سیستم عامل اندروید | دوازده بازی برتر این پلتفرم موبایل

با اعتیادآورترین عناوین این پلتفرم پرمخاطب آشنا شوید

در گذشته از واژه‌ی انگلیسی Droid به منظور اشاره به سری فیلم‌های محبوب Star Wars استفاده میشد. اما امروزه به لطف گوگل و سیستم عامل پرطرفدارش، اندروید، این لغت معنایی عامیانه‌تر و پرکاربردتر پیدا کرده است که اکثریت تولیدکنندگان بزرگ موبایل به استفاده از آن می‌پردازند. طی سال‌ها برای اندروید بازی‌های جذاب و قابل‌ توجهی منتشر شده‌اند که در پایین به برترین آن‌ها می‌پردازیم.

 

۱۲- Angry Birds Star Wars II

شاید بتوان بزرگترین دستاورد شرکت Rovio در ساخت این بازی موبایل را ارائه‌ی محصولی قابل قبول از سه‌گانه‌ی پیشین (از لحاظ زمانی) سری Star Wars دانست. قسمت دوم Angry Birds Star Wars با مراحل چند شاخه و شخصیت‌های متنوع به بهبود ایده‌های طراحی نخستین عنوان این سری می‌پردازد. از دیگر موارد اضافه شده به این بازی می‌توان به اسباب‌بازی‌های قابل جمع‌آوری اشاره کرد.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ شاید بتوان Angry Birds Star Wars II را مناسب‌ترین بازی برای طرفداران شخصیت منفی قسمت چهارم سری Star Wars، یعنی Darth Maul، دانست. این بازی به مخاطبان امکان بازی در نقش خوک‌های شیطانی را می‌دهد و اگر از ایفای نقش پرندگان خشمگین این سری خسته شده‌اید، می‌توانید سری به سوی تاریک نیرو بزنید.

این بازی به درد چه کسانی نمیخورد؟  کسانی که دنبال تجربه‌ای طولانی هستند لذت زیادی از تجربه‌ی این بازی موبایل نخواهند برد از آن جهت که اتمام آن برای مخاطب عادی بازی‌های سیستم عامل اندروید تنها یک ساعت طول خواهد کشید.

لینک دریافت این بازی در Google Play

۱۱Knightmare Tower

Knightmare Tower را از بسیاری از جهات می‌توان مشابه با عنوان مشهور Doodle Jump دانست. در این بازی مخاطب به برای اتمام مراحل به پرش‌های مداوم و بالا رفتن از آن‌ها می‌پردازد. شما می‌توانید با چرخاندن دیوایس اندروید خود به طرفین به جهت‌گیری شوالیه‌ی خود کمک کنید. اما این بازی تفاوت‌هایی با عنوان ذکر شده دارد به طوری که حتی می‌توان آن را بهتر دانست. شما در این بازی موبایل در نقش شوالیه‌ای سعی می‌کنید از برجی بالا روید و این کار را از طریق پریدن بر سر دشمنانتان انجام می‌دهید. هرچقدر زمان‌بندی پرشتان بهتر باشد ارتفاع بیشتری را خواهید پیمود. بالا رفتن از سر و کول دشمنان در این بازی تجربه‌ای لذت‌بخش اما دشوار است به طوری که امکان سقوط شوالیه‌ی بی‌باک نیز بسیار بالاست. این بازی اندروید با ارائه‌ی توانایی‌ها و ارتقاهای جدیدتر سعی بر بهبود تجربه‌ی مخاطب دارد و در این مهم موفق می‌شود به طوری‌ که می‌توان آن را یکی از معتاد‌کننده‌ترین عناوین سیستم عامل اندروید دانست.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ Knightmare Tower را می‌توان عنوانی برای مخاطبان سرسخت‌تر دانست و به دنبال بازی‌ای متعادل و با سیستم پاداش و مجازات منصفانه هستند.

این بازی به درد چه کسانی نمی‌خورد؟ کسانی که به دنبال راندهای طولانی هستند از این بازی موبایل لذت نخواهند برد. هر دست این عنوان بیشتر از چند دقیقه طول نخواهد کشید اما اعتیادآور بودن آن موجب ترغیب مخاطب به تکرار چند باره‌ی این بازی سیستم عامل اندروید خواهد شد.

لینک دریافت این بازی در Google Play

۱۰- Drop 7

این بازی سیستم عامل اندروید شرکت AreaCode را می توان گزینه‌ای عالی برای کسانی دانست که به دنبال تجربه‌ای کوتاه در بین ساعات درگیری خود هستند. این بازی موبایل در سبک پازل اعداد می‌باشد و هدف در آن قرار دادن چندین عدد یکسان در کنار یکدیگر به صورت افقی و عمودی در جدولی ۷*۷ است. شاید قوانین این بازی سیستم عامل اندروید در ابتدا خسته‌کننده به نظر رسد اما زمانی که به آن‌ها عادت کنید با یکی از اعتیادآور‌ترین تجربیات زندگی خود روبرو خواهید شد.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ کسانی که زمان زیادی از روز خود را صرف انتظار برای دیگر افراد یا کارها می‌کنند. حال این کارها چه ماندن در ترافیک و چه منتظر ماندن در صف بانک باشد. در این گونه زمان‌ها پرداختن به چند مرحله از Drop 7 می‌تواند کمی از کسالت‌آور بودن این زمان‌ها بکاهد.

