شخصیت اصلی بازی Far Cry 5 جانشین فرمانده در نیروی پلیس است

با پدر آشنا شوید
شخصیت اصلی بازی Far Cry 5 جانشین فرمانده در نیروی پلیس استReviewed by وحید آذربان on May 27Rating:

کمپانی یوبیسافت (Ubisoft) پس از رونمایی از بازی Far Cry 5 ، اطلاعاتی از شخصیت اصلی و به اصطلاح پروتاگونیست جدیدترین نسخه سری بازی Far Cry را ارائه داد.

سری بازی Far Cry را می‌توان جزو سری بازی‌هایی دانست که برمحوریت شخصیت شرور یا به اصطلاح آنتاگونیست بازی جریان دارد و به علل مختلفی از جمله اول-شخص‌بودن زاویه دوربین بازی، بازیکنان کمتر آنچه تصور می‌شود، با شخصیت قابل کنترل خود ارتباط برقرار می‌کنند. هرچند حوادث و اتفاقات داستان براساس عملکرد شخصیت اصلی شکل می‌گیرند، اما همیشه نوع رفتار آنتاگونیست‌های بازی نشان‌دهنده دیوانگی و جنون سری بازی مذکور بوده است.

سازندگان برای اولین‌بار در سری Far Cry به بازیکنان قابلیت شخصی‌سازی پروتاگونیست بازی را خواهند داد، بدین منظور آنها می‌توانند جنسیت و نژاد شخصیت قابل‌کنترل خود را انتخاب کنند. با این وجود همچنان جزییاتی از انعطاف‌پذیری داستان و دنیای بازی براساس نوع انتخاب بازیکنان ارائه نشده است.

کمپانی یوبیسافت درمورد شخصیت مورد بحث بازی Far Cry 5 به ارائه اطلاعات داستانی بازی بسنده کرده است. برطبق اطلاعات مورد اشاره، پروتاگونیست بازی به عنوان جانشین فرمانده نیروی پلیس شهر هوپ کانتی (Hope County) از موناتا (Montana) ایفای نفش می‌کند. وی در زمان ورود به منطقه تحت پست خود، با صحنه تصرف شهر توسط افراد فرقه مذهبی با نام “پروژه دروازه بهشت” مواجه می‌شود. فرقه مذکور که به مدت یکسال بصورت خاموش کودتای خود را آغاز کرده بودند، در زمان ورود پروتاگونیست بازی شروع به آشکارسازی عملیات خود کرده و سریعا مناطق شهر را به میادین جنگ بین خود و نیروهای مقاومت مردمی تبدیل می‌کنند. حال در این شرایط، شما وظیفه دارید تا با کمک به نیروهای مقاومت، شهر را از چنگ متجاوزان بیرون بیاورید.

اضافه برآن ما جزییات کوتاهی هم از مورد انتظارترین شخصیت بازی، یعنی آنتاگونیست آن دریافت کردیم. رهبر گروه مذهبی “پروژه دروازه بهشت” با نام جوزف سید (Joseph Seed)، معروف به “پدر” فردیست بی‌رحم که اعتقاد دارد روز رستاخیر نزدیک است و می‌بایست مردم را در زمان کنونی از نابودی نجات داد، حداقل به شیوه خاص خود باید این امر “خیر” را به سرانجام رساند.

بازی Far Cry 5 برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن۴، ایکس‌باکس‌وان و پی‌سی در تاریخ ۹ اسفند سال جاری (۲۸ فوریه ۲۰۱۸) منتشر خواهد شد. همچنین سازندگان در زمان انتشار به پشتیبانی‌کردن از پلتفرم‌های میان‌نسلی چون پلی‌استیشن۴ پرو و ایکس‌باکس اسکورپیو اطمینان داده‌اند.

در پایان مطلب می‌توانید تصویری از شخصیت “پدر” را مشاهده کنید. شما چه خاطراتی از شخصیت‌های نسخه‌های گذشته سری بازی Far Cry دارید؟ آیا همچنان شخصیت شرور “واس” از بازی Far Cry 3 را بهترین و نمادینی‌ترین شخصیت سری بازی Far Cry می‌دانید؟ 

دسته بندی
اخبار بازیمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط