتح کند، دسترسی بیشتری به منابع قدرتمند پیدا کرد و قادر شد طلب‌هایش را از بانک آهنین پس بگیرد. این مسئله باعث شد تا بتواند کمپانی طلایی را برای خود به خدمت بگیرد. کمپانی طلایی شامل تعداد بسیار زیادی از مزدورانی قدرتمند از سرزمین اسوس است و سرسی، یورون گریجوی را برای آوردن آنها به سرزمین پادشاهی فرستاد. حال باید منتظر بمانیم تا قدرت آنها را به چشم ببینیم.

پیش گویی مربوط به سرسی تقریبا کامل شده است. | پیش از این مشاهده کردیم که سرسی در زمان کودکی خود با جادوگری آشنا شد و آینده خود را از او پرسید. او نیز در پاسخ گفت که با شاهی ازدواج خواهد کرد و صاحب سه فرزند خواهد شد، اما هر سه فرزند کشته می‌شوند. تمامی این اتفاقات رخ دادند و در سریال مشاهده کردیم، اما در داستان آمده است که پیش گویی آخر سرسی درمورد مرگ خود اوست و قاتل او برادر کوچک نام دارد. حال این شخص می‌تواند یکی از برادران خودش باشد و می‌تواند بعنوان یک استعاره مخصوص برای فرد دیگری عنوان شود.

سرسی حامله است یا این موضوع را ادعا می‌کند. | در فصل هفتم متوجه شدیم که سرسی دوباره حامله شده است و فرزند چهارم خود را در شکم دارد. این مسئله با پیش گویی مطرح شده درمورد بدنیا آوردن تنها سه فرزند توسط او، در تضاد قرار دارد. حال احتمال دارد که سرسی این مسئله را پنهان کرده و درواقع هیچ فرزندی در شکم خود ندارد و یا ممکن است لقب برادر کوچک یعنی قاتل او، همان فرزند چهارمش باشد که هنگام زایمان او را از پا در می‌آورد.

جان یک تارگریان است و برن و سم این مسئله را می‌دانند. | در طول داستان سریال Game of Thrones اطلاعات درمورد گذشته جان، بصورت جزئی و تدریجی بیان می‌شد و در نهایت مشخص شد که او فرزند لیانا استارک است. پیش از این گمان می‌کردیم که شورش رابرت باراتیون برعلیه شاه دیوانه برای خلع او از تاج و تخت، دلیلی محکم داشته و می‌دانستیم که ریگار تارگریان، برادر بزرگ دنریس، لیانا استارک را دزدیده و به او تجاوز کرده است. اما این در حالی بود که آن دو عاشق یکدیگر بوده و بصورت مخفی ازدواج کرده بودند و فرزند آنها، جان، درواقع آئگون تارگریان نام دارد و حاصل یک ازدواج رسمی است. این موضوع جان را برای به ارث بردن تخت آهنین، یک وارث حقیقی‌تر از دنریس نشان می‌دهد و تنها سم و برن از این موضوع باخبرند.

شخص دیگری نیز هویت واقعی جان را می‌داند. | زمانی که در گذشته ند استارک برای نجات خواهر خود به محل اختفای او رسیده بود، پس درگیری‌هایی تنها یک نفر به نام هاولند رید او را همراهی می‌کرد و در آن زمان ند متوجه فرزند خواهرش یا همان جان شد. هاولند پدر جوجن و میرا است که به برن برای رسیدن به زاغ سه چشم کمک کرده بودند. بعنوان کسی که هویت واقعی جان را می‌داند، احتمالا باید شاهد حضور او در فصل هشتم باشیم.

جان با عمه خود رابطه برقرار کرده است و دیر یا زود این موضوع را خواهند فهمید. | در پایان فصل هفتم شاهد آن بودیم که علاقه جان و دنریس به یکدیگر شدت گرفته بود و در نهایت هم‌بستر شدند. این در زمانی بود که برن و سم دریافتند جان پسر ریگار تارگریان و درواقع برادرزاده دنریس است. از طرفی تارگریان ها بخاطر ازدواج بین خواهر و برادرانشان معروف‌اند، اما هنگامی که جان و دنریس بلاخره از هویت اصلی جان مطلع شوند، مسئله پیچیده‌تری بوجود می‌آید.

برن زاغ سه چشم است و ما دقیقا نمی‌دانیم که این امر به چه معناست. | برن در نهایت به زاغ سه چشم تبدیل شد و حال می‌تواند تمامی اتفاقاتی که در گذشته، حال و آینده رخ می‌دهد را مشاهده کند. او می‌تواند همه چیز را مشاهده کند، اما این در حالی است که او درمورد همه چیز در هر زمانی، اطلاعات کافی ندارد. او توانست گذشته لرد بیلیش و خیانت او را مشاهده کند و از طرفی هنگامی که برای اولین بار در ذهن خود شاه شب را مشاهده کرد، او نیز متوجه قدرت‌های برن شد. بنابراین برن نقش بزرگی در فصل هشتم Game of Thrones خواهد داشت.

دنریس نمی‌تواند بچه دار شود و حداقل این یک تئوری است. | مسئله‌ای که درمورد دنریس آشکار شد آن است که او نمی‌تواند بچه دار شود. در فصل اول شاید زن جادوگری بودیم که ادعا می‌کرد کال دروگو را از مرگ نجات می‌دهد، اما این موضوع به بهای بچه‌دار نشدن دنریس تمام شد یا حداقل آن زن این گونه دنریس را فریب داده است. اگر او بخواهد یک ملکه برای سرزمین خود باشد، موضوع باردار نشدن او یک دردسر بزرگی خواهد آفرید و دیر یا زود حقیقت این مسئله فاش می‌شود.

بریک دونداریون آخرین زندگی خود را سپری می‌کند. | رهبر انجمن برادری که بارها طی نبردهای خود کشته و سپس توسط کشیش سرخ خود، توروس، زنده شده است. اما پس از آنکه طی ماموریتی در قالب یک گروه برای یافتن یک وایت واکر، توروس طی نبردی کشته شد، حال بریک دیگر شانس مجددی برای زنده شدن خود نخواهد داشت. این بدین معناست که آخرین هدف او در فصل هشتم، خدمت کردن به خداوند نور است.

ملیساندرا به وستروس بازخواهد گشت تا بمیرد. | ملیساندرا آخرین بار در سرزمین دراگون استون دیده شد که تصمیم گرفت که از طریق دریای باریک به جایی سفر خواهد کرد ولی بازخواهد گشت و خاطر نشان کرد که برای بار آخر به وستروس خواهد رفت، چون سرنوشت اوست که در آن کشور بمیرد. هنوز دقیق نمی‌دانیم که این موضوع به چه معناست و چه سرنوشتی او را دنبال می‌کند، اما انتظار می‌رود که او را برای آخرین بار در حالی که بار گناه خود را به دوش می‌کشد مشاهده کنیم.

هر آنچه قادر است وایت واکرها را از پای درآورد. | یکی از بزرگترین دغدغه‌های جان در فصل هفتم سریال Game of Thrones یافتن dragonglass بود تا با استفاده از آن به سلاح‌هایی جهت مقابله با سپاه شاه شب دست یابند. اما این تنها راه نابود کردن آنها نیست و همانطور که می‌دانیم، آتش اژدهایان دنریس نیز در این امر بسیار موثر است. همچنین زمانی که جان با یکی از رهبران وایت واکر مواجه شد، دریافت که با شمشیر خود که از فولاد والریانی است، می‌تواند آنها را سریع‌تر از پا درآورد. علاوه بر این عناصر، یکی دیگر از قدرتمندترین سلاح‌ها، آتش وحشی است که یک بار توسط تیریون و یک بار توسط سرسی برای نابودی دشمنانشان استفاده شد. انتظار می‌رود از این سلاح قدرتمند علیه وایت واکرها نیز استفاده شود.