این بازی به درد چه کسانی نمی‌خورد؟ کسانی که تمایل به استفاده‌ی مفید از زمان روزانه‌ی خود دارند. همان‌طور که گفته شد این بازی به شدت اعتیادآور و دل کندن از آن کاری مشکل.

لینک دریافت این بازی در Google Play

۹- Rymdkapsel

این بازی سیستم عامل اندروید در سبک استراتژی همزمان و با المان‌های پایگاه‌سازی می‌باشد که نیم‌نگاهی به عنوان کلاسیک Tetris نیز داشته است. سازندگان سوئدی این بازی موبایل آن برای آن از عبارت “استراتژیک فضایی آرام‌بخش” استفاده کرده‌اند. روند این بازی موبایل ساده است: تخته‌هایی با اشکال و رنگ‌های گوناگون را بر روی صفحه‌ی در فضای‌ بی‌کران قرار دهید. به مردانی مستطیلی و کوچک دستور کشاورزی و یا کار بر روی این صفحات بدهید تا بتوانید منابع مختلفی را به دست بیاورید و با استفاده از این منابع صفحاتی بیشتر بسازید و کارگرانی بیشتر را تغذیه کنید. هرچند وقت یک‌بار نیز با استفاده از این مردان کوچک به محافظت از پایگاهتان در برابر مهاجمان بیگانه بپردازید. این عنوان را می‌توان بازی‌ای مینیمالیست توصیف کرد که با ساده‌سازی المان‌های سبک استراتژیک همزمان عناوین بزرگی چون Star Craft و Company of Heroes را به سیستم عامل اندروید می‌آورد.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ مخاطبانی که در پی عنوانی استراتژیک در بازی‌های موبایل هستند انتخاب زیادی ندارند و این بازی را می‌توان بهترین انتخاب برای آن‌ها دانست.

این بازی به درد چه کسانی نمی‌خورد؟ افرادی که به دنبال اکشن و هیجان در بازی موبایل می‌گردند از این عنوان لذت نخواهند برد. این بازی موبایل را می توان تجربه‌ی آرام و لذت‌بخش برای دارندگان سیستم عامل اندروید توصیف کرد.

لینک دریافت این بازی در Google Play

۸- Threes

این بازی سیستم عامل اندروید بیش از هر چیزی در مورد ریاضیات است. شما در آن به حرکت اعدادی کوچک می‌پردازید و می‌توانید با کنار هم قرار دادن اعداد مشابه، عددی بزرگتر بسازید. با ادامه‌ی روند بازی امتیاز شما نیز افزایش می‌یابد. این بازی را به دلیل وجود موسیقی‌ای لذت‌بخش، ظاهری جذاب و گیم‌پلی‌ای اعتیادآور می‌توان انتخابی مناسب برای دارندگان سیستم عامل اندروید دانست.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ مخاطبانی که به دنبال بازی‌ای ساده و سرگرم‌کننده برای موبایل خود می‌گردند.

این بازی به درد چه کسانی نمی‌خورد؟ افرادی که به دنبال داستانی عمیق هستند.

لینک دریافت این بازی در Google Play

۷- Hoplite

مخاطب در Hoplite در نقش مبارزی زره‌پوش که از اسلحه‌هایی چون شمشیر و نیزه استفاده می‌کند و حرکاتش شباهتی بی‌بدیل با مهره‌ی شطرنج دارد بازی می‌کند. هر کدام از دشمنان بازی نیز حرکات و حملاتی مخصوص به خود دارند و هرکدام از تخته‌های بازی مانند هزارتویی خطرناک است که در آن مبارز مخاطب به مرور قوی‌تر شده و تا زمان مرگ او ادامه پیدا می‌کند. این بازی بسیار ساده و خالص و البته مشکل است اما به اندازه‌ی پیچیده است که مخاطب را تا مدتها سرگرم خود می‌کند.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ مخاطبان دقیقی که علاقه‌مند به قرارگیری در شرایطی دشوار هستند.

این بازی به درد چه کسانی نمی‌خورد؟ افرادی که تمرکز و دقت مناسبی ندارند.

لینک دریافت این بازی در Google Play

۶- The Room Two

اگر هرکدام از جعبه‌های معماهای این بازی سیستم عامل اندروید در دنیای واقعی تولید شوند بدون شک به محصولاتی پرفروش بدل خواهند شد. سری بازی‌های موبایل Room ساخته‌ی استودیوی Fireproof هستند و می‌توان آن‌ها را یکی از بهینه‌ترین عناوین موبایل دانست که از کارکرد آسان این وسایل بهترین استفاده را می‌برند. مخاطبان این بازی موبایل به دلیل پازل‌های جداب آن، آن را دریافت می‌کنند اما به دلیل جو عجیب و گیرای آن به تجربه‌ی مداوم آن خواهند پرداخت

این بازی مناسب چه کسانی است؟ دیوانگان معما

این بازی به درد چه کسانی نمی‌خورد؟ کسانی که زود دلسرد می‌شوند و کسانی که به دنبال هیجان هستند.

لینک دریافت این بازی در Google Play

۵- Asphalt 8

مشابه‌ترین بازی موبایل به سری Burnout استودیوی Criterion را می توانست Asphalt 8: Airborne دانست که پرچم‌دار عناوین مسابقه‌ای آرکید بر روی سیستم‌ عامل اندروید است. عاشقان سبک شبیه‌سازی می‌توانند به تجربه‌ی Real Racing 3 بپردازند. این بازی از سرعت همچون سلاح استفاده می‌کند. طراحی جذاب ماشین‌ها و مراحل بازی را می‌توان یکی از برترین نقاط قوت آن دانست.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ عاشقان سبک مسابقه‌ای

این بازی به در چه کسانی نمی‌خورد؟ کسانی که علاقه‌ای به ماشین‌ها ندارند.

لینک دریافت این بازی در Google Play

۴- Plants Vs. Zombies

این عنوان مشهور را می‌توان یکی از بهترین پورت‌ها برای سیستم‌عامل اندروید و دیگر موبایل‌ها دانست که در اکثر زمینه‌ها کم از نمونه‌های کنسولی و نسخه‌ی PC خود ندارد. حواستان به باتریتان باشد.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ باغبانان. سری PVZ به کلی در مورد پرورش گیاهان برای مبارزه با ارتش تمام نشدنی مردگان است.

این بازی به درد چه کسانی نمی‌خورد؟ افرادی که به دنبال یک بازی tower defense عادی با دوربین از بالا می‌گردند. این افراد بهتر است سراغ عنوانی چون Fieldrunners روند.

لینک دریافت این بازی در Google Play

۳- Ridiculous Fishing

ترکیب المان‌هایی چون مبارزه با سلاح گرم و ماهیگیری از آن ایده‌هایی است که کمتر کسی انتظار تجربه‌ی آن به عنوان یک بازی موبایل را دارد. تمامی المان‌های این بازی در کمال مسخرگی عالی هستند و شما برای ساعات متعددی به تیراندازی و ماهیگیری در این بازی سیستم عامل اندروید خواهید پرداخت.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ کسانی که حوصله‌ی ماهیگیری در دنیای واقعی را ندارند.

این بازی به درد چه کسانی نمی‌خورد؟ کسانی که علاقه‌ای به حرکت موبایل یا تبلت خود ندارند. شما در این بازی باید برای یافتن ماهی‌های گوناگون به حرکت دیوایس اندرویدی خود به طرفین بپردازید که ممکن است ظاهر مناسبی نداشته باشد.

لینک دریافت این بازی در Google Play

۲Super Hexagon

Super Hexagon عنوانی است که در چند ثانیه شما را به کشتن می‌دهد. تعدادی الگوی هندسی به طور هماهنگ با موسیقی بازی شروع به حرکت به سمت مرکز صفحه می‌کنند و وظیفه‌ی مخاطب جاخالی دادن از این اشکال است. زنده ماندن در این بازی کاری دشوار است و بعید است کسی بتواند بیشتر از چند دقیقه در آن دوام آورد.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ کسانی که هماهنگی‌ مناسبی بین دست‌ها و چشمانشان وجود دارد. مشاهده‌ی مسیری که نقطه‌ی تحت کنترل کوچکتان باید از آن عبور کند یک چیز و عبور از آن چیزی دیگر است.

این بازی به درد چه کسانی نمی‌خورد؟ کسانی که به دنبال تجربه‌های طولانی هستند.

لینک دریافت این بازی در Google Play

۱- Rayman Fiesta Run

پیش‌بینی موفقیت سری Rayman با المان‌های پلتفرمینگ دقیق و طراحی مراحل پیچیده‌ی خود، بر روی موبایل امری دشوار و غیرممکن می‌نمود. با این حال Rayman Jungle Run توانست تمامی انتظارات را در هم شکند و عنوان بعدی آن، Fiesta Run نیز به بهبود و صیقل دادن فرمول آن پرداخت. این بازی را می‌توان یکی از بهترین و سرگرم‌کننده‌ترین تجربه‌های در دسترس بر روی سیستم عامل اندروید و به کلی پلتفرم موبایل دانست.

این بازی مناسب چه کسانی است؟ کمال‌گرایان، افراد وسواسی و علاقه‌مند به کارتون‌ها

این بازی به درد چه کسانی نمی‌خورد؟ افراد کم صبر با تحملی اندک

لینک دریافت این بازی در Google Play

 

دسته بندی
پلتفرم هامطالبمعرفی بازی موبایلمقالاتموبایل

یک دیدگاه

مطالب مرتبط