یورون، خواهر تئون گریجوی یعنی یارا را گروگان گرفته است. | سرسی نقشه‌ای کشید تا طی آن یک ضربه بزرگ به دنریس و هم پیمانان او بزند. او موفق شد هایگاردن را فتح کرده و خاندان تایرل را از بین ببرد و همچنین انتقام خود را از رهبران دورنیشی گرفت. سپس زمانی که یورون به کشتی‌های دنریس حمله کرد، موفق شد برادرزاده خود یارا را گروگان بگیرد. تئون در آن درگیری فرار کرد و در انتهای فصل هفت تصمیم گرفت با سربازان باقیمانده زادگان آهن به سمت نجات او قدم بردارند. باید منتظر یک نبرد بزرگ بین گریجوی‌ها نیز باشیم.

سم دست نوشته‌های بسیاری را از سیتادل به همراه دارد. | سموئل تارلی به فرمان جان اسنو به سیتادل رفت تا مراحل تبدیل شدن به استادی را طی کند، اما این موضوع به خوبی پیش نرفت چراکه سم متوجه شد اساتید آنجا به او و حرف‌هایش درمورد وایت واکرها و حمله آنها اهمیتی نمی‌دهند. بنابراین تمرینات خود را متوقف کرد ولی پیش از ترک کردن آنجا طومارهای بسیاری را از بخش ممنوعه کتابخانه سیتادل با خود برداشت. از آنجایی که آن طومارها توانستند هویت واقعی جان را افشا کنند، جان متوجه شد که از بقیه آنها نیز می‌تواند چیزهای مفید زیادی کسب کند که باید شاهد مسائل جذابی باشیم.

سگ شکاری هنوز از برادر خود، کوه، طلبکار است. | گرگور کلگین یا همان Mountain ممکن است بعنوان یک هیولای از مرگ بازگشته به نظر آید، اما هنوز زنده است و در وستروس به سر می‌برد. برادر او سندور کلگین یا the Hound قصد کشتن او را دارد، چرا که او را منفورترین موجود عالم میداند که مسبب سوختن صورتش نیز بود. آنها هنوز فرصت یک نبرد با یکدیگر را پیدا نکرده‌اند، اما سندور به برادرش قول داد که روزی حسابش را با او صاف می‌کند، بنابراین باید نبرد این دو برادر قدرتمند را نیز مشاهده کنیم.

آریا هنوز در لیست خود نام‌هایی را در اختیار دارد که یکی از آنها سرسی است. | آریا در طول سریال Game of Thrones سعی کرد تا به تدریج مضنون‌های لیست خود را قربانی کند، اما آنها هنوز کامل نشده‌اند. در لیست او کسانی چون بریک دونداریون، سندور کلگین و سرسی وجود دارند. در حالی که او از کشتن برخی از آنها صرفه نظر خواهد کرد، اما کشتن سرسی برای او امری اجنتاب ناپذیر خواهد بود. حالا اینکه او چگونه برای قتل او قدم برمی‌دارد یک سوال بزرگ است.

همچنان منتظر مشخص شدن شخصیت آزور آهای، شاهزاده موعود هستیم. | پیش گویی درمورد شاهزاده وعده داده شده که در فصل دوم توسط ملیساندرا بیان شده بود و پیش از این به آن پرداخته بودیم، هنوز به واقعیت تبدیل نشده است. این شاهزاده قرار است بعنوان جنگجوی خداوند نور با شمشیری گداخته بر علیه شاه شب قیام کند و آزور آهای لقب دارد. ملیساندرا پیش از این گمان میکرد استنیس باراتیون شاهزاده موعود است اما پس از زنده شدن جان توسط او، به این نتیجه رسید که شاید درواقع او چنین لقبی را یدک خواهد کشید. در این بین، میساندی در زمان ترجمه کلمات او عنوان کرد که این شاهزاده می‌تواند یک زن باشد. به هر حال این موضوع بسیار پیچیده است و انتظار می‌رود در فصل هشتم به افشای کامل این پیش گویی پرداخته شود و شاهد شاهزاده موعود بازی تاج و تخت باشیم.

فصل هشتم سریال Game of Thrones در تاریخ ۲۵ فروردین (۱۴ آوریل) توسط شبکه HBO منتشر خواهد شد.

دسته بندی
Game of Thronesاخبار سینمابازی تاج و تختدسته‌بندی نشدهسریالسینمامطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